Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz fatallerror #10021 üzenetére

    Nem tudom. Egyelőre a 660-ról tudok, ami a 7870-et célozza befogásra. Ez még változhat persze. Az egész egy tervezet. Most még nincs semmi konkrét. Igazából jó lenne tudni,. hogy az NV-nek mennyi kapacitást tud biztosítani a TSMC. Ettől az egész termékskála függ. Az biztos, hogy a GK104-et gyártják, mert megjelent ugye. :) A GK107-et is gyártják, mert állítólag erre építenek az új Macbook Prók. Az Apple szerintem el is viszi az összeset a többieknek meg marad a Fermi mobilba. Az látszik a HP termékskáláján, hogy nincs elég GK107. Az eredeti tervek szerint az Ivy mellé GK107 ment volna. A bejelentésre már minden termékbe Radeon került. Ugyanígy a Dell. Az új Inspironba januárban még GK107 volt tervezve. Megjelenésre Radeon HD 7730M maradt ebből a tervből. Általában ilyen drasztikus változás a tervekben akkor áll be, ha nincs meg a kapacitás a kívánt termék gyártására. Na most ez a még be nem jelentett GK106 startját is befolyásolhatja, így a Pitcairn ellen nem hiszem, hogy a tervezett termék kerül bevetésre. A 660-ba szerintem GK106-ot terveztek, de úgy néz ki, hogy butított GK104 lesz belőle. Igazából ez attól is függ, hogy mennyi a GK104-ből a selejt. Ha sok, akkor azokat már nem kukázhatja az NV, mert nem a TSMC vállalja be a költségeket. Egyszerűen, ha a lapkában sok a hibás rész, akkor az a TSMC-t már nem érdekli 2012-től. A waferek után szedik a pénzt, és így a hibás termék is a megrendelőnél landol. Innentől kezdve a kihozatal mértéke a döntő. Ez főleg az NV-t érdekli, mert ők 2011-ben, csak a jó lapkákat fizették ki. Ha sok GK104-es selejt készül, akkor nekik az új feltételek mellett érdemes átgondolni egy erős letiltást a lapkára nézve, hogy ezek a lapkák is eladhatóak legyenek. Most nyilván itt a selejtet úgy értelmezzük, hogy azok a hibás részek kikapcsolása után jók. Tehát nem igazi selejtek, csak nem teljes értékűek. :)
    Elég bonyolult tehát a helyzet. Az látszik, hogy a TSMC talicskával hordja a pénzt a gyárakba, szóval szerintem tartani tudják azt az ígéretüket, hogy októberre mindenki boldog lesz a gyártókapacitással.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák