Új hozzászólás Aktív témák

  • zolka78

    senior tag

    válasz adamka16 #9891 üzenetére

    Megfordult a fejemben nekem is, de az ML-t elsősorban a videózás miatt fejlesztették ha jól tudom és ott teljesedik ki igazán az értelme. Viszont én nem videózom így nem lenne teljes értékű a cikk. Manuális obinál viszont nagy segítség a focus peak, trap focus és focus patterns. Az élőkép végre azt tudja amit a nagyon régi 60e kompaktom tudott, van élő histogram, van élőképen visszajelzés a bebukott vagy kiégett részekről, és a belenagyítás sem úgy működik ahogy alapesetben, hogy az egész képet nagyítja, hanem ezt a kép a képben oldja meg, vagyis nem kell a folyamatos komponálásról lemondanod mert egy nagyított képet látsz, hanem egy kisméretű nagyított kép jelenik meg a kijelzőn ami folyamatos élőképet ad szintén. Manuális üveggel való makrózásnál nagyon megkönnyítik ezek funkciók az életet. Viszont hamarabb merül az akksi. Egy próbát megér mindenkinek szerintem. Ja, az angol tudásom nekem is szinte nulla, de nem igazán kell hozzá. Érthető és egyszerű. Esetleg Bp.-n próbát tehetsz vele ha akarsz.

    [ Szerkesztve ]

    Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

Új hozzászólás Aktív témák