Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jookomak

    őstag

    válasz jookomak #44 üzenetére

    Látom felpörgött a topik. Nemrég vagyok első minőségi késem tulajdonosa: Spyderco delica 4
    (Nekem kékben van) Videjós bemutató: [link]
    Tapasztalataim a következők. Gyárilag igen rendesen meg volt élezve. Valami kegyetlen a pengéje. VG-10 kódnevű japán acél, olyan 59 HRC keménységgel.
    Eddig azt hittem a kicsit fentebb említett Fiskars kések jól vágnak. Hát ehez képest sehol nincsenek. Nagyon jól tartja az élét, ha általános dolgokra használja az ember, nem nagyon tehet kárt benne. Gondolok itt pl. kajaszeletelésre, doboznyitásra, stb. Még nem próbáltam, csak itthon egy fenyődarabon, de a tesztekből kiindulva nem ijed meg egy kis famunkától sem, nyársaláshoz simán jó. Szalonnát is, meg a botot is meg lehet formázni vele. A kés maga nagyon könnyű, szinte észre sem veszi az ember, hogy nála van.
    8 cm alatti a pengehossz, nem köthet bele a rendőr sem. És nem mellékesen baromi jól néz ki.

    Aki egy remek kést akar, és nem riad vissza a kicsit magasabb ártól (ebay 50-60 $) itthon 20 körül, az szerintem jó boltot csinál vele.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák