Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz .DLL #22155 üzenetére

    kösz nekedis, igen, erre is ráférne még sokminden: sok a mély, kevés a magas, és nagyon zárt a hang még.

    az árához képeszt visont tök jól szól, ennyiért "márkás" fülest nem hiszem hogy tudnék venni.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz .DLL #22155 üzenetére

    Amit a térhatásról írsz, azzal nem értek egyet. A nem valós méretek mellett másodikként a nem valós térhatás a fejhallgatók legnagyobb hátránya számomra.
    A reprodukcióval szembeni kívánalmaim a térhatás ügyében is abból indulnak ki, amit a MűPában, a Zeneakadémián... vagy rock (vagy jazz...) koncerten hallok - mármint a közönség soraiban, nem a karmesteri pulpituson, nem a színpadon, tehát közönségként, nem pedig a zenekar tagjaként. Ez is a hangdobozok ügye. Látványos és jópofa tud lenni a fejhallgatók "tere", csakhát nem a valóság. Nem véletlen, hogy én általában a mások által tompábbnak ítélt fejhallgatók között találok dícsérnivalókat, mert ezek valamelyest képesek felidézni a hang testességének illúziója mellett a hang valódi terének az illúzióját, azazhogy elhitetni, hogy a zsöllye tizedik-huszadik sorában ülve előttem játszik a zenekar, nem pedig a karmesteri pulpituson állva körülöttem. Még a mai kortárs zenében is nagyon ritka az olyan zenedarab, amelyet több zenekar játszik, a nézőteret körbekerítve. Az életben szinte mindig előttem, a színpadon játszik a zenekar, ezért a hifi reprodukcióban is előttem, a színpadon akarok érzékelni 3D mélységet, nem a fejem körül. Hangdoboz... :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák