Új hozzászólás Aktív témák

  • SaNyEe

    aktív tag

    Üdv!
    Igaz nem mass product hanem egyedi de gondolom beteszem ide. Érdekes színfoltnak mindenesetre megteszi :))
    Szóval öcsémtől megörököltem a GF6600 nonGTjét, az ATi Radeon 9600Pro után gondolom nem is kell mondanom az előnyöket.
    Egy dologban azonban nagyon lemaradt az előző példánytól . . . olcsójános inno3D ék olyan hűtőt tettek rá ami úgy visít, hogy egy komplett szerverpark is megirigyelné a hangját illetve ha feleannyi levegőt szállítana mint amilyen hangos akkor állandó szobahőmérsékleten tartaná még a leg forrófejűbb GPUkat is(9600pron egy zalman DHP dolgozott passzívan).
    Ígyhát az első dolgom az volt, hogy minden előzetes nélkül lekaptam a ''hűtőt''. Először kicsit meglepődtem, hogy miez a két valami amit hűteni kell, a GPUval tisztában voltam csak a másodikkal sem, igazáből nem disszipálhat sok hőt méretéből adódóan sem úgyhogy különösebben nem foglalkoztam vel de azért mégiscsak hűteni kéne azt is.
    Ígyhát felkerekedtem és benéztem az ócskásszekrénybe egy normálisabb borda után kutatva. . . kis idő után meg is találtam a megfelelő illetve egyetlen áldozatom egy Spire Whisperrock III borda ventillátor nélkül, nem bíztam benne, hogy elbírja majd passzavban a kártyát (majd elválik) ezért tovább kutattam, találtam is egy valamilyen Aerocool ledes ventillátort ami halk is 20dba 12V-on.
    Egyenlőre megvan a koncepció erről fel is tolok 2 képet, holnap délután ha minden jól megy meglesz a rögzítés és fűrszelgetés is (no nem a kártyából meg az alaplapból :DDD :DDD ) manapság ugye sosem nem lehet tudni.
    [link] illetve [link]
    Szerencsére a borda nem eszeveszettül nagy ezért csak körülbelül 6-8mm-t kell lefűrészelni belőle különben belelógna az alaplapi bővítőhelyek síkjába.
    a felfogatással sem lesznek különösebb problémák szerencsére egyetlenegy fémlappal 4 csavaranyával gumigyűrűkkel és 2 hosszúszárú csavararl meg is lehet oldani a problémát.
    A borda súlya sem olyan vészes, ventillátorral együtt 26,5deka. Mondjuk 3 PCI bővítőhelynek ezzel Sanyi de legalább 1. kuss lesz 2. nagyságrendekkel jobban fog hűteni mint a gyári kúling solution . . . ha el nem kúrok valamit, dehát én alapvetően optimista típus vok meg mérnökjelölt vagy mifene :DDD.
    Mivel a gyári megoldás aktív volt illetve a sajátot nem VGAról akarom majd hajtani lehet gondok lesznek abból kifolyólag, hogy nem lesz teljesítmény a VGA ventillátorcsatlakozójánál, ide lehet akkor bekerül egy ellenállás, de remélem nem kell mert nemtom hány Amperes a ventije.

    Ha minden jól megy akkor holnap is beírok a topicba már konkrét eredményekkel és tapasztalatokkal, addig is üdv!

    [Szerkesztve]

    -- end of transmission --

Új hozzászólás Aktív témák