Új hozzászólás Aktív témák

  • szabi777

    tag

    válasz gaborbol #5263 üzenetére

    LSI 9260-4i tipusú raid kártya... ismered esetleg ?

    Köszönöm az infokat, egy kicsit az az ember zavart össze, akitől beszereztük a szervert, mert szerinte egy bios frissítés törli a raid információkat... de ha a diszkeken van, akkor lehet hogy össze keverte az alaplapi raid vezérlővel... erről jut eszembe... ha van frissebb firmware a kártyához érdemes rizikózni az upgraddel ? amúgy faszán megy minden, de hát .... ugyan ez a kérdés a windowsos driverrel is, abból is van frissebb, lehet e nagy összeomlás , ha felfrissítem ? érdemes e egyáltalán vállalni a rizikót ?

    valaki futott már olyanba hogy intel server systemnél szerettem volna betenni egy második CPU-t, de bepakolva + kis memória mellé bekapcs után csak örült módon elkezdenek pörögni a ventillátorok de se kép se hang, a system status led narancssárgán villog... kiolvasva az alaplap logjait SELVIEWER-el, CATERR 0x068 hibát reklamál...

    proci vissza a feladóhoz, letesztelte másik szerverben, elvileg ott meg, mondja hogy akkor socket hiba, alaplap csere... éles szervernél amit minden nap használnak izomból.. nagyon fázom tőle... esetleg valakinek ötlet ez előtt a megmozdulás előtt ?

    mire figyeljek hogy fussak nagy pofonba, ha mégis cserélni kellene ? az oprendszer SBS 2011 standard, Intel Server System SR2612URR, MegaRAID SAS 9260-4i RAID 6 tömb két virtuális lemezzel...

    köszi a tanácsokat

Új hozzászólás Aktív témák