Új hozzászólás Aktív témák

  • Fooler89

    őstag

    válasz iwu #14975 üzenetére

    Megoldandó feladatok: Jelenleg a wifi bekötése, amúgy középiskolai hálózat. (samba, enapló stb.)
    kb. 30 vezetékes és 9 darab gép amik szerverként működnek. Plusz 40 darab diák gép.
    Wifi csak suliban dolgozóknak + guest account, büfésnek megy egyébnek akinek csak az internet kell.
    (tegyük fel 50 eszköz) Mostani netünk 120/10.

    Eszközök: pfsense + ciscoSG200-24 + cisco SF 200-24 + routerboard RB600A + 15 db routerboard RB411

    1.emelet
    Pfsense lan ágból kimegy egy 8 portos dlink nem menedzselhető switchbe. Innen hátra is megy egy kábel (könyvtár stb.) Meg előre a cisco SF 200-ba. Ezzel a switchel le van fedve az elől lévő számítógépek és a ebből megy le egy kábel a cisco SG200-24-hez a földszintre.

    Ezeken a switcheken nyomtam egy defaultot és beállítottam egy ip címet amin keresztül tudom állítani. A többit dhcp-n keresztül kapja.

    Földszint
    Cisco switchből van levezetve a diákok gépe a fele egy nem menedzselhető switchbe van dugva a másik fele meg közvetlenül a gépeikre. Meg elvezetve a tankonyhára.

    A wifi hálózat külön kábelezésen van. Ott van egy dlink nem menedzselhető switch és arra volt rádugva a routerboard.

    routerboardon mikrotik van 3.10 és nem upgradelhető a licensz miatt. Eddig egy windowsos gépen futott a Dude amivel lehetett menedzselni. (tök hülye vagyok hozzá és mindenhol azt találom, hogy a dude-ot a routerboardra kell telepíteni.)

    Nem tudom miről írjak még nyugodtan kérdezzetek.
    Előre is köszönöm a segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák