Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GreatGodzi

    tag

    válasz fsb1000 #18251 üzenetére

    Nem, mert a C2D sokkal jobb volt mint a P4 (gorsabb, kevésbé melegedős, brutál tuninggal, a P3 és a Mobil procik legjobb tulajdonságait összegyúrták), a kettőt össze sem lehet hasonlítani egymással. Nekem inkább olyan érzésem van, mint a P4-P4 Prescott idejében, mert akkor is felesleges volt a HT, ott is rohadtul melegedtek a Prescott-ok, nem sok ártelme volt akkor sem váltani, hacsak nem a magasabb fsb miatt (itt meg ugye az integrált memóriavezérlő miatt).
    Sőt tovább megyek, kipróbáltam dual-channel-ben is az i7-emet (2db rammal), és úgy sem volt lassabb semmivel, sőt tesztekben még jobb eredményeket produkált mint triple-channel-lel, magyarul ez is felesleges dolog, szerintem nem véletlenül raktak dual-channel memóriavezérlőt az i5-ös rendszerekbe sem, és ugye valahogy megmagyarázták úgy, hogy ez így költséghatékony, stb... szokásos paraszthülyítő marketing duma. Ai i5-öt viszont nem lehet ilyen jól tuningolni (legalábbis nekem nem sikerült), úgyhogy nekem emiatt tetszik igazán az i7.
    Ja, és ha nem lenne mesterségesen magasan tartva a jó kis Q9550-nek az ára, akkor tényleg felesleges lenne váltani róla, mert annál jobb 4 magos proci nem kell, és azok is vígan elszaladgálnak alapfeszen 4GHz-en (legalábbis az újabbak), sőt...
    Még tovább megyek, a sok pcie 16x-os foglalatoknak sincs értelme, nagyon kevés hardcore user van, aki alapból 2vga-t vesz, mire meg az átlag venne még egy ugynolyan vga-t mint ami addig benne volt a gépben, addigra már vagy nem gyártanak olyat, vagy már van újabb, gyorsabb, kevesebbet fogyasztó helyette... magyarul azt is kevesen használják ki.

    Mindezek után azt mondom, hogy aki i7-es rendszert akar vani az úgyis megveszi, rosszul nem jár vele mert tényleg gyorsabb mint bármelyik másik desktop rendszer (még ha nem is sokkal), viszont amennyi pénzt ezen bukik, az elég durva és felelsleges dolog, bárhonnan is nézzük.

  • _Fefe_

    tag

    válasz fsb1000 #18251 üzenetére

    [off]

    Tuti, hogy nem olvassa a nejed (vagy a kedvesed) ezeket a sorokat. Ha mégis megtenné, akkor biztos lenne kb. 2 hét ajtócsapkodás, vagy akár egy meghitt, idilli délutáni teázás közben véletlenül leforrázott "bré", vagy egy reggeli mellkasgyantázásra való ébredés. :DDD

    "Az élet egy félkegyelmű meséje." - W.S.

Új hozzászólás Aktív témák