Új hozzászólás Aktív témák

  • duni84

    aktív tag

    válasz Alx.Mercer #24003 üzenetére

    a képminőség valahol 2/3 úton van régi és az új canon 24-70 2.8 között (az újhoz közelebb, képszéleken a régihez közeledve). a képstabi "nem laborban mérve" kb annyit jelent, h 1/60 helyett 1/25 sem fog bemozdulni, ha nem vagy parkinson kóros (és elég nehéz a gépváz, h stabilan lehessen tartani). ez is eső és hurrikán álló, gyárilag adnak hozzá egy napellenzőt. fókusz sebességben és pontosságban nem éreztem észrevehető különbséget a 24-70 ii f2.8 -höz képest, futkározó gyerek, labdát kergető kutya, lézert hajkurászó macska is simán elkapható vele. csak tényleg nagyon-nagyon fura, h az ellenkező irányba kell tekerni a zoom gyűrűt. zoom rögzítés sajnos csak 24mm-en lehetséges. annak ellenére, h nagyon ritkán használom, még mindig úgy gondolom, h megérte az árát. viszont mellé megvéve a tamron 70-200 vc 2.8 obit egy egész jó kis páros lenne a "gyári" szett árának feléért. elolvastam még tavaly egy rakat tesztet a sigma 24-70-ről, teszt képeket nézegettem az "új" canon 24-70-hez képest és kb 1 éve még ez tűnt a legjobb ár/érték arányú általános zoom-nak. bevallom őszintén, h nem tudom kihozott-e valami újítást akármelyik gyártó, ami változtatna ma a dolgon :) (és ismét, ami miatt tényleg el lehet rettenni tőle: a másik irányba kell tekerni a zoom gyűrűt és egyszerűen nem hajlandó az ember keze ráállni :W szóval valahol érdemes lenne kipróbálnod, mielőtt emellett döntenél. pl 220volt vagy edigital, fotósarok, akármi, ami közel van hozzád és engedik, h saját vázon kipróbáld)

    #metszéspontok

Új hozzászólás Aktív témák