Új hozzászólás Aktív témák

  • CsigaGyilkos

    aktív tag

    válasz Lauda #6647 üzenetére

    Nezhetjuk onnan is, hogy aki 1 gpu-s csucs kartyat szeretne, az nv-t fog venni

    Akár nézhetnénk innen is, de azt is érdemes nézni, hogy ennek mi az ára. Újonnan már 90k-ért lehet kapni 5870 (és ehhez jön még majd az ATI árcsökkentése is). A GTX 480 meg 500$ körüli áron van/lesz (mire ideér hozzánk lesz ebből még 120k is ft-ba). Akkor jön itt képbe a táp dolog. A HD5870 ha jól néztem a fogyasztását akkor egy gigabyte 400w tápon is boldogan elmegy. A GTX480 meg egy 500w fsp tápot megfektetett! Tehát ehhez tápot venni sem olcsó. Erre jön még a 100C fok is. És még nem is számoltam azt, hogy a HD5870 már kapható használtan is alig fél éves példányokat kapni 70k-ért, tartozékokkal. (amire még bőven van garancia is) Most lehet magyarázkodni azzal, hogy ,,de az használt". Ha kocsiról lenne szó vagy egy vinyóról, akkor megérteném, de egy vga-nál ez nem számít szerintem semmit. Alapos mérlegelés alapján számomra marad még mindig az 5870 a jó vételnek. Valami mással kéne érvelni mint azzal, hogy a fermi ,,a leggyorsabb 1 gpu-s kártya" pláne hogy ez nem valami kimutathó.

    [ Szerkesztve ]

    Visca el Barcelona!

Új hozzászólás Aktív témák