Új hozzászólás Aktív témák

  • VinoRosso

    veterán

    válasz R.Zoli #251 üzenetére

    El vagy tévedve, a stormrise nem a dx10.1 miatt fekszik az ATI kártyáknak hanem a GS miatt. Ez nem új keletű dolog, hiszen a CoJ-ben is volt, és ott is nagy az előnye az ATIknak, pedig nem dx10.1es, hanem csak simán dx10-es render. Ha dx10.1et akarsz hasolnítani, akkor fc2 vagy CS-t is illik figyelembe venni, ezekben nincs GS, viszont van mondjuk egy olyan godrays effekt, ami a jelenlegi videókártyák mindegyikét megfogja, és érdekes módon dx10ben és dx10.1ben sem jobb az ATI az nvivdiánál ebben. Egész egyszerűen azért mert nem buta shaderigényes számolás, hanem egy komplex algoritmus van mögötte, ami a geforcoknak fekszik inkább. Sőt dx9ben is lehetett olyan eljárásokat használni, ami a sok sp-t tartalmazó kártyáknak kedvez.
    De most van pár játék, amiben GS-t használnak, ami egyébként szerintem nem egy rossz dolog, csak az enm tetszik, hogy ez alaján akarják megítélni az összképet, ami ennél sokkal árnylatabb, aztán amikor közli az ember a tényeket, akkor leharapják a fejét. Nyugodtan fel lehet hozni a PhsyX-et példának, mert kb annyit számít a futási teljesítményben, mint a GS, mégse sipárgott senki, mikor az nvidia megvette az aegia-t hogy hú most vége az atinak. Ráadásul itt már készen voltak a játékok, nem kellett rájuk várni, és nem is akármilyen játékok voltak, pl GRAW1-2, Rainbow six Vegas, Mass Effekt, Cryostatis, vagy pl az UT3 és a motorjára épülő játékok, GOW, Mirrors Edge stb.. nem sorolm fel mindet, nézz utána hogy hány játék készült phsx-el, sokkal de sokkal több van már most, mint amennyi dx10.1es lesz év végéig. Bár addig szerintem nem kell várni a GT300ra, szerintem okóberben piacra fogják dobni, igaz ez csak tipp, és nem azért mert nv fan vagyok, vagy mert jóindulatú vagyok az nvvel szemben, nem...azért mert azt látom, hogy nagyon régóta nem volt érdemi újítás a nvidiánál, ebből arra lehet következtetni, hogy valamin nagyon dolgoznak a háttérben, mert bőven pénzük meglett volna rá, és hülyék lettek volna 25x átmatricázni egy kártyát, hacsak nem valami miatt le voltak kötve az erőforrásaik, és kötve hiszem, hogy azon filóztak volna, hogy neon vagy cyberpunk zöld színűre cseréljék a matricát a kártyájukon. + nem egy info lett megszellőztatve már idáig, hogy radikálisan növekedni fog az SP szám, és radikálisan csökkentik az előállítási költségeket. Nyilván így van, mert ők is tudják, hol vérzik el a jelenlegi rendszer, és minden valószínűség szerint azon voltak az évek során, hogy ezt kijívítsák. Ebből a G80 óta semmi nem látszott, csak növelték az SP számot, valamint arra mentek, hogy minél előbb utolérjék gyártástehcnológiában az ATI-t, ami őszre teljesülni is fog, valamint hogy redukálják a fogyasztását a kártyának. Nem tudom foigyelted e, hogy az általad említett 1,4 milliárd tranyós 55 nm-es változata kevesebbet eszik a sokkal soványabb rv770xt-nél. Szvsz ez sokkal nehezebb feladat lehetett, mint a GT300 feljesztése, mert nagyon rövid idő alatt kellett jelentősen csökkentenia mag fogyasztását. Közben meg kijött az rv790, és ez a feladat az ati számára megoldhatatlannak bizonyult ugynazon csíkszélességen, a növelt órajelnek köszönhetően többet zabál már mint egy GTX280, és teljesítményben is ugyanott van, és érdekes módon most nem vinnyog egyik ati fan se, hogy hú mekkora fos ekkora fogyastással ilyen teljesítmény fú...közbe meg várják a 4890x2-t, hogy milyen jó lesz majd, anno meg teljesen elképzelhetetlennek tartották a 280Gx2-t mert hogy az annyit eszik hogy nem lehet megcsinálni. Ilyenkor mondom azt hogy :W :W :W GTX285 ami fogyasztásban teljestményben is jobb, egyedül az árával vannak problémák, valamit azzal hogy nem támogat dx10.1-et. Őszre dx11-el az az 5-6 játék ami kijön is el fog futni dx10.1ben geforcon is, tehát ezt a piaci előnyt közel sem érzem jelentősnek, ha meg árban is sikerül versenyre kelni az atival, akkor bizony az r800 lesz bajban a 1200 SP-orával a 3,1 Terás GT300 ellen. Pár hónappal ezelőtt még csak gonolni se mertem ekkora lebegőpontos teljesítményre, igaz már akkor is hallottam, hogy az nv nagy dobásra készül, és mondtam is, ha nem 1200 körüli sp számmal jön a 4890 akkor őszre nem fogják tudni hozni az 1600 sp-t, ami ahhoz kellene, hogy versenybe tudjanak szállni a gt300al. Akkor Abu szokás szerint ösztönből lehurrogott, hogy miért ne lehetne 800 spről egyből 1600ra vagy 2000re váltani, nem kell a fokozatosság...ráadásul most kiderült, hogy 1600 sp sem lenne elég, mert az csak 2,4TFlops, és így a GT300 + 0,7 Tflops előnyben van, ami egy GTX260-nyi többletet jelent, ez azért már nem elhanyagolható.

Új hozzászólás Aktív témák