Aktív témák

  • Toma---

    csendes tag

    Biztos volt róla már szó részben vagy egészben valamelyik fórumban, de már napokat keresgéltem googleben meg itt is és mivel nincs ereményem, úgy döntöttem indítok egy új témát.

    Egy NAS-ra lenne szükségem, de mivel a piacon nem találtam kompakt eszközt, így úgy döntöttem megpróbálom magam összeépítani.

    Igények:
    - Hardwares AES gyorsító (AES-NI)
    - Win applikációk futtatása. Vagy Windows Home Server mint OS, vagy virtualizált Win. (vmware, virtualbox, stb..) Ez azért kell, mert a Soulseeket szeretném futtatni rajta 24/7-ban, aminek csak Win kliense van. (Illetve vannak Linuxos probalkozasok, de nekem nem valtak ba)
    - 2-bay 3.5" RAID 0
    - VPN proxyra, IP cím rejtés

    Eddig egyetlen NAS-t találtam (2-bay) a piacon, aminek van AES gyorsítója, ez a Synology DS213+ lenne. Ennek egy Freescale 1GHz-es CPU-ja van. Viszont úgy láttam nem tud virtuális gépet futtatni sajnos, de ha tudna is, gyanusan kevés nekem az 1Ghz erre a célra. Ezért elkezdtem pár hardware-t felkutatni, amiből egy NAS-t építhetnék.

    CPU: Az Inteltől egyenlen egy CPU-t találtam, ami tud AES-NI-t, alacsony TPDje (17 W), és beépíthető házilag egy mini-itx házba, azaz 1155-s Socketje van:
    Intel Xeon E3-1220LV2 (2.3Ghz, dualcore)

    RAM: passz, de gondolom 4Gb-al vagy a fölött már nem lehet gond.

    Alaplap: Igazából lényegtelen melyik mini-itx lap, csak legyen raid 0 bele integrálva. Vagy van a kontrollerek között különbség?

    HTPC ill hütes: Es itt volt az pont, amikor el kezdtem azon gondolkozni, hogy ezeknek a mini-itx alaplapokbol van mar olyan amibe wifi meg hdmi meg digitalis audio kimenet is bele van integralva, tehát akár HTPC-nek is tudnám használni, ha pl még egy optikai meghajtót beleteszek. Viszont ha a TV melle kene tennem, akkor fontos semmilyen zaja ne legyen, mert abban a szobában alszom én magam is. A következő kérdes, hogy szerintetek pusztán passzív hütésekkel, heatpipeokkal elengendő lenne-e a hűtes?

    Biztos kimaradt még pár gondolat a tervezgetésből, de mindenesetre jól esne, ha valaki más hozzáértő is vetre rá pár pillantást, és ha lenne jobb javaslata vagy egyéb hasznos megjegyzése, annak nagyon örülnék. Köszi előre is!

Aktív témák