Új hozzászólás Aktív témák

  • norbinator

    csendes tag

    válasz Morgal #26724 üzenetére

    Hát ez tényleg nem hangzik jól. Nekem csak az a fura, hogyan tudott ilyen gyorsan mindent file-t titkosítani. Azért nagyon idő és gépigényes feladat, rsa-val végigkódolni sok gigabájtot. Szóval elvileg a gépen érezned kellett volna, hogy pörög ezerrel a vinyó, de még akkor is szerintem nem egy nap mire letitkosít mindent, szóval elvileg kellett volna lennie olyan időszaknak amikor feltűnik, hogy egy-egy file már nem nyílik meg, a többi meg még igen. Ettől persze, még lehet, hogy tényleg lekódolt mindent. De ha a livecd nem tudja megniytni akkor biztos nem csak OS buherálás. Esetleg a filesystem-be is belenyúlhatott. Még maximum olyat lehet, hogy aki ért hex editoros mókoláshoz mengézi, hátha csak valamit belebarmolt a file-okba. és valahogy leválasztható az adat a szemétről. Ha tényleg titkosította akkor persze ez nem segít. Nekem a fontos adatok NAS-on vannak, ami csak belső hálózatról érhető el. Ezt ajánlom mindenkinek aki megengedheti magának. Plusz én linux-szal dolgozom, ami szintén jó, mivel a kutya nem használja ezért senki sem ír rá vírust :)

Új hozzászólás Aktív témák