Aktív témák

  • guest

    veterán

    A 2 hónapos zsír új gépemben 3 óra DVD film nézése után nem indul az alaplap.
    A konfig. a következő :
    GigaByte GA-7DX alaplap
    Athlon XP 1800 + protko ( Palomi hűtő)
    256 MB DDR RAM
    100 GB 7200 rpm WD vinyo
    nVidia GeForce 2 / MX 400 64 MB TV-out.
    Panasonic 16 / 48 DVD
    LG GCE-8160B 16/10/40 CD RW
    Bekapcsoláskor a BIOS csak a proci azonosításáig jutott 2 3 alkalommal, de most már teljesen süket. Egy qrva hang nem jön ki belőle. A proci, videokártya, táp tesztelve. Oda vissza. Minden OK. CMOS kiütve. Úgy néz ki, mintha a BIOS nem kapna feszültséget, (a meghajtók kapnak) mert ha memória nélkül indítom, vagy ha valami más baja van, akkor valami hangot kellene kinyögni. Bekapcsoláskor a Power LED sem világít. Azon kívül, hogy visszaviszem a gépet (ami egy kicsit odébb van, mert Müchenben vettem a VOBIS cég terméke) addig is jó lenne valami használható ötlet.

    prohardver vendég

  • McJames

    senior tag

    válasz guest #1 üzenetére

    Csipketerítő + virág?
    Bocs, könnyű nekem poénkodni.

    Felmerülő kérdések, ötletek:
    1. van-e garancia a gépre?
    2. a ház megbontása garanciavesztéssel jár-e?
    3. a VOBIS elismeri-e valamelyeik hazai céget/szervízt garancia-partnernek (pl. Orca, Siemens) stb.
    4. ki kellene mérni az alaplapot.
    5. mégiscsak ki kellene menni Münchenbe, jó ott a sör...

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • Litch

    csendes tag

    próbáltad bekapcsolni? :))
    na szóval sztem alaplap

    Ha nem megy erőltesd...

  • asterx

    csendes tag

    válasz guest #1 üzenetére

    Ez nem kifejezetten a használható ötletek közé fog tartozni, de azért leírom. Egyrészt: ha tudsz kérj kölcsön egy alaplapot, pakolj át bele mindent, és nézd meg műxik-e. Másrészt: ha igen, döntsd le mi olcsóbb Münchenbe visszavinni, vagy venni egy új alaplapot. Ha nem, akkor lehet hogy valami más hiba van és most vágtad tönkre a kölcsön alaplapot.

    Minden túlsó parttal szemben megtalálod az innensőt.

  • guest

    veterán

    McJames
    1. van-e garancia a gépre? -IGEN-
    2. a ház megbontása garanciavesztéssel jár-e? -NEM- (Te hol ütöd ki a COMOS-t és hol cseréled ki a procit, nem az alaplapon?)
    3. a VOBIS elismeri-e valamelyeik hazai céget/szervízt garancia-partnernek (pl. Orca, Siemens) stb. - Nemtom -
    4. ki kellene mérni az alaplapot. -Holnap kimérik-
    5. mégiscsak ki kellene menni Münchenbe, jó ott a sör... - Tényleg jó, és olcsó-

    Litch

    próbáltad bekapcsolni? ''Nem, csak nézegetem''
    Mi az, hogy sztem alaplap ?

    asterx

    A pénzemnek én sem vagyok az ellensége, úgy hogy holnap visszem a szörvizbe tesztelni az deszkát.
    Nem kérek kölcsön. Szörv.ora díj még mindig olcsóbb mint egy alaplap.

    Kössz az ötleteket.

    Ui: Most szolt a haver hogy, ő piszkált bele a BIOS-ba (amig vissza vittem a DVD-t, hogy száradna le a keze) maxra huzta procit 1730 Mhz-re. Alpban 1536 MHZ. Na most a kérdés az, hogy ettől is kifekszik a deszka ?? ( A proci biztos , hogy jó, mert a másik deszkában gond nélkül elidult.



    prohardver vendég

  • asterx

    csendes tag

    válasz guest #5 üzenetére

    Hát persze, hogy kifekszik. Nézd meg a Gigabyte kézikönyvét, hogy milyen gombot kell nyomni a billentyűzeten induláskor, hogy visszategye alapra az órajelet. A CMOS kisütés ezt nem biztos, hogy megteszi (láttam én már karón varjút). Valami Ins, vagy PgDn vagy ilyesmi lesz.

    Minden túlsó parttal szemben megtalálod az innensőt.

  • McJames

    senior tag

    válasz guest #5 üzenetére

    2. pontra visszatérve: elolvastam a ''vitaindítót'' rendesen, a felbontás ténye világos volt, csak azért írtam, hogy lehet, hogy nem mindegy, hogy milyen állapotban viszed - mondjuk garanciális - szervízbe a vasat. :)

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • guest

    veterán

    A Gygabyte GA-7DX alaplap a „szervizben”.

    Első szerviz: Telon megbeszélem a bajom. Mondták OK vigyem. Mondom a proci +vid.kártya tesztelve, a CMOS reset. A deszkát kéne kimérni. A személyzet nekilát a munkának . CMOS ujra reset. Althon XP proci, ki helyére Duron kerül. Kb fél perc múlva egy csattanás kevés füst, és enyhe pörkölt kávé illat lengi be a házat. Valami megsült . De mi ? Proci ki, és kiderül , hogy a proci hőmérő celluloid szalagja szép fekete lett. Mondják , hogy a deszka zárlatos cserélni kell. Mondom nézzék meg a ramokat de DDR-s deszkájuk nincs azt nem tudják tesztelni. Fizetek : 0.00 HUF
    Második szerviz : Telon megbeszélem a bajom. Mondták OK vigyem. Mondom a proci +vid.kártya tesztelve, a CMOS reset. A deszkát kéne kimérni. A személyzet nekilát a munkának . CMOS ujra reset. Althon XP proci, ki. Tüzetesen meg vizslatják, megszaglásszák , mondják , hogy ez bizony már csak süti. Mondom én ,hogy ez nem győri kex , de 1 órával ez elött volt a deszkában egy Duron és annak érzitek szagát. ( azért én sem voltam valami qrva nyugodt eddig a deszka volt halott most meg a proci is ez több mint 100000 pénz)
    Tesztek lefutnak egy másik deszkán (ddr ramok is) minden OK. Na végre előkerül a mér.műszer. Mérnek.
    Diagnózis: 2 db fesz.szabályzó chip zárlatos. Valószínű , hogy akkor lettek zárlatosak mikor a Duron megsült. Fizetek : 0.00 HUF (Vagy már előtte is az volt ? De proci maxra huzásátol a BIOS-ban is kifeküdhet fesz.szabályzó ?)
    Délután vissza az első szervizbe. Kérdem meg van e Duron még ? Kérdik miért ? Mondom a bajom . Nincs már meg. ELADTÁK. (MÉH telepen kilóra?)
    Itt a vége, és fuss el venni egy ujj deszkát.
    A vasat visszaviszem majd Münchenbe. Kint nem nagyon vizslatják , hogy mi a baja. Ha valami garanciális azt kicserélik. Ezen a téren jók a tapasztalataim.
    Még egy kérdésem lenne a végére. Milyen deszkát, ehhez a konfighoz ?
    Kössz az eddigi ötleteket és tanácsokat.

    prohardver vendég

  • Mehavnyik

    csendes tag

    Nekem is lenne egy kis gondom.SZitu: Volt konfigom egy 633Cerka+Cusl2-c, vesz cerka800,ok 2 honappal később behirdet 633, ami csak állt a polcon, mondom nehogy vmi miatt szar legyen kipróbálom, hogy nehogy átbasszam a vevőt, na berak cusl2-c és csókolom semmi, mindegy oda kell érnem a gyerekhez eladom, majd ha szar visszaveszem(nem hívott --->>> tehát a proci jó), az alaplap meg szar, elkezd self-testelni led ég,de monitorra nem megy kép mi lehet a baja?(Vid kártya jó, proci jó, ram vagy alaplap?)

Aktív témák