Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz ZavaBalazs #447 üzenetére

    Sziasztok!
    Arra lennék kíváncsi, hogy tudtok-e ajánlani olyan leírást az ütőkről (fa+borítás) ami sallangmentesen, marketingduma nélkül tárgyalja ki az egyes előnyöket, hátrányokat. Mi, miből, miért, stb.
    Most az előbb végignéztem a Yoola kínálatát. Miután én elég öreg vagyok és azt sem szégyellem, hogy úgy egyébként nem értek a pingponghoz (az anyagokhoz, technológiákhoz inkább) szóval mintha meztelen lenne a király.
    Összeszámoltam 52 különféle ütőt. Egészen komolyan kérdezem: marketinges vevőhülyítésen kívül szükség van ekkora kínálatra? Odáig értem, hogy a tisztelt vevőt le kell nyűgözni és ha ekkora felhozatalt lát, akkor "joggal" gondolhatja azt, hogy ezek között biztosan ott lapul az ő ütője is, de ezen túl van értelme ennek az egésznek?
    Én már ott elakadok, hogy nem versenyzőknek, tehát olyanoknak akik gyakorlatilag kezdők és kocajátékosok, minek ekkora kínálat? Észre sem fogják venni a különbséget, legfeljebb az árbeli különbségeket, hiszen a kérdést egyértelműen a pénz dönti el, egyszeres, kétszeres, négyszeres árat hajlandóak-e kifizetni annak reményében, hogy ez a szorzó a minőségen is érzékelhető lesz majd.
    Közben nekem az a szörnyű sejtésem van, hogy ezekből a párezer forintos ütőkből elég lenne 2-3féle, merthogy egyik sem ér jóformán semmit.

    A másik fő problémám, ami miatt keresnék valami felhasználói leírást, hogy a gyártók és boltok leírásában nyomokban sem fordul elő értelmes konkrétum. Legalábbis az nekem, mint fával (is) foglalkozó szakinak nem mond semmit, hogy "afrikai fafaj". Afrikában van ezer fafaj (a hasamra ütöttem) a legócskább tűzifától az ébenfáig bezárólag de még eggyel sem találkoztam amit afrikai fafajnak hívnának. :)
    De ugyanez van a borítással is. Mindenféle hókuszpókuszokat, fantázianeveket használnak, de hogy valójában mi miből van, az nem derül ki. Lehet, hogy tényleg nagyon hülye vagyok, de nem értem, hogy például az ütő súlyát miért nem jelölik? De uram bocsá' jelölhetnék egy borítás esetén a szavatosságot. Ezek a lágy műanyagok a legkevésbé stabil anyagok, nem feltétlenül a használattól mennek tönkre egyszerűen elöregednek. Jelzik ezt valahol?
    vagy legalább jeleznék azt egy ütőnél, hogy egy 10 éves gyerek, egy felnőtt nő vagy egy lapátkezű kosárlabdázónak alakították ki a nyelet.

    No, de a lényeg, milyen praktikus szempontjai vannak egy profinak ütőválasztásnál? mitől gyors egy ütő, mitől nem, mitől javul, romlik a labda irányíthatósága, stb.
    Köszönöm a linkeket!

Új hozzászólás Aktív témák