Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz Simtu #880 üzenetére

    D200 helyett ajánlanám a Fuji S5 pro-t, ez egy D200 vázba csomagolt Fuji DSLR, ami a világ legnagyobb (!!) dinamikaátfogású szenzorával rendelkezik, Nikon objektívek mennek rá, mivel ugyanazt a bajonettet használja. Szóval a gép: [link] - igencsak jó árban van, több, mint megéri, a kezdő ára ennek kb 2,5x-ese volt.
    Egy teszt róla: [link]

    Ezen kívül szerintem megfontolandó lehet a D90 is.
    A 70-200 F/4 IS helyett ajánlanám a Nikontól a 80-200 F/2,8 VR-t. [link]

    Ettől függetlenül, ha úgy érzed, hogy neked inkább a Canon tetszene, akkor válts nyugodtan, de szerintem bőőven van alternatíva Nikonban (vagy pseudoNikonban, mint a Fuji) is.

    Az EOS 450D szerintem pár szempontból lefelé lépés a D70-hez képest. Az EOS 30D-hez képest meg gyakorlatilag mindenben lefelé lépés a 450D. Az EOS 30D egy középkategóriás gép, annak minden szolgáltatásával, és ennek megfelelő felépítéssel, az EOS 450D pedig egy belépőszintű gép, annak ellenére, hogy a Canon azóta még ezalá is pozícionált egy gépet. Aligha lehet kérdéses a választás a kettő között - ha csak nem ragaszkodsz a liveviewhez persze.
    Ja és majd elfelejtettem: Egy 450D váz áráért majdnem kaphatsz egy D80 vázat - és ahogy Dare2live fogalmazott valamikor ugyanebben a témában - akkor meg már ne hülyéskedjünk. A D80 is feljebb pozicionált gép, mint a 450D.

Új hozzászólás Aktív témák