Új hozzászólás Aktív témák

  • Hydra SR

    addikt

    válasz ThufirHawat #93 üzenetére

    Az nem lenne rossz dolog. A mai napig nem látok igazán jó optikát ami a nagylátótól a kisteléig, úgy egy korrekt portré gyújtótávig legalább elmenne, mondjuk úgy 17-től 70-80-ig, fényereje is van és rajzol is valahogy. A 17-40 F4L jóformán a legütőképesebb ami ehhez viszonylag közel van de hát azért a 40 az 40 és az F4 az F4, hiába L. Konkrétan koncertfotózásnál egyszerűen nem találok igazán jó alternatívát. Szombaton harcoltam egy viszonylag jól megvilágított színpaddal, egy 28-80 F3.5-5.6 USM-mel és használható de nem igazán jó, a 80mm teljesen jó, a 28 korrekt de lehetne még picit több, a rajzolat a témához megfelelő még nyitott blendénél is, a fókusz is jó, de a fényerő :( :( :( :( :( :( nagyon kevés. Vakuzni meg nem érdemes, kinyírja a helyszín fényeit ami a hangulatot adja. Hendrix emlékest volt szóval nem a Beatles állt vigyázzban hanem gyors mozgások voltak a színpadon amit 1/30-1/60-on nem vicces lekövetni. A 17-40 F4L-lel sem mentem volna többre, kellett volna legalább egy F2.8. A fix 50-es jól teljesített a maga feladatkörén belül de hát az 50mm az meg csak 50mm, valamint obikat cserélni akció közben megint nem az igazi. Egyébként döbbenet az az obi, F2.2-től már egészen részletes és éles. A maximumát azért csak F4.5 körül éri el és úgy F14-ig tart de a létező legolcsóbb Canon EF obitól ez nem rossz, sőt!
    ISO800 és 1600 között váltogattam, portrénál ha volt fejfény (nem tudom a hivatalos nevét de amikor rámennek a refivel a frontember arcára) akkor néha le tudtam menni 400-ig és kaptam 1/100 körüli időket.

    Halszemmel is bepróbálkoztam, nem rossz, ha odaférek a színpad elejéhez és békaperspektívából fél méterről tudom fotózni a gitárost :) De az AF nagyon hiányzik csak egy Canon EF halszem nem óccsóság, de legalább létezik, csak pénz kérdése, hogy kinek van.

    És akkor még nem esett szó a kevésbé jól megvilágított színpadokról...

    Szerk: volt egy ürge 20D-vel és 70-200 F4L-lel. Jót kuncogtam rajta magamban, hogy egy 70-ről induló, ehhez a témához közel sem elég fényerős obival végignyomott egy koncertet közvetlen a színpad elől :) Kb. a "csak a feje fért bele" és a "mellszobor" között váltogathatott a zoommal, csúnya bemozdulásokat és/vagy masszív képzajt (ISO3200-on biztosan, és az alighanem kellett is neki) elszenvedve, és egyetlen egész színpadot mutató képet sem tudott készíteni.

    [ Szerkesztve ]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Új hozzászólás Aktív témák