Új hozzászólás Aktív témák

  • bzsolt99

    tag

    válasz Mr Dini #12246 üzenetére

    Én most sokat foglalkoztam a pxe bootal söt azt is megnéztem pontosan,hogyan működik bitre lebontva.
    Egyébként a pxe linux nem nagy varázslat a live ubuntu látom te is rájöttél viszont én live windows nem csináltam még.
    Amit lehet és érdemes max Windows Pe-t bebootolsz és arról dolgozol.
    Amit én csináltam az kapásból pxe linuxba lép be a dhcp után majd van egy opció az sccm-hez ami mentén lehet deployolni windosokat.
    Egyébként egy windows deployment services és windows mdt környezettel nagyon szépen lehet automatizálni a referencia image készítést.
    Annyit tud a cucc felrakja virtuális gépbe! Egy szűz Windowst lecsekkolja a frissítéseket felrakja amennyiszer kell újra indítja magát .Takarít sysrepel majd lezárja egy vimbe a kész az image.
    Sok szívás van az offline patcheléssel itt is volt rá példa ez tökéltetésen automatizált kiküszöböli ezt a hibát.
    Annyi kell csak neki,hogy elindul a pxe a többi magától megy.
    On the fly formáz mindegy hdd ssd van alattta . Több drivert is belepakolsz az mdt-be majd az magától felrakja a gépre.
    Elég pöpecül ki lehet ezt építeni.
    Szerintem a live windows az nem jó irány sok vele a szívás. Ugyérzem kicsit olyan mintha a vékony kliens architektúrát akarnád megcsinálni.

Új hozzászólás Aktív témák