Új hozzászólás Aktív témák

  • YanezTTrain

    tag

    válasz rita7107 #5369 üzenetére

    Erre az akril dologra majd ránézek jövő héten. Auchanbaan is láttam ilyen akryl víz festáket, sőt van is belóle, de csak fekete. A szitált sóder az egy nagyon jó dolog, pl. a kútgyűrű avval lett betonosítva. Sóder beszerzése nem probléma 300 méter a vízpart. A házat direkte csináltam ilyen anyagból. Nem vakolat akar lenni, hanem az a megmondhatatlan anyagú fal, amit egyes régi parasztházaknál lehet látni, van benne vájog, égetett tégla, meg a bánat tudja mi minden. Azt a hatást élőben jobban visszaadja a makett mint fényképen. Nem is akvárium kavics ez, most néztem az üveget amiben van, valami dekor kő. Az akvárium anyag még finomabb, abból van barna és vörös. Valóban jó ágyazat anyagnak, csak nagyon le kell ragasztani, mert ha bekerül egy hajtásba, akkor hazavág mindent. Ezért oda inkább a fa vagy műanyag alapút használnám. Mondjuk a Märklin M sínekhez nem kell túl sok ágyazat, esetleg csak a terep többi részével történő találkozásnál.

    A következő project ami indul az egy kicsi tároló állomás rész építése a Märklin asztalhoz, mert akkor több szerelvény vehet részt a játékban és nem kell a dobozokban kuksolni a mozdonyoknak, kocsiknak. Az asztallap már készen van, hamarosan indul az építés. Persze erősen dokumentálva itt is!

    A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

Új hozzászólás Aktív témák