Új hozzászólás Aktív témák

  • szallasi007

    őstag

    Ide is beteszem, ha valakinek van ötlete ne tartsa magában.

    Sziasztok,

    kérlek ne röhögjetek ki hangosan, de 1-2 héten belül szeretnék a céghez 8 AP-t (5-ös pack AC Lite + 3 LR) betenni. Jön mellé egy 16 portos poe-s switch és egy cloud key. Úgy gondolom ezt be tudom konfigurálni korábban is csináltam, csak akkor volt segítségem.

    Na innen jön a nem röhögős része: van most egy tűzfal ami úgy ahogy működik, viszont ha sokan vannak az épületben és boldog boldogtalan bejön és csatlakozik a wi-fi-re akkor lefogynak a kiosztható ip címek. Sajnos annyira nem értek a tűzfalhoz hogy VLANozgassak (bár ahogy most olvasom szerintem meg tudnám oldani). Ilyenkor dhcp daemon restart, ma pedig a lease time-ot is lejjebb vettem.
    Azt sem tudom hogyha az alhálózaton változtatok 10.1.1.xxx/24 van most, akkor a windows szerverek hogy viselkednek ha állítók az alhálózati maszkon? 10.1.1.xxx/18, akkor meghal vagy igazából mivel az ip címe marad nem borul meg semmi? Van SP site, meg Projekt szerver, fájlszerver stb.

    Szóval az Unifiknél ha én bekapcsolom a DHCP szolgáltatást és azt mondom hogy ossza mondjuk a 10.1.11.20-tól 10.1.11.250-ig az IP akkor akik erre a hálózatra csatlakoznak VLAN nélkül és a tűzfal állítgatása nélkül át fognak látni a vezetékes hálózaton lógó szerverekre vagy sem?
    A guestnek ha csinálok külön beállítást az Unifi switchen/konzolon akkor annak is tudok állítani külön DHCP-t mondjuk 10.1.22.xxx tartományban?

Új hozzászólás Aktív témák