Új hozzászólás Aktív témák

  • carl18

    addikt

    válasz core i7 #20807 üzenetére

    Minden esetre ha a videóram nő akkor a Texturák mérete is gyarapodni fog :)
    20 év a RIVA TNT 16 mb videóramal büszkélkedett, az nvidia is 16 gigát rakott volna a kártyákra ha nincsenek elszálva a ram árak. Ez 1000X növekedés 20 év alatt videóramban :))
    Abba viszont nem vagyok biztos hogy ez a fejlődés fenntarható-e nem hiszem 20 év múlva 1000X fogni a videóram, talán 100X lesz nagyobb.
    10-20 év szerintem a fotórealizmus még.

    Nekem az első GPU-m Matrox MGA 200 volt 8 mb videórammal. Lassan ismét jöhet az a mondás hogy 128-as csak nem megabájtba hanem gigába :D

    Ezt az egészet én úgy látom hogy az utóbbi 10 évben belassult, egy régi első genes I7 még ma is kiszolgálja az átlag emberek, főleg ha kicsit tunningolva is van. Azért így vissza gondolva egy 1995-ős cpu 2005-ben már semmire se volt jó úgy elavult. Most egy 2008-as cpu még mai napig elvégzi dolgát, szóval ha a fejlődés valóban elkezdett toporogni. Talán a most eljövendő pár évben kapunk több magot, de amíg az alkalmazások nem profitálnak belőle/ Főként játékok addig sok haszna nincs.
    Elég csak megnézni 2005-2008 között mennyit fejlődött az intel, Pentium 4 után jött a Core 2 Duo,Core2 Quad,és Core i7.
    Mikor egy sima 60 dolláros pentium is 6-8 magos lesz azt nevezem én majd fejlődésnek. :R

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák