Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamy

    senior tag

    Sziasztok!

    A Win10 topicban már feldobtam, de hátha itt jobban kapok választ:

    Telepítettem egy rakás Lenovo ThinkCentre M73 gépet hálózatról egy minta gép alapján, tehát hardveresen és szoftveresen is tök egyformák. Mivel alapból nem ment a WOL frissítenem kellett a hálókártya drivert, valamint az Energiagazdálkodási lehetőségeknél ki kellett kapcsolnom a Gyors rendszerindítást. Ezzel ezt a problémát is kipipáltam, kivéve (eddig) két gépet. Az egyik gond, hogy így baromi lassan indulnak. Oké, elvileg pont ezért van a Gyors rendszerindítás, na de, hogy a Lenovo feliratnál tököljön 3-4 percig, azért az nagyon nem ok, és csak az említett két gépet érinti. A másik, hogy nem állnak le, monitor kikapcsol, de a power led világít tovább, és a ventilátor is megy. Ha visszakapcsolom a Gyors rendszerindítást, akkor rendben leáll, és gyorsan indul, viszont nem megy a WOL.

    Az Intel honlapjáról szedtem le frissebb drivert (Intel I217-V kártya), mint amit az update talál, ebben van külön Power Management rész is, ezt feltelepítve, majd az összes lehetséges opciót kipipálva elsőre sikeresen leállt a gép, de egy Win frissítést követően ismét visszatért az alap problémám.

    Mi a túró lehet ez? BIOS/UEIFI reset, Win reinstall is volt már, és nem segített.

    Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

Új hozzászólás Aktív témák