Új hozzászólás Aktív témák

  • #42667776

    törölt tag

    Sziasztok!
    Ma elmentem megnézni ezt a Lagunát gondoltam, hátha alternatíva lenne a kedvezőbb fogyasztás miatt, de még is maradnék a típusnál, mivel mondhatni a motoron kívül az összes porcikáját ismerem, hát nem jött be a dolog....! Ezt csak azért írom le, mert egy újabb bizonyíték arra, hogy kipróbálás nélkül nem igazán lehet, képek alapján véleményezni egy autót. A hirdetés és a képek alapján úgy gondoltam, hogy nem túl nagy ráfordítással, egy jól használható autót lehet belőle csinálni. Sajnos az egész egy csalódás volt, a kasztnin a géptető, tető, csomagtértető volt gyári, mindkét lökhárító színe elütött, ezüst helyett, kékes árnyalata volt ezzel még meg is békéltem volna, de mindkét oldal telibe volt fényezve a küszöbök kivételével, a bal oldali lámpa gyári, a jobb oldali cserélt "depo"-s jobb oldalon a hátsó "háromszög" ablak nem túl pontosan volt illesztve, tehát cserés volt, a jobb hátsó ajtó, nem úgy csukódott mint a többi és a sárvédő, ajtó találkozásánál a festékleverődés nem volt kijavítva, valószínű innen volt törve. A beltér egész tűrhető állapotba volt, viszont minden nehézkesen működött, a géptető nyitóját, már alig mertem húzni, féltem, hogy elszakad a bovden, úgy be volt állva, a klímapanelon a nyomógombokat nagy erővel kellett nyomni, hogy váltsanak, az ablakemelők jól működtek. A motortér csucsogott a szilikontól, persze jobban benézve a váltó olajos volt, a tágulásiba alig volt folyadék, a motor hidegen kicsit hangosan járt, de pöcre indult, nem füstölt (nem tudták, hogy megyek, reggel volt). Kevés járatás után, próbakör, iszonyatosan gyenge teljesítmény nehézkes, (lassú) de rángatás nélküli váltás, gázpedállal nem tudtam játszani, mint a benzinesnél, hogy rásegítsek a váltásra, vízhőfok rendesen felment, de a teljesítmény nem érkezett meg, nagyon kellemetlenül hangos utastér a motorzajtól és a rezgésektől (ilyennel még nem találkoztam I-es Lagunába) feltételezhetően motortartó bakok cserések. Utólag azon gondolkodtam, mintha nem is lett volna benne turbo....? Gázelvételre, enyhe fékezésre a kormány rázott, fék, futómű sem tökéletes. Összességében az egész autó a jelenlegi állapotában használhatatlan és a kis anyagi ráfordítás, nem is lenne kicsi és akkor nem tudni, mi jön még elő.... így megmarad az öreg a háznál! :)

Új hozzászólás Aktív témák