Új hozzászólás Aktív témák

  • orionstar

    csendes tag

    válasz tyrent #642 üzenetére

    Szia!

    Nem minden téren vagyok kompetens a témában, de legjobb tudásom szerint válaszolok.

    1. A legegyszerűbb módszer, ha egy erre készült weblapon megadod a webcímet, és az kiadja neked, hogy hol található. Pl.: http://www.ip-adress.com/ip_tracer/ (a térkép nagyítható! :D

    2-3. Ez bonyolultabb. Parancssorba beírod, hogy telnet, aztán enter (amennyiben azt mondja, h nem található, akkor fel kell telepítened ezt a windows szolgáltatást). Ha a sor elején azt írja, hogy Microsoft Telnet>, akkor jó. Beírod, hogy set localecho, utána pl o index.hu 80 (az index.hu helyére annak az oldalnak a nevét írod ami érdekel) aztán, ha az előző utasítást beírtad és entert ütöttél utána, akkor ezt másold be: GET / HTTP/1.1 Elvileg ezután megjelenik a HTTP válasz, a fejlécben a server adatai is, pl index.hu esetében Debian linuxon Apache webserver van... (ha esetleg felmerülne... igen, tudom, h ez így magában hibás kérelem, de ami érdekel azt megkapod vele)

    3. Nos, megvallom őszintén, hogy fogalmam sincs, hogy lehet megmondani, hogy az adott serveren fut-e Adobe Flash Media server vagy Red5... (erre esetleg az oldalon található, pl. élő streamet mutató swf-et letöltve és egy nem túl legális programmal visszafejtve lehetne kikövetkeztetni...

    Viszont van egy olyan érzésem, hogy téged nem is ez érdekel, hanem az, hogy dinamikus programozási nyelveket támogat-e a szerver pl PHP, Perl, ASP, ASP.NET... nos ezt sajnos nem tudod kideríteni konkrétan, de következtethetsz rá, pl.: amennyiben böngészed a weblapot és a webcím végén .php/.php5 stb kiterjesztés áll, akkor az a szerver támogatja a php nyelven írt weblapokat, amennyiben .cgi akkor valószínűleg egy perl nyelven írt script is besegít az oldal generálásban. Amennyiben a telnet Microsft IIS servert ír, akkor biztos lehetsz benne, hogy az ASP/ASP.NET(ASP.NET IIS 6.0-tól) is támogatott, illetve az urlt ez esetben is figyelheted.

    [ Szerkesztve ]

    "...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

Új hozzászólás Aktív témák