Új hozzászólás Aktív témák

  • bwgabor

    tag

    Sziasztok. Egy kis segítséget kérnék, főleg iskolában dolgozóktól. Sulinetes netünk van. Az elmúlt másfél hétben cserélve lett vihar miatt 2x is a modem és a router. Sulinet postázta le a cisco routert. 1-2 napig még volt net, a régi cisco switchet használtam. Aztán vmi nem akart működni, így kicseréltem egy hp 2530-as 24 portos switchre amit pár hónapja kaptunk. Ez az első dolgom menedzselhető switch-csel. Nem is nyúltam hozzá, csak beizzítottam és ahogy volt, alap beállításokkal használtam. Talán 1 napig jó is volt, pénteken mégis összefosta magát. Nincs net. Volt mikor a win7 szerint a dns kiszolgálóval volt baj. (dns, átjáró stb az mind a router). Péntek délután úgy hagytam ott az egészet, hogy a router és a laptop között azonnal létrejött a netkapcsolat, de ha a friss switchet is berakom, akkor a gép 169.x.x.x IP-t kap. Nincs ötletem. 1-2 porton vmi FCS errorok is jönnek, nemtudom ezek mik lehetnek. A vihar miatt még 2-3 kisebb switchet is kénytelen voltam kicserélni, de ezek helyére csak routereket tudtam rakni. Mindegyiknél csak a lan portokra kötöttem kábelt. Nemtudom ezek bezavarhatnak-e a hálózatba. Sulisok közül van aki bekötötte már ezeket a pályázaton beérkező hp switcheket? Van ötletetek? Remélem érthetően írtam le. Szóval röviden, router privát portján faszán jön a net, switchet rádugva már nem. Hétfőre varázsolnom kell vmit.

Új hozzászólás Aktív témák