2019. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad

(#4001) opeter87 válasza ReflX (#4000) üzenetére

opeter87
(őstag)

Hova tetted a ventilátorokat?

www.theraband.hu

(#4002) ReflX válasza opeter87 (#4001) üzenetére

ReflX
(újonc)

Kb ide:

(#4003) opeter87 válasza ReflX (#4002) üzenetére

opeter87
(őstag)

Pedig jó helyen vannak a ventik :F

www.theraband.hu

(#4004) ReflX

ReflX
(újonc)

Lehet nekibátorodom és újrapasztázom a hűtőt. Megéri vacakolni vele szerintetek? Ha igen, akkor mindegy milyen márkájú pasztát veszek hozzá?

(#4005) opeter87 válasza ReflX (#4004) üzenetére

opeter87
(őstag)

Milyen gépet szerelnél?

"Bármilyen" paszta jó, amit a megfelelő topicban ajánlanak szerintem.Én évekkel ezelőtt egy ilyet vettem és azóta 5-6 asztali pc-t és vagy 10 laptopot pasztáztam vele újra, de még van benne.

www.theraband.hu

(#4006) ReflX válasza opeter87 (#4005) üzenetére

ReflX
(újonc)

Egy k43sv-t ként szétszednem. Nem igazán találtam hozzá leírást vagy videót, de a 90%ban megegyező k53s-hez van videó a szétszerelésről.

(#4007) opeter87 válasza ReflX (#4006) üzenetére

opeter87
(őstag)

Én Asus gépet nem szedtem még szét, szóval azt nem ismerem, de nem olyan nehezek ezek a laptopok. HP, Lenovo, Acer, Dell nekem ezek voltak meg, ebből a kedvencem a Dell XPS M1330 volt, azt 2 perc alatt szétszedtem :D

www.theraband.hu

(#4008) s3toraph válasza opeter87 (#4003) üzenetére

s3toraph
(őstag)

Nem lehet, hogy az a baj, hogy elég kevés szellőző nyílás van az alján? :F

ReflX: Pasztázás, kitakarítás mindig segit, többet is mint amennyit egy hűtőpad. Legalábbis szerintem. Azt a pasztát én is ajánlom, nagyon jó! :K

Ha írok neked tisztelj meg a válaszoddal! Sikeres üzletünk után kérlek értékeljük egymást! | Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2019.03.26-ig összegyűlt): 141 + / 0 -

(#4009) ReflX válasza s3toraph (#4008) üzenetére

ReflX
(újonc)

Hát akkor újra lesz pasztázva, ha kész vagyok jelentkezem az eredményekkel :Y

(#4010) opeter87 válasza s3toraph (#4008) üzenetére

opeter87
(őstag)

Kevés a szellőző ez tény, de pont ott kapja a friss levegőt (vagy nem), mert persze azt jó lenne tudni, hogy mi van a burkolat mögött.

www.theraband.hu

(#4011) s3toraph válasza ReflX (#4009) üzenetére

s3toraph
(őstag)

Arról azért nézz videókat előtte youtube-on, ki hogy pasztáz, hogy megfelelően vidd fel a megfelelő mennyiséget! ;)
Jut eszembe, garancia van még rá? Mert - tudtommal - azt bukod, ha szétszeded.

opeter87: Na igen. Alulra miért nem tudnak beszívó nyílást tenni a ventihez, mint régebben? Nem poprosodna jobban, ha megfelelően alakítják ki pl. valamilyen kupakos lecsavarhatós tartóba lehetne elé rakni porszűrőt ami mosható, nem lenne nagy ördöngösség...Ilyenkor gondolkodom el mindig, hogy a kicsi, szabadon leszedhető takarók helyett, vagy akár az egész alsó tálca helyett szerezni kellene egy másikat, azt előtte kilyuggalni forrasztópákával a megfelelő helyeken, aztán ezt felhasználni, így megoldva a szellőzést. Láttam már ilyen videót, elég jó megoldás. De ha az egész alsó tálcát érinti a dolog, a gari ott is ugrik szerintem, ha csak a kis takatókat pl. merevlemez, memóriák, akkor azokból visszarakja az eredetit ha szervizelni kellene és kész. Vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Ha írok neked tisztelj meg a válaszoddal! Sikeres üzletünk után kérlek értékeljük egymást! | Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2019.03.26-ig összegyűlt): 141 + / 0 -

(#4012) ReflX válasza s3toraph (#4011) üzenetére

ReflX
(újonc)

Hát még két és fél hónap garancia van rá, de ha két évig nem volt vele gond, akkor miért most lenne. Persze nem akarom az ördögöt a falra festeni, csak már beleéltem magam abba hogy megcsinálom és ahhoz meg túl sok a két és fél hónap hogy kivárjam. ;]

(#4013) s3toraph válasza ReflX (#4012) üzenetére

s3toraph
(őstag)

Persze, nem valószínű hogy most lenne baja, nem is azért mondtam, hanem hogy ha új vagy csak pár hónapos, akkor nem éri meg esetlegesen elbukni a garit. Ebben a felállásban én is pasztáznám egyből! :K Azért is írtam, mert van egy haverom aki a 2 hetes acerjét szedte dirib darabra szér, újrapasztázta és elkezdte húzni, i3-as, radeon vga-val. Radeont húzni! :Y Mondom neki nem vagy normális. Azt mondja áá nem lesz itt gond. Valóban, eltelt egy év, a gép még mindig pöpec. :D

[ Szerkesztve ]

(#4014) ReflX válasza s3toraph (#4013) üzenetére

ReflX
(újonc)

Na sikerült is a dolog! Összességében 4-5 fokot hűlt a gép alap és terhelt állapotban is. most 75C a maximum. Ennél többet nem tudok tenni már az ügy érdekében, úgy tűnik ez már lejjebb sehogy sem vihető ennél a gépnél. Ez van ezt kell szeretni :)

(#4015) opeter87 válasza ReflX (#4014) üzenetére

opeter87
(őstag)

Hát egy laptopnál terhelés alatt ennél kevesebbet nem is fogsz látni szerintem.

Nekem asztali terhelés alatt (játék Word of Tanks):
CPU - i3 3220 - 49-52 fok
GPU - HD7770 - 54-60 fok
HDD(k) - 28-30 fok

www.theraband.hu

(#4016) s3toraph válasza ReflX (#4014) üzenetére

s3toraph
(őstag)

Szerintem is jó érték ez, másnak 85 fokos is van a laptopja terhelve. Ráadásul vannak olyan gépek, ahol csak filmezésnél már 65 fokos a proci, 70 a vga. Ahhoz képest ez nagyon is jó érték, hogy terhelten ennyi a max.! :C

Terheletlenül, mondjuk letöltés, netezés, filmezés közben mennyi?

[ Szerkesztve ]

(#4017) ReflX válasza s3toraph (#4016) üzenetére

ReflX
(újonc)

55-60 C a vga és a proci is

(#4018) s3toraph válasza ReflX (#4017) üzenetére

s3toraph
(őstag)

Szerintem még ez is jónak számít, főleg hogy ha ilyenkor még nem hangos a ventije!

(#4019) ReflX válasza s3toraph (#4018) üzenetére

ReflX
(újonc)

Nem hangos és 2500rpm-et ír rá az aida

(#4020) s3toraph válasza ReflX (#4019) üzenetére

s3toraph
(őstag)

Én úgy gondolom, hogy ez így teljesen rendben lesz! Használd egészséggel a továbbiakban is! :K

A hűtőbordázat lamellás részét ahol a levegő távozik, még fújkáld ki kikapcsolt állapotában levegőspray-vel vagy biciklipumpával, hogy ne legyen koszos/eltömődött, ha ezt még nem tetted volna meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#4021) ReflX válasza s3toraph (#4020) üzenetére

ReflX
(újonc)

Hát akkor köszönöm a sok segítséget, jó lesz így már nekem. Amikor szétszedtem, ecsettel és levegőspray-vel úgy kitisztítottam, hogy szerintem egy molekulányi por nincs most a gépben összesen :D

(#4022) s3toraph válasza ReflX (#4021) üzenetére

s3toraph
(őstag)

Akkor rendben lesz az!
Nincs mit! :)

(#4023) Dicker

Dicker
(őstag)

Sziasztok!

Lenovo Y500-hoz ajánlatok hűtőpadot, ha igen akkor milyet? A max hő, amit mértem az 80 körül volt.

Így szellőzik:
http://techkalauz.hu/userfiles/alshznagy.jpg

Köszönöm!

(#4024) opeter87 válasza Dicker (#4023) üzenetére

opeter87
(őstag)

A 80fok laptopnál teljesen jó érték. Egyébként Cooler Master E1 a javaslatom, de keress rá az Y500-ra, mert már többek kérdeztek ehhez a laptophoz.

www.theraband.hu

(#4025) Dicker válasza opeter87 (#4024) üzenetére

Dicker
(őstag)

Látom egy jó nagy ventisre gondoltál. Én is ilyenen gondolkoztam, mert elvégre egy helyen vannak a szellőzők. Ez a 240-es kb. milyen hangerővel bírhat mondjuk alapterhelésnél? Illetve elegendő az a 600-as fordulatszám?

(#4026) tomee007007 válasza Dicker (#4025) üzenetére

tomee007007
(PH! addikt)

Nagyon minimális a zaj (kb. 30-40 dB), a fordulatszám bőven elég, nagy a szállított légmennyiség...

(#4027) Studiossrác

Studiossrác
(senior tag)

Sziasztok!

Dell Vostro 3450 alá raknék 1 hűtőt, mivel sokat járatom...ágyban is :D :D .

Most is van alatta 1 hűtő, de az kuka, nem sokat ér... Szükségem lenne 1 normális hűtőre. Mit javasoltok? I5 van a gépben.

Fontos szempont lenne az, hogy ne legyen hangos, mivel a gépnek sincsen hangja nagy terhelés esetén sem.

Előre is köszönöm a tanácsokat!

(#4028) opeter87 válasza Studiossrác (#4027) üzenetére

opeter87
(őstag)

Tudsz dobni egy képet a gép aljáról?
Ágyban/ölben a legkényelmesebb a Cooler Master Infinite Evo, így látatlanba elsőre.

www.theraband.hu

(#4029) bnorbert93

bnorbert93
(újonc)

Sziasztok!

Dell Inspiron 14z-hez keresek hűtőpadot, megelőzés céljából.
A készülék alja így néz ki, és kinyitva a bal oldalán található kivezető nyílás:

http://ipon.hu/_userfiles/Image/Alvin/dell_5423/alul2.jpg

Előre is köszi.

(#4030) opeter87 válasza bnorbert93 (#4029) üzenetére

opeter87
(őstag)

Cooler Master X-Slim (esetleg E1) vagy CM U2 bár szerintem ez utóbbi "nagy" lehet, hiszen ez a Dell gép "csak" 14-es.

www.theraband.hu

(#4031) unyadavid

unyadavid
(senior tag)

Hali, szerintetek Lenovo Z500-hoz milyen hűtőt lenne érdemes venni?
A gép méretei: 376×264 mm
(érdekes hogy a ventillátor csak a gép aljából kap levegőt és nem is közvetlen alatta van a nyílás, vagy pedig ahol kifúj oldalt onna tud beszívni is?)

(#4032) opeter87 válasza unyadavid (#4031) üzenetére

opeter87
(őstag)

Szerintem Cooler Master E1

www.theraband.hu

(#4033) unyadavid válasza opeter87 (#4032) üzenetére

unyadavid
(senior tag)

Aha, u2 nem lenne amúgy elég alá, mert gondolom az 5400-as vinyót illetve az odd-t nem nagyon kéne hűteni és akkor a két kis ventit meg beraknám egymás mellé a cpu-s oldalra, vagy az e1 még így is jobb hatásfokkal bírna?

(#4034) opeter87 válasza unyadavid (#4033) üzenetére

opeter87
(őstag)

Hát a vinyót azért kell hűteni a laptopba szerintem. De az a baj, hogy a CPU-hoz nincs egy szellőző sem, így szerintem összességében jobban hűtené a gépet az E1.

www.theraband.hu

(#4035) unyadavid válasza opeter87 (#4034) üzenetére

unyadavid
(senior tag)

Értem, köszönöm a választ!

(#4036) Impressa válasza unyadavid (#4031) üzenetére

Impressa
(őstag)

A gép oldalán levő nyíláson, csak kifújja a levegőt, mivel ott vannak a hűtőbordák. A levegő beszívása alulról, és a billentyűzet felől történik. Azért nincs a vetilátor alatt nyílás, hogy a gépen keresztűl szívja (áramoltatja ) át a levegőt, ezzel is csökkentve a gép belső hőmérsékletét. Nálad ahogy látom külön heatepipe cső megy a CPU,és a GPU-hoz is, ami sokat számít.
Cooler Master E1 vagy U3 így elsőre a javaslatom. De majd jön Opeter87 kolléga, és segít a megfelelőbb hűtőpad kiválasztásában. ;)

szerk.: de már segített is :)

[ Szerkesztve ]

(#4037) unyadavid válasza Impressa (#4036) üzenetére

unyadavid
(senior tag)

Ja viszont a billentyűzet felől egyáltalán nem szív (néztem youtube-os, szétszedős videót :D ), de akkor az nem is baj, elvégre úgyis csak alulra tudnék hűtőt tenni.

(#4038) Impressa válasza unyadavid (#4037) üzenetére

Impressa
(őstag)

Bocs, igen azt nem írtam, hogy ez márkától, és típustól függ, hogy a billentyűzet felől is szívja-e a levegőt vagy nem. Hasznosak tudnak lenni azok a videók, ha pasztázásra kerül a sor, és még soha nem csináltál ilyet. :D

(#4039) Studiossrác válasza opeter87 (#4028) üzenetére

Studiossrác
(senior tag)

Nem a legjobb minőség, mivel csak telefon van nálam + elég rosszak a fényviszonyok, de remélem megteszi:

Kep

(#4040) opeter87 válasza Studiossrác (#4039) üzenetére

opeter87
(őstag)

Kép alapján viszont a CM Infinite EVO helyett inkább az U2/U3 páros ajánlanám. Bár ezek nem lesznek olyan kényelmesek ágyban/ölben.

www.theraband.hu

(#4041) Studiossrác válasza opeter87 (#4040) üzenetére

Studiossrác
(senior tag)

Coolermaster Notepal U2/U3-ra gondolsz?

(#4042) opeter87 válasza Studiossrác (#4041) üzenetére

opeter87
(őstag)

igen

www.theraband.hu

(#4043) Studiossrác válasza opeter87 (#4042) üzenetére

Studiossrác
(senior tag)

Oké, köszönöm a segítségedet.

Egyetlen kérdésem lenne még. Az U3 nem nagy gépekhez van? Mármint 17-19-es. Ez 14-es.

(#4044) opeter87 válasza Studiossrác (#4043) üzenetére

opeter87
(őstag)

De szerintem nagy lesz, legalábbis én egyszer próbáltam egy U3, egy Dell XPS M1330-ast és az viccesen kicsi volt.
Nézd meg a Cooler Master honlapján a hűtő pontos adatait és nézd meg a Dell honlapján a géped pontos adatait, ha zavaróan nagy lesz a különbség, azaz oldalanként legalább 3-5 cm lesz, akkor szerintem ne vedd meg. Ekkor nézd meg az U2 adatait és azok szerintem már jók lesznek.

www.theraband.hu

(#4045) Studiossrác válasza opeter87 (#4044) üzenetére

Studiossrác
(senior tag)

Rendben van. Megnézem az adatokat és ennek fényében választok! Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!

(#4046) bnorbert93 válasza opeter87 (#4030) üzenetére

bnorbert93
(újonc)

E1 tuti jó lenne hozzá? Csak mert én is azt szemeltem ki... :)

(#4047) Tamás008

Tamás008
(kvázi-tag)

Sziasztok. Notebook processzorom szeretném újrapasztázni. Milyen hővezető paszta márkát ajánlanátok notebookba vagy esetleg megfelelhet egy olcsóbb 350-Ftos paszta is a laptop procira?

[ Szerkesztve ]

(#4048) opeter87 válasza bnorbert93 (#4046) üzenetére

opeter87
(őstag)

Olyan nincs, hogy tuti jó lenne hozzá, ez csak akkor lenne igaz, ha gépeddel letesztelnéd az összes hűtőt és az E1 teljesítene a legjobban, akkor azt mondanám, hogy tuti jó!
De most azt mondom, hogy a képek és tapasztalataim alapján valamilyen 1 nagy ventilátoros hűtő lesz neked jó.
A CM E1 pont ilyen :)

www.theraband.hu

(#4049) opeter87 válasza Tamás008 (#4047) üzenetére

opeter87
(őstag)

Nem 350Ft-os pasztával nem pasztázunk, akkor már inkább maradjon a gyári régi.

Én ilyet vettem anno, asztalikra, laptopokra is ezt használom.

www.theraband.hu

(#4050) Impressa válasza Tamás008 (#4047) üzenetére

Impressa
(őstag)

Szia!

Amit opeter87 javasolt MX-4-t teljesen jó lenne, én ma vettem át. Mostanáig Noctua NT-H1-et használtam, azzal sem volt soha problémám. MX-4 8.5 W/mk hővezetési képessége van, szemben az "az olcsóbb 350 Ft-os 0.5-1W/mk" értéket képviselő pasztával. ezekkel biztosan nem lősz mellé.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hűtőpad
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.