Új hozzászólás Aktív témák

  • Peet91

    aktív tag

    válasz Oposzumtoszó #38881 üzenetére

    Én egy 7D-n tanultam meg fotózni, és azt kell mondanom, hogyha tényleg a technikai részét is el szeretnéd sajátítani a fotózásnak, akkor egy remek kezdőgép, mert az újabb vázakban lévő kényelni funkciók, pl auto iso, még nincsenek meg benne. Amit tudni kell róla, hogy képminőségben illetve sorozatlövési képességben remek, a Canon crop-os zászlóshajója volt a maga idejében. Nagyon jól kezelhető a két tárcsa, és a kis joystick miatt, ez a legújabb 5D-n és pont ilyen, és nagyon szereti mindenki. Ahol szerintem kijön a kor, az az ISO, (800-as érzékenység fölött számomra már fájdalmasan sok volt a zaj), illetve hogy live view-ban illetve videózás közben csak kontrasztalapó fókusz van (lassú és pásztázós, illetve nincs AF, csak ha folyamatosan nyomva tartod a gombot), illetve hogy nincsenek benne modern connectivity dolgok (wifi, nfc) ezért old-school madzagos távirányítóval fogsz tudni dolgozni csak.

    Röviden, szerintem kezdésnek sokkal jobb, mint egy új, de három vagy négyszámjegyű kezdő váz, csak ajánlani tudom.

    Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

Új hozzászólás Aktív témák