Hirdetés

Hozzászólok Aktív témák

• Adott egy szerver amibe kidöglött a raid1-ből egy hdd, iszonyat kattogott majd nem ismerte fel a gép. Ezután a féllábú raid úgy gondolta hogy neki bad sectorosnak kell lennie és a maradék egy vincsi is döglődik.
    Na ekkor beraktam két telejesen új vincsit hogy helyreállítsam a raidet (és a rossz vincsit kiszedhessem) de valahogy nem jó:

(képen a 0-ás a dölglődő, 1 és 2-es az újak. 3-as az mentés)
    Annyit csináltam hogy tükör hozzáadását nyomtam mindegyik particióra az egyik új vincsire.
    Az a gond hogy nem csinálja meg hiba nélkül, hogyan lehetne kierőszakolni hogy ne cseszekedjen hanem legyen szíves átszinkronizálni mindent a dölgött vincsiről?
    Most a rendszer egyébként működik, de eseménynaplóban benne van hogy disk error. Nem hiszem hogy így sokat kibírhat, szóval gyorsan kellene megoldanom. (Exchange és pár Sql van rajta, az adat meghajtó már nincs használatban viszont nem szeretnék leállítást)
    Most rá tudok kattintani a dölgött vincsire hogy újraakiválás meg az újra is, no de melyikre nyomjak rá? Honnan tudom hogy melyik irányba szinkronizál? A dölgötten vannak az adatok amit kellene mentenie.

[ Szerkesztve ]

The Glorious Dual Xeon Gaming Master Race :) Master of chinese x79/x99

Hozzászólok Aktív témák