Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz rsf #16 üzenetére

    És milyen hatékony is a hazugságokat cáfolni... Volt idő amikor kételkedtek benne az emberek, de mára már napnál is világosabb hogy ez a helyes út... Senki se hisz már olyan kitalált dolgokban mint a laposföld, a chemtrail, ufók, gyíkemberek, ahogy a vallások is megszűntek mind.

    Az igazság az, amiről elhiszed hogy az. Ahhoz meg sok esetben pont elég, hogy elég sokszor elég hangosan mondják az arcodba.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz rsf #45 üzenetére

    És mióta érdekli a botokat vagy a követőket hogy az tudományosan vagy bármilyen más módon bizonyítható? Még egyszer, triviális dolog, lapos föld. Bizonyított, reprodukálható, mérhető hogy nem az. Érdekli őket picit is? Anyámat érdekli hogy a kiropraktőr átveri, hogy az akkupunktura bevallottan Kína által gyártott kamu? Ugyanmár.

    Ez nem erről szól, sose erről szólt.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Tin #47 üzenetére

    Te honnan tudod hogy létezik áram? Mert világít a lámpa? Mert egy szándékosan erre kitalált műszer mutat valami feszt vagy áramerősséget ? És elhiszed neki? Honnan tudod hogy nem átverés? Elektronok rohangálnak réz dróton... Elég meredek már nem azért... ;]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Tin #51 üzenetére

    "Csak nem az átlagember számára."

    Időszámításunk előtt 350+- évvel bizonyítani tudták. Ha Arisztotelesz megcsináltam bárki ma meg tudja ha akarja. Más kérdés hogy akarja e... A tvt se nyitja ki senki hogy megnézze vannak e benne kis emberek, tudod hogy nincsenek.

    Ha csak a saját erzekszerveinknek hinnénk és a saját mereseinknek, akkor barlangban lennénk még mindig.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Tin #63 üzenetére

    " pl. mi történik a halál után. Ismerjük a folyamatokat, le is tudjuk írni materiális szemszögből, de azon túl mi van?"

    ki mondta hogy van bármi utána? Miért kéne legyen? A teológiát nem kéne idekeverni...

    "A mérleget meg hitelesíti egy hivatal a gyártón keresztül. Mi meg hiszünk ennek."
    A fogalmaink mind ilyenek. Kezdve attól hogy jó és rossz és igen, a távolság, a tömeg, az idő és más mértékegységeink is egy közösség egységes megegyezésén alapulnak. Ezzel mi a baj? Valamire azt mondtuk hogy az 1k 1m 1sec, és annyi, mert valamihez viszonyítani kell valamit. Ezzel mi a baj?

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Tin #77 üzenetére

    Az a baj hogy a mögöttes elvvel van itt is a gond. Ugyanolyan bizonyítási kényszert helyezel mindkét oldalra, holott ez nem így működik.
    Szerintem egy 8 fejű gyíkember lakik az omán tenger mélyén aminek 8 feje van és 9 lába. Szerinted ilyen baromság nincs. Akkor mi a következő lépés? Én kell bizonyítsam hogy van, vagy te kell leengedd a tengert és méterről méterre átnyálazd a medrét? Nyilván a minden kétséget kizáró cáfolat lehetetlen a technika mai szintjén... Én most csettintettem, és a leukémiád amiről nem is tudtál eltűnt. Hajrá bizonyítsd be hogy nem volt, ha nem sikerül én vagyok a távgyógyítók királya.

    Hit és hit között és rohadt nagy a difi. Egy tudományos közösség transzparens, reprodukált és reprodukálható méréseire épített, működő modellben "hinni" nem épp az mint az " egy telegram csatornán olvastam úgyhogy igaz"... A tudomány pont attól fejlődik hogy folyamatosan meg van kérdőjelezve minden irányból, és nem fél azt mondani hogy jé, bocsi tévedtünk régebben... Ezért teljesen más a mikulás meg a lapos föld...

    A vallásoknak semmi köze semmi máshoz, főleg nem tudományhoz. A disney könyveknek sincs. Függetlenül attól hogy hány féle cuccot veszel ami jégvarázsos a boltban, és hány gyerek tudja fejből a dalokat belőle, attól az még nem történt meg.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Tin #89 üzenetére

    "A vallás is hit. Főleg olyan esetekben, amit a tudomány nem tud vagy nem akar megmagyarázni, pl. a halál utáni élet."

    Nem mintha a vallás pl megtudná vagy meg akarná magyarázni.

    "A másik állításod nyilván szarkazmus."
    Nem. Valós, minden nap megtörténő történet. Táltosok, és más hasonló gyógyítók járnak nap mint nap közöttünk. Nem szarkazmus volt hanem egy probléma valós vázolása...

    "vagyis ahogy mondod, lecsapoljuk, átvizsgáljuk."
    Nem minősítés, csak szemléltetés következik: ilyet a bölcsész mond a gépészmérnöknek... A megoldásod elméletileg választ ad a kérdésre, a megoldásod viszont gyakorlatilag nem valósítható meg. Tehát nem megoldás.

    De mindegy, nem megy át, úgyhogy elengedem. Nehéz így... Meg picit fölösleges

    "Csak míg az egyik közel áll hozzád, megbocsátóbb és nyitottabb vagy vele szemben, míg a másikkal szemben nem. Nincs ezzel baj, csak ez innentől nem más, mint a véleményed."

    Megint kevered a szezont meg a fazont. Mivel iszonyatos mennyiségű általunk észlelhető és ki tudja mennyi nem is észlelhető galaxis van, brutális mennyiségű bolygóval és csillaggal és mindennel is... Az, hogy valahol valamelyik bolygón van élet, épp most, az miért ne fordulhatna elő? Ahogy itt úgy máshol is adott lehet a feltétel... Ekkora mintában szinte kizárt hogy csak mi legyünk az egyetlenek az idők kezdete óta...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák