Új hozzászólás Aktív témák

  • Gondosch

    csendes tag

    válasz Thyb #366 üzenetére

    Thyb----> Ma, felbuzdúlva a Jessus 81 remek hozzászólásán(360), miszerint a mágikus 2500 ft.-os árat láttam(most már látom, hogy melléolvastam, mert Jessus a szívócsövekre értette a 2500 ft.-os árat), elmentem az én elosztómhoz( a Szíriai importőr), ahol rákérdeztem, hogy hogyan lehet az, hogy 2500 Ft.-tól vannak pipák Bp.-en, ha ő a föelosztó?
    Felháborodott és mondta, hogy ilyen nem lehet, mert mindenki(az arabok is) tőle veszi a pipákat. Autóba ültünk és elmentünk a Corvin mozi melletti zöldségeshez, aki meredt szemekkel hallgatta a történetet és röhögve mondta, hogy nála a legkissebb,( azt hiszem 28-30 cm.-s) pipa is 8000 (azaz nyolcezer) ft.-ba kerül!!!
    A köv. árak 12.000 ft.-tól folytatódtak.
    Mondjuk ez a fent említett félreolvasás jól jött, mert legalább megbizonyosódtam pár tényt illetően:)

    Nálam a 34-36 cm-sek 3500(nagyker) és 3900ft.-os kisker árban kaphatók, a nagy(56 cm.-s) is mindőssze 5500.-(nagyker) ill.6500 ft.-os kisker áron vihető el, ugyanaz a Szíriai gyártmány, mint a zőldséges 28 cm.-se, ami 8000 ft.-ba kerül!!!

    Hétfőn elmegyek a Karinthy Frigyes u.-i hentesboltba is , árakat nézni, mert egyre nagyobb a gyanúm, hogy az egyesek által írt árak nem fedik a valóságot, ez nem azt jelenti, hogy bárki is hazudna, de nem érdeklődtek, vagy emlékeztek kellőképpen az árakra.
    Azért is indulok árvadászatra, mert megigértem neked is(és még pár vevőnek), hogy körbenézek.
    Nos, 56 cm.-s magasság fölött nagyon megugranak az árak.
    Azt a 90 cm.-s pipát amit nekem hónapokkal ezelőtt az importőr kínált, 6500.-ért(8900 volt a kisker ár) tettem fel a netre. Most kellet volna valakinek, volt egy raktáron, de hiányos volt és az üvegedény meg volt repedve. Visszavittem, hogy cseréljék ki, mire megtudtam, hogy felment az ára és már csak 14.000 ft.-ért tudnám árulni.
    Pontosan ezért, ezentúl nem foglalkozom mással, csak a nálunk jól bevállt 34-36, 44-46 és a 54-56 cm.-s pipákkal.
    Azért írtam pl. 34-36 cm.-t, mert a 36 cm.-sként hozott termék sokszor 34 cm.-snek bizonyul, amikor megmérjük és nem szeretném, ha valaki ezért reklemálna, mert nem tudok minden egyes pipát megmérni:)
    Volt olyan vevőm, aki máshol vett pipát, de tőlem is akart venni, oszt, az 56 cm.-sre azt kérdezte, hogy ''-Ez a 70 cm.-s mennyibe kerül? ,én 10000-ért vettem'', erre rávágtam, hogy az 56 cm.-s és 6500 ft. , ha egy kell, 5500, ha 2.
    Hazament ,megmérte a 70 cm.-sként vett pipáját,...55 cm. volt a magassága. Elmondása szerint eszébe sem jútott, hogy megmérje a magasságot. Mellesleg az arabok az üvegtartály magasságát tekintik fontosnak.
    A fent említett pipák még mindig a honlapunkon található árakon kaphatók.
    3500.-, 4500.-, 5500.-(nagyker ár) és 3900.--től 6500-ig( az 56 cm.-s) kiskereskedelmi áron lehet hozzájútni ezen termékekhez.
    Az 56 cm. fölötti árakon nem, hogy TE lepődnél meg, én is nagyon meglepődtem, inkább nem is részletezem.
    Azt javaslom, hogy vedd meg a hentestől, a zőldségestől, a fűszerestől vagy mit tudom én honnan, mert őszíntén, én drágállom őket és nem éri meg nekem, hogy vadászgassak, mert a sok viszonteladó között olyan harc van, hogy nem szeretném azt, hogy én is részese legyek.
    Az én általam forgalmazott pipákat illetően, nincs ellenfelem, legalábbis eddig úgy tapasztaltam, hisz már nagyon sokat eladtam.

    Végülis, az én hálózatom egy ''100 Ft.-os bolt'', jellegű vállalkozás(''Filléres bolt A-tól...Z-ig), nem a vízipipákon alapszik, de ha már ''A-tól ...Z-ig, akkor legyen Vízipipa is az A--rckrém és Z--okni között :)))

    Hogy mégis írjak v-mit az árakról, 90 cm.-től felfelé 14.000-től kezdődnek az árak, és 15000.-, 20.000.- -en át, a 30.000 ft.-os csapágyast belevéve, egészen 70-80.000 ft.-ig terjednek.Na, ezeket az árakat én elszállt áraknak nevezném.
    Bocs, hogy ilyen hosszú voltam és, hogy neked címeztem, valóban ez minden potenciális vevőmnek szól.
    Köszi a megértést, de én maradok a földi áraknál és az általam forgalmazott három méretű pipánál.
    Nekem otthon egy 34 cm.-s pipa van és tökéletesen meg vagyok vele elégedve.
    Szívtam nagyobb pipából is, ahhoz elefánt tüdő kell, ha a füstöt és illatot is érezni akarom, de az is lehet, hogy az én tüdőm gyenge:D
    Sztem a nagy pipák esztétikusak, szépek, de a kicsik szívhatóbbak, ez persze egy nem profi pipázó véleménye, nem szeretnék vitába szállni senkivel e téren:)))

    Üdv. mindenkinek:
    Gondosch

Új hozzászólás Aktív témák