Új hozzászólás Aktív témák

  • Fooler89

    őstag

    Bekérdezek, aztán rakjatok irányba ha rosszul gondolkozok.

    Kaptam egy új megbízást, 5 tanteremet ahol összesen 90 laptop lesz, el kéne látni wifivel.
    Én a mikrotik szoftverét ismerem, igaz azt is csak átvettem és utána teljesen újra konfiguráltam. Szóval bocsássatok meg ha elsőre kezdőnek tűnhet a kérdésem.
    Lesz egy külső szolgáltatótól egy mikrotik tűzfal, amiből megy egy hosszú optikai kábel, kb. 100m még nem mértem meg pontosan a tantermekig.
    Jelenleg ott tartunk, hogy csak wifivel lássam el a területet ezért felmerült benne, hogy az Ubiquiti eszközeit válasszam. Na már az lenne a kérdésem, hogy milyen kontrollert és milyen AP-k ra lenne szükségem, hogy elbírják ezt a terhelést? Lenne informatikai oktátás ezekben a termekben, műszaki informatika és programozás, ezek nem tűnnek nekem olyan hálózat igényesnek.
    AP-k számát tudom, hogy így nem fogjátok nekem megjósolni, de ahogy értesültem, egymás mellett helyezkednek el a termek.Falakról még semmit se tudok. (értem, hogy ez is számít)

    Ami szerintem fontos lenne az 5GHZ és egy erős kontroller. Roaming nem számít, majd újracsatlakoznak ha gyenge.

    Természetesen közben elkezdem én is a kutatást.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák