Új hozzászólás Aktív témák

  • Fooler89

    őstag

    Sziasztok

    A véleményeteket és a tanácsaitokat szeretném kérni.
    Leírnám jelenleg mik állnak a rendelkezésre és, hogy mit szeretnék elérni erre a ha prót kontrát írnátok örülnék.

    Szóval van két(több is de azok most nem lényegesek) vas az egyik 16gb ram intel xeon E3-1220 v2 4@3,1ghz, a másik ugyanaz annyi különbség, hogy 8 gb ram van benne. VM2-ben raid10.
    Jelenleg a 16gb-s gépben van egy 32gb SSD ezen fut az esxi szerver. Ez nfs-en keresztül csatlakozik a másik xeonos géphez. A virtuális gépek mindkettő debian. Az egyiknek csak az enapló fut a másikon samba+mail+ldap. Mailen kívül minden összekapcsolva az ldappal még az enapló is.

    Terv:
    Lenne egy tűzfal PfSense.
    Ebből a 2 vasből két vm-et csinálni. VM1 enapló,weblap,mail szerver, samba megosztás (debian) Sulinetes domain miatt sulinetes ipcímről kell amúgy is használni.
    VM2 Windows 2012 AD, WDS, WSUS
    Lenne egy 3-ik gép ami egy backup AD.
    4.-ik gép egy backup szerver, egy samba és nfs megosztás, minden biztonsági mentés ezen lenne.

    összedobtam egy kis vázlatot, hogy úgy talán érthetőbb lenne.
    [Vázlat]

    A pfsensebe összesen 4 hálókártya lenne, 2 wan-nak egy a szervereknek és egy az hálózat felhasználóinak.
    Pfsense elég kis gépigényű ha jól tudom, terv hogy lesz egy 120-as net és a sulinetes 5. Bár lehet, hogy a technológia váltás miatt nagyobbra váltanak de erről még nem értesültem.
    2 magos celeron 2 gb rammal szerintem simán elegendő, de javítsatok ki.

    A két xeonos gépbe lenne 16-16 gb ram. Alapból van rajtuk 3 lan, mindkettőben pluszban van 1.
    Esxi-t szeretném megtartani azon futnának a virtuális gépet.
    Mit gondoltok, lehetne ezt egyszerűsíteni egyáltalán életképes az ötlet?

    Jelenleg minden egyes szolgáltatásnak ami iskolán belüli van egy külön gép betelepítve. Iktató, készletező és beléptető rendszer, ezt egy i3-as géppel kiváltanám.

Új hozzászólás Aktív témák