Új hozzászólás Aktív témák

  • Beowulf_78

    addikt

    válasz Abu85 #361 üzenetére

    Azt nem értitek meg...itt a válság, és majd minden ország érzi a hatását, és át akarja vészelni. Ha ebből az aspektusból nézzük, akkor ez az nV üzlet politikájának kedvez, mert nyúlik az idő mint a rétestészta és nem történik semmi.
    Ugyanakkor természetesen egyik nagy multi sem felhasználóbarát, ahogy az nV sem, de eszük, és üzleti érzékük van, ezért tartanak ott, ahol tartanak. Gondolom nekik komplexebb kimutatásuk van százalékos értékben, mint ez amit a neten közzétettek, ami csak egy kis szelet a tortából. Látják ők, hogy kell e rohanni vagy sem. Hiszen a bevételből ők is akarnak részesülni. De látják ők is, amit egy közvéleménykutató cég a jó múltkor feltette a kérdést cégeknek és júzereknek "OP rendszer csere Win7-re"?
    Elég siralmas eredmény fogadta őket. Nem sokan fognak átállni Win7-re még 2010-ben se.
    Ami alapján azt jósolták, hogy nagy gondba is lehet az MS. Mert itt nem az egyéni júzer a nagy lé, hanem a vállalati liszensz ahol 2-300db gép van. Ha őket nem nyerik meg valahogy 2010 Q1-Q2-ig igen nagy kakiban lesz az MS a Vista után is. De ez mondjuk logikus is. Az hogy Te, Keldor, Én és még egy pár power júzer átáll Win7-re, és veri az asztalt egy idő után hol vannak a DX10/DX10.1/DX11 játékok...senkit se fog érdekelni, ahogy eddig se. Ezek a fejlett VGA-k amiket használunk, még mindig nincsenek kihasználva. Csak a fanatizmusunknak, és a számtech. iránti vonzalmunknak köszönhető hogy ennyire komoly gépünk van, amit MÉG MINDIG nem tudunk igazán kihasználni, natív 64bit programok híjján. Mióta is megy már ez a huza-vona? Több éve...a szoftverfejlesztők elfelejtettek átállni 64bit-re, ami az alapja lett volna a mostani rendszereknek, és játékoknak. Teljesen elhültem pl. amikor láttam hogy hány Steam júzer tolja SLI-vel, vagy CF-el. Rá kell jönnöm hogy a 4870X2, és a GTX295 is azért készült, hogy kinek a fasza a nagyobb, mert ebből bevétele nem igazán volt egyik gyártónak se. Innentől kezdve pedig bukott álláspont azon agyalni mi lesz a 300-400-500 dodós kategóriával. Mert mi lenne. Ugyan úgy, ahogy eddig, kis szelet lesz a tortából ez a kategória és a gyártók az alsó-közép kategóriákban fognak nagyot kaszálni max. 150-200 dodó környékén. Az hogy eladtak nekem, és még egy pár fanatikusnak 500 dolláért haszon nélkül bukóval egy GTX 295-öt? Maximum megmosolyogtatja őket, hogy ezen lovagol az nV ellentábor, mert anyagilag ez számukra "csepp a tengerbe". Az egy PCB-re is azért álltak át, mert rájöttek, hogy a 295-öt többen vinnék mint amire számítottak, és ez már nem férne bele a költségvetésbe. Gyorsan áttervezték, mert kezdett blamázs lenni a szitu. Mondjuk én se gondoltam volna hogy ennyire sikeres lesz a 295, pláne hogy ennyiért, de sztem Te se, és más se. Ebben az esetben pozitív bomba robbant, amibe belepirult az nV, de mint látjuk, rögtönzésből is jól szerepelt, bár az 1 PCB-s verzió hűtési megoldására nagyon kíváncsi leszek. Mert ha úgy lesz, ahogy azt a képeken láttam, akkor nagy gond lesz, illetve egy igazi katlant fog csinálni a gépből, mindent felforrósítva.
    Visszatérve a Win7-re.

    "Már a Windows 7 beta alatt is gyorsabban fut minden az XP-hez képest nem kétséges, hogy sikeres lehet az otthoni felhasználók között. A játékosok is elégedettek lesznek majd, a 9.3-as WHQL driverrel az AMD karik átlag 6-7%-kal gyorsabban dolgoznak, mint Vista alatt. Emellett az új AERO felület erőforrásigénye is jelentősen kisebb lesz a DX10.1-es kódolásnak köszönhetően"

    Ez így van, de ez a tortának nagyon kis szelete megint. Az otthoni júzerek nagy százaléka PC boltba viszi telepíteni a gépét a mai napig, mert nem értenek hozzá. Ha értenek is hozzá valamennyire, nagy nehezen összehozzák hogy minden driver fent legyen, és működjön valahogy. Az AERO meg.. szted hányan tudják hogy ez mi az otthoni júzerek közül? :D Gondolod nézegetni fogják fraps-al mennyivel gyorsultak a játékok, és melyik drivernek milyen hatása van? Nézd meg a Steam-es kimutatást..sokan nem a legfrissebb drivert használják, hova tovább 2008 év végi driverek is voltak ott. Miért?
    Mert nekik 1 a fontos. Rákattintani a *.exe parancsikonra, és játszani. Ha az 30-35 fps nem érdekli őket, mint ahogy az sem ha lesz belőle 40-45fps. Fusson szaggatásmentesen, más nem számít. Majd ha lesz olyan játék ami akadozik, akkor mejd elkezdik vakarni a fejüket, és esetleg kikötnek egy játék patch-nél, vagy egy driver frissítésnél. De ez már szélsőséges esetnek tünik nekem.
    Nehéz a mi tudásunk alatt elkpézelni a szám.tech. világát, de muszály, mert nem mi vagyunk többségben. Ebben az egyben biztos vagyok. ;)

    Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

Új hozzászólás Aktív témák