Aktív témák

  • Kovesz82

    tag

    Sziasztok!

    Adott egy HP 630-as laptop. Van benne egy 4 GBos hynix ram és szerettem volna bővíteni még 4 GB-al. A Hynix ram egy 1600 MHZes órajelű CL 11-es ram, de 1066 MHZ órajelen megy CL 7-en. (2 sorban 4 modulból épül fel a ram)
    Vettem bele egy Kingstone 4 GB 1600 MHZ-es CL 11-es ramot, windows indulása után a gép kifagyott... (1 sorban 4 modul van)
    Ezután megpróbáltam egy CSX 1600 MHZ-es CL11-es rammal (2 sorban 4 modul 2 oldalt) azzal bekapcsoltam a gépet és még sötét képernyővel kikapcsolt a gép.
    Ezután ismét egy Kingstone jött de 4 GB 1333 MHz CL 9-el, ezzel is ugyan az volt mint az első Kingstonenal... Windows indulás után kifagyott a gép..
    Természetesen minden RAM ki volt próbálva önmagában is, a régivel és újjal együtt, felcserélve a két slotban is.
    Mi lehet a gond? Mitől nem működik a gépben egyik ram sem??? Informatikai üzleteben sincs lövésük róla, mivel ezeknek a ramokkal működniük kellene a gépnek...
    A gép maximum 8 GB-ot támogat, slotonként 4 GB-ot.
    Jah még annyi, hogy vettem bele egy SSD-t (Kingstone 120 GB A400). Együtt vettem a memóriákkal és a régi 500 GB-os HDD-t áttettem a DVD helyére. Ha kiveszem a régi HDD-t és csak az SSD van bent, akkor se indul el a gép (kivéve a régi rammal. Azzal mindig mindenhogy működik a gép. A két winyóval együtt is)
    Köszönöm a segítséget

  • hallador

    addikt

    válasz Kovesz82 #1 üzenetére

    Szia ezért nem kellett volna új fórumot nyitni. Ez nem így működik. A Brand PC nem a király utcai használt pc boltban kapható memória fog benne elindulni,
    A Kingston oldalán már nem de pl a crucial oldalán találsz kompatibilis memóriát a gépedbe. Ez nem PC alaplap, de már ott is memória kompatibilitási listák vannak amivel tudsz bővíteni.
    A Notebookoknál pedig a a Kingston, Crucial kifejezetten arra megy, hogy tesztelgetnek, és megmondják a saját termékeikből mi jó az adott géphez.

    HP - Compaq HP 630 compatible upgrades

    De a samsung sec hch9-es is mehet benne, ez főleg oem ram.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Fecogame

    veterán

    válasz Kovesz82 #1 üzenetére

    Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Aktív témák