Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• Peet91

aktív tag

A 7D-nek nagyon kellemes a burts-je, és az AF is elég hatékonyan képes követni a témát. Én nagyon szerettem az enyémet, csak nem rég váltottam újabb modellre.

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az! - IGOR [ASUS H87m-Pro, Intel Core i5 4430, 4x4GB Corsair Vengeance Pro, MSI GeForce GTX1070, 2xDELL U2518D], Macbook Pro 15 2017, Huawei P20 Pro

• Peet91

aktív tag

Én egy 7D-n tanultam meg fotózni, és azt kell mondanom, hogyha tényleg a technikai részét is el szeretnéd sajátítani a fotózásnak, akkor egy remek kezdőgép, mert az újabb vázakban lévő kényelni funkciók, pl auto iso, még nincsenek meg benne. Amit tudni kell róla, hogy képminőségben illetve sorozatlövési képességben remek, a Canon crop-os zászlóshajója volt a maga idejében. Nagyon jól kezelhető a két tárcsa, és a kis joystick miatt, ez a legújabb 5D-n és pont ilyen, és nagyon szereti mindenki. Ahol szerintem kijön a kor, az az ISO, (800-as érzékenység fölött számomra már fájdalmasan sok volt a zaj), illetve hogy live view-ban illetve videózás közben csak kontrasztalapó fókusz van (lassú és pásztázós, illetve nincs AF, csak ha folyamatosan nyomva tartod a gombot), illetve hogy nincsenek benne modern connectivity dolgok (wifi, nfc) ezért old-school madzagos távirányítóval fogsz tudni dolgozni csak.

Röviden, szerintem kezdésnek sokkal jobb, mint egy új, de három vagy négyszámjegyű kezdő váz, csak ajánlani tudom.

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az! - IGOR [ASUS H87m-Pro, Intel Core i5 4430, 4x4GB Corsair Vengeance Pro, MSI GeForce GTX1070, 2xDELL U2518D], Macbook Pro 15 2017, Huawei P20 Pro

• Peet91

aktív tag

1. a Sigma a legjobb fényerejű és a legdrágább, képminőségre kiváló, viszont AF-a lassabb mint a Canon-nak. a 2x-es átfogás miatt inkább nagylátószöhű, mintsem általános célú obi, de nagyon frankó.
    2. a Canon 17-55 de facto a legjobb crop-os általános célú obija a gyártónak, én magam is egy évig használtam, aztán FF-re váltás miatt kellett megválnom tőle, fájó szívvel. Tapasztalatom szerint, bár sokan mondják, hogy járna rá a piros gyűrű (olyan a képminősége mint az L-es prémium Canon obiknak), azért én e mögé nem tudok teljes mellszélességgel beállni. Kiváló obi, fényerő, stabi, és átfogás mellette szól, viszont anyaghasználatban nem láttatja az árát (értsd, egy 24-105L f4 jobban össze van rakva péládul), valamint mivel nagy és neház a tubus, ami mozog, ezért az idő múlásával hajlamos a mozgató mechanika kikopni, és ha lefelé tartok a gépet az obival, akkor magától bezoomol 55-re (zoom creep) a jelenség neve, sajnos nem is nagyon tudnak vele mit kezdeni szervízben, mert ha meg is csinálják, idővel újra előjöhet. Ez nem mindenkinek zavaró, engem is csak akkor nyugtalanított, amikor nyaralásra ezt vittem magammal, mint egyetlen obit, és ahogy mászkáltam Barcelonában, oda-odaekellett rá figyelnem, hogy a megnövekedő hatósugaram miatt bele ne verjem valamibe véletlenül.
    3. róla nincs tapasztalatom, de ha jól emlékszem, akkor mind árban, mind pedig tudásban alacsonyabb szintet képvisel az első kettőnél.

• Peet91

aktív tag

Egy-egy hibás darabból nem szabad messzemenő következtetéseket levonni, bár remélem ez mindenki számára evidens. Gyári Canon akkuban személy szerint még nem csalódtam, kiváltképp, hogy a 7D-m 6 éves, már bőven egy piros csíkos akkujával és végig tudtam csapatni egy-egy napot 5-600 képpel nyaraláson. 3rd party akku-t nem is tervezek venni.

• Peet91

aktív tag

A 7DmkII már koros. Kétségtelen, hogy sorozatlövési sebességben még mindig a canon aps-c vonal csúcstartója, de ez eléggé rétegigény, ezért a modernebb, kiegyensúlyozottabb csomagot kínáló 80D jobb vétel, (kb ugyanannyiba kerülnek használtan). Viszont Donki kollégának igaza van abban, hogy ha újakat nézel, akkor a 90D a legjobb, mert kicsit több pénzért kapsz új szenzort, 4k-t, és minden egyéb földi jót. Cserébe a 80D használt árai már be-becsúsznak 200 alá, ennélfogva használtan abszolút megéri, mivel korántsem nevezhető egy öreg váznak, plusz minden extra benne van, ami a még újabbakban is, pl PDAF AF, built in WIFI, NFC, tilty-flippy-screen.

Hozzászólok Aktív témák