Új hozzászólás Aktív témák

  • robi1979

    aktív tag

    Sziasztok!

    Jelenleg Sony a6300-at használok, de nagyon úgy néz ki hogy mennék vissza tükrösre. Canont soha nem használtam, Nikonom volt. A Sony APSC rendszerén sajnos nem találtam fényerős zoomot, Canonnál viszont annyi az objektív mint égen a csillag. Jelenleg az a6300 mellé egy Sigma 30 1.4-et és egy Sigma 56 1.4-et használok. Fényerős zoomból ott csak a Tamron 28-75 2.8 FF, ennek az indulója APSC-n 42. Az adapterezés lehetőségét már nézegettem, MC11 is alapjáraton 200 euro. Egy olyan fényerős rendszert szeretnék felépíteni amivel később akár gond nélkül feljebb lehet lépni fullframere. Itthon csináltam egy kis stúdiót, kismama fotózás majd baba fotózás az elsődleges cél, ezért mindenképpen jó rajzolatú, fényerős objektívekre lenne szükségem. Illetve tájfotózásra is használnám.

    Canon tükrös vonalon ezt hogyan tudom megvalósítani? Vagy milyen más alternatíva lenne ha az a6300-nál maradok? Egy 10-18 f4-es objektívre nem költenék 800 eurót a Sonynál mert kb ennyibe kerül egy 80D Canonból.

    Melyek az ajánlott géptípusok és objektívek manapság?

    Ezeket néztem eddig:
    UWA-ban ami tetszik az a Tokina 11-16 2.8 vagy a 11-20 (bár ezek APSC-re valók)+ fényerős zoom + fényerős portré + 70-200 f4 IS vagy NON IS esetleg ebből 2.8

    Vagy lehet érdemesebb lenne egyből egy Canon FF-el nyitni Canon vonalon?

Új hozzászólás Aktív témák