Új hozzászólás Aktív témák

  • IBR

    junior tag

    Hullo Mindenki!

    A kis domaiben amit örököltem van egy WS 2008 file server ami egyben egyedüli DC is (igen tudom, hogy undorító és nem, nem én voltam).
    A DC-t a domainnel együtt szeretném kidobni (mert nagyobb nyűg volna megváltoztatni az elcseszett schema-t mint szimplán újat csinálni) viszont a fájlokra szükség van.

    Azt tervezem, hogy manuálisan kimentem az adatokat egy pár külső adattárolóra, majd újra húzom az FS-t immáron 2016 coreral, bekapcsolom a dedupeot, és csak a szükséges szolgáltatásokat telepítem, végül pedig beléptetem az új domainünkbe amit közben elkészítek.
    Ha megvagyok, akkor minden usert a megfelelő mappájához rendelnék, de immáron minden normális schemaval és betonbiztos csoportkialakítással lenne megoldva, és egy biztonságos, stabil, alacsony erőforrásigényű, dedikáltan fájl szerverem lenne.

    Van tapasztalatotok abban, hogy mitől érdemes/kell megtisztítani a fájlokat?
    Van közöttük minden, mint búcsúkor (random netről letöltött végtelen hosszú fájlnevek és elérési útvonalak, ezernyi. xls és png/jpg, rég nem használt programok adatbázisfájljai etc..).

    Szívesen veszem, ha bármilyen egyéb buktatóra felhívjátok a figyelmem!

    Üdv,
    IBR

Új hozzászólás Aktív témák