Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • disy68

    aktív tag

    válasz Arpee78 #7837 üzenetére

    A levelezés nem gond - én nem találkoztam hibával, nálunk linux-os levelezőszerver van, exchange esetében nem tudom fordulhatnak-e elő hibák -, de az office témakörben lehetnek problémák, excel/word formázások elmásznak, makrók rendetlenkednek stb. Amennyiben egységesen Libre Office-ra váltotok Windows és Linux rendszereken is, akkor az sem probléma - maximum, ha az adott fájlokat másoknak is átadjátok.

    Továbbá ott a kérdés, van-e specifikus alkalmazás, pl. könyveléshez (akár régi dos-os), explorer only alkalmazás, én még javás alkalmazással is találkoztam, ami érdekes dolgokat művelt, esetleg az eltérő betűkészlet/betűtípus is okozhat meglepetéseket.

    Valamint ha tartomány üzemel group policy-vel akkor azokat a szabályokat, korlátozásokat a linuxos gépeken külön kell kezelni. A rendszergazda már csupán emiatt se biztos, hogy akarná a váltást, egy heterogén környezet sokkal több macera.

    Egy ilyen váltás/frissítés előtt minden lehetséges felhasználási kört meg kell vizsgálni és csak utána dönteni, de elég könnyen futhattok problémákba egy irodai környezetben.

    “Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

Új hozzászólás Aktív témák