Új hozzászólás Aktív témák

  • Tuib

    aktív tag

    Nem tudom, volt-e valaki a mai mátrai teljesítménytúrák valamelyikén, mert az tanúsíthatja,hogy szép időnk volt :)

    Jómagam a legrövidebb, 25km-es Muzsa túrán vettem részt, amire volt 6 óra 30 perc. Reggel indultunk a 7.45-ös busszal Pestről, ami felvitt egyenesen a galyatetői indulóponthoz. 10.30-kor kezdtük a túrát a pecsét szerint. Magának a távnak az első fele, Mátrakeresztesig nem volt túl nehéz, hoztuk is a 4 ~ 4,5 km/h sebességet. Az első 12 km-t pont három óra alatt hoztuk, ami előnybe hozott minket a szintidőhöz képest, de persze még előttünk állt a Muzsa, a túra névadó hegye. Na itt akadtak először gondjaim: éreztem, hogy valaki kiszívta levegőt a előlem, és ráadásul be is fűtött. itt kis gonosz emelkedők voltak, nem tűntek nehéznek, de senki sem beszélgetett felfele. tulajdonképpen 350 méteres szint volt az 5km-en, ami azért rányomta bélyegét a dologra :) Fent a 805 méter magas Muzslán aztán csodálkozva tapasztaltam, hogy még mindig tartom a fél órás előnyömet a szinthez képest. Na, mondom, ez zsír, innen már csak lefele a 140 méteren lévő célig. Itt kezdődött a feketeleves: mihelyst elindultam lefelé, a jobb térdem közölte velem, hogy őrá azért ne számítsak annyira, konkrétan szúrt, mint a fene, és ami a rosszabb, néha veszélyesen megbicsaklott. Ezért a sima lefele út 7km hossza 1 óra 40 percembe került, a végén ráadásul volt egy leejtős rész, ahol erősen gatyaféken kellett lemenni, poros, köves, elég meredek volt, az aljára már csillagokat láttam. De végül ráfordultunk a célhoz vezető szekérútra,ahol rádöbbentem, hogy eléggé elszórakoztam az időt, ráadásul a többiek is előttem voltak. Kicsit helyreraktam a térdem, és uzsgyi a cél. Szintidő előtt 15 perccel bevágtattam a célba, megilletődve vettem át az oklevelet, a kitűzőt és a szörpöt :)

    Tuib

    ''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

Új hozzászólás Aktív témák