Új hozzászólás Aktív témák

  • gaborbol

    őstag

    Ma voltam kint ugyfelnel, munkalap, vezetek nelkuli internet nem mukodik.
    Kimegyek, mi a problema pontosan?

    2 laptop tud csatlakozni a wifi-re, a tobbi laptop viszont nem .Es a kezembe nyom egy oreg netgear vpn routert, hogy ezt be kene tenni a halozatba, mert van egy hibas switch amin rosszak a portok.->ok!

    Gondoltam kezdek a switch cserevel, laptop radug,egyszer mar szoptam kicsit ezzel a konkret tipussal, ezeknek a regi netgear vpn routereknek van egy idegesito extrajuk, maguktol keresik az internetet,es addig szinte nem is mukodik semmi rajta amig meg nem talalja.

    Kikapcsolom az automata keresest, dhcp kikapcs,
    192.168.0.1 atir 192.168.0.4-re.(az volt szabad)
    Regi kiszed, uj berak, lass csodat, eeees nem megy, se net se halozat, se dhcp,semmi
    Kozben hallom a mellettem levo szobabol ,vajon meddig tart egy wireless router beallitas?, meddig tokol meg az itguy?

    Nezegetem a kabelmasszat, isp router, netgear vpn router antennaval, majd meg egy netgear vpn router, majd meg egy netgear vpn router.

    Kabelezes,akar csak a copy parancs:honnan,mit,hova: bakker,de nagyon nem stimmel, tok logikatlanul van osszedugva minden.
    Ujrarendezem az egesz spagettihalmazt, es megy a halozat ,megy a net egybol.
    Hallom valaki mormog ,hogy pentek ota megint latja a gepe a qrva szervert.

    Jon is az irodavezeto,keresni sem kell, hogy a wifi.....
    Pillanat, az egesz halozat ossze vissza volt dugdosva, semmi nem ment, errol miert felejtettek el tajekoztatni? Odahajol hozzam, penteken o megcserelt par kabelt, hata megjavul a dolog, DE MOST MEGIGERI NEKEM, hogy tobbet nem nyul a kabelekhez!!!!

    A wifi:
    Se a laptopom nem megy, se a telefonom nem tud csatlakozni, pedig jo a jelszo meg az ssid.
    Kis keresgeles, mac address szures be volt kapcsolva, es csak 2 cim volt felveve a listara.

    Miota itt vagyok ez volt az elso eset, hogy MAC address szures be volt kapcsolva, meg is leptek kicsit,csak azt nem ertem,hogy a kabeldugdosas ezt miert nem oldotta meg????

    Itt a szolgalltato ugy adja ki a modem+router kombot a usernek,hogy a wifi elore be van allitva, persze WEP titkositas es ra van nyomtatva a router aljara nagy betukkel a jelszo meg az ssid) Gondolom aZert wep mert az megy minden eszkozon, es igy nem lesz reklamacio....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák