Hirdetés

Hozzászólok Aktív témák

• Divi

aktív tag

Segítséget szeretnék kérni, munkaeszköz kiválasztáshoz.

Mint szerintem sokan, szaladgálós több ügyfeles rendszergazda vagyok én is, és szeretnék valami olyan cuccost venni, amibel kvázi bárhol el tudok látni kissebb admin feladatokat.
    - TeamViewer
    - mstsc
    - ssh
    - pw reset itt ott
    - monitoring tool csekkolás
    - Facebook
    - korlátozott html php szerkesztés... weboldalon tűzoltás, ilyesmi.
    - VPN képesség

És persze a szokásos médiafogyasztás, zenelejátszás, engibördz, ilyesmi.

Az ideális egy Telefon+Tablet kombó lenne mint az ASUS Padfone csak windows alapon, de az ugye nincs... így keresem az életképes alternatívákat.

Na a kérdés az, hogy ti mit választanátok?
    Szempont, hogy nem szeretnék sok eszközt, (töltőt, kábelt,) magammal hordozni, mert ugye minél több okos eszközöd van, annál több eszközt kell magamnak rendbentartanod, peccselned, rootolnod, ... én meg nem akarok a feltétlenül szükségesnél több kütyüvel buzizni :D

2 opciót találtam.
    - ASUS Padfone 2 Plus. + Bluetooth billentyűzet + tok
    Maga lenne az álom, de nem tudom, hogy az Android alkalmas-e rendszergazdai munka elvégézésre. Büdös életben nem volt még andrid rendszerű eszközö a kezemben. Van ezzel valakinek valami tapasztalata?

- Valami Windows tablet lecsatolható billentyűzettel, windows 8.1-gyel.
    Ugye a Windows egyértelműen nyerő itt, RSAT-tal és VPN-nel, kb gyerekjáték bármilyen távoli rendszert azonnal megmasszírozni, de ebből meg hiányzik a telefon funkcionalitás. Nagyon beteg dolog windows 8.1-es tabletet telefonnak használni? :D Ráadásul jódrága.

Ti ilyen feladatra milyen megoldást választanátok?

[ Szerkesztve ]

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

Hozzászólok Aktív témák

Hirdetés