Aktív témák

  • TitiRii

    senior tag

    Nem tudom ki hogy van vele de engem komolyan kezdd érdekelni egy laptop vagy notebook, csakhogy ien téren totál beginer vagyok.
    Mi a külömbség a laptop vagy notebook között? vagy csak a nevében tér el?
    Honan miet érdemes venni?Menyire megbizhatóak, stabilak?menyivel lassabak egy normál pc hez képest, menyire fejleszthetők stb.
    Amire én használnám az föleg netezés,letöltés ,film nézés(div-x,dvd)zene halgatás, cd irás és esetleg játék tehát kellene hogy legyen benne:cdrw-dvd combo ,tv out,minimum 256 mb ram (sd/ddr?) és 1000mzh körüli vagy nagyobb proci(amd? intel?) létezik 5.1 es hangkártya ien kategoriában integrálva?(kivezetéssel)
    100 as lan kártya m és 40gb körüli hdd
    Amenyit tudok hogy létezik geforc4 4200 go vagy ati mobility radeon chipes gépek amik egész jok már akár játékra is.
    Tehát a fentebb emlitett konfigot hol érdemes és miet?és menyiért?
    Kinek mien tapasztalat volt eddig mobil pckel?

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • renegade

    aktív tag

    válasz TitiRii #1 üzenetére

    http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=20&t=000080&p=

    Itt elég rendesen vesézik már egy ideje a témát...

    Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

  • TitiRii

    senior tag

    ok köszi megnéztem sokat megtudtam de asszem nekem az ot felsorol 400e ft os kategoriák tul drágák
    én max 200 fele keresgetnék használtan.

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • TitiRii

    senior tag

    hy all. nem hittem volna hogy ien gyorsan és ien olcson sikerül szerezni egy noebookot!! :))
    A doksibol nem teljesen 1 értelmü hogy meddig lehet böviteni a gépet föleg ram terén. jelenleg 1 db 64 mbs edo van benne. ezt kéne minnél nagyobra és ha lehet sd re nyomni.4.2 hdd van benne ami per pill még elég de ezt is leet le kéne ha lehet cserélni,cd rom ot meg cdrw re :)) (KEZEM MEG A BILIBE LOG.)
    xal minden tanácsot ötletet ajálatot szivesen veszek most.meg azt is ha valaki elmongya hol érdemes bontottan a hiányzo dolgokat beszerezni(invertel panel meg aksi elektronika, vagy esetleg aksi) vagy hová érdemes elvinni szervizbe..

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • Dr.Momo

    tag

    Ha notebook-ot valaki venni, ezt jólelküen ajánlom mindenkinek, ne vegyetek gagyi márkájút; mert olcsóbb, meg hogy annyi pénzből nem P3 hanem P4 kerül ki. stb.
    Az tény, hogy Gericom meg Portocom P4 -est kapsz 400 ból, de ne csak a sebességre törekedj. Fontos a megbízhatóság, meg az aksi élettartam is. Pl. nekem speedstep-es P3 -asom van (NEC VERSA NOTE VXi) és simán elvisz 3 órát. Ha nem megy a vinyo (mondjuk netezek) akkor 4et is.
    Ellentétben a régebbi Portocom FreeBook-omal, ami jó esetben elment 50 percig tiszta új aksival.
    Szerintem a top notebook-ok: Dell, Compaq, Nec, ACER, Asus. Nem biztosan ilyen sorrendben.
    És mielött megveszed, minden specifikációt informálj le, vizsgáld át teljesen.
    ÜDV!

  • Den

    veterán

    válasz Dr.Momo #5 üzenetére

    Notebookban nincs gagyi. Néhánynagy gyártó gyártja az összes nótbuk nagy részét, amit a különböző márkák a saját nevük alatt adnak el. a nónémek ugyanazok csak a cimke más, meg mondjuk kissebb vinyó, gyengébb aksi ilyesmi.

    arra kell figyelnbi, illetve eldönteni, hogy egy mobil gép kell amit leginkább hálózatról használunk, csak hurcoljolk a lakás meg a munkahely között vagy tényleg mobil kell azaz sdokat használjuk aksiról.

    Ha az előbbi akkor jöhet a mindent egybe full extra százezercolos kijelzőjű mega note, asztali procival.

    Ha a második eset akkor mobil proci, max 12 colos kijelző, vinyón kívűl semmi beépített meghajtó, max olyan mint az ibm x20/30-ban, egy felcsatolható base-ben.

    Márkás előnye: állt. sok kiegészítő szoftver, +pénzért megvehető hosszabb garancia, akinek ez nem fontos nyugodtan mehet a nóném.

    sokat hurcolt gépnél érdemes többet adni azért a gépért amelyiknek nem műanyag, hanem magnézium vagy titán háza van

    www.simson4t.hu

Aktív témák