Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz jeni #363 üzenetére

    válasz mindkettőtöknek:
    szerintem ez a lényeg: "..ismerkedj az asztalitenisszel és szeressél játszani jobban mint az előző ütőddel." aki hobby szinten akar játszani, és nem túl drágán venni egy ütőt (mert nincs, vagy nem akar rá több pénzt szánni), annak pontosan ez a célja - jobb ütővel jobban játszani, és megszeretni a játékot. Aztán ha "elkopik" a készen gyártott ütő, és nem lehet "felfele javítani", akkor elgondolkozhat az illető, hogy kell-e ennél jobb ütő.

    megértem, hogy miért nem ajánlotok ütőket - egyszerűen azért, mert értetek hozzá.. de aki nem ért hozzá, és x összeget szán rá, és x < 15.000, abba nem fér bele egy fa+borítás. Sőt, lehet, hogy nem is akar még ezer féle fa és ezerféle borítás közül válogatni, ha egyáltalán nincs kialakult játékstílusa, és csak játszik, ahogy az ösztönei viszik.
    szerintem ez egy elég egyszerű dolog: ha nem versenyzem, akkor kezdem egy 1-3 ezer forintos ütővel, hogy legyen mivel játszani. Aztán ez kikopik, jó esetben megszerettem a játékot, látom, hogy érdemes jobbat venni, mert szeretek játszani. Ekkor jön egy 8-15 ezres (gyári) ütő, amivel még élvezetesebb lesz a játék. Én itt tartok. Ha ez elkopik (remélem nem mostanában), akkor lehet, hogy egy 15-25 ezres épített ütő jön, attól függ, hogy évek múlva hogy állok a sporthoz, lesz-e kivel játszanom, lesz-e rá időm.

    Értem én, és nekem tényleg nagyon jól jött - a célnak megfelelő az ütő, nagyon szeretek vele játszani :) De látod, Te sem vettél neki egy épített ütőt kétszer (háromszor) ennyiért, amíg nem tudtad, hogy használja-e. Én sem veszek drágábbat-jobbat-építettet, amíg nem tudom, hogy megéri-e.. :)
    A sajátját meg nyilván félti az ember, főleg ha eszmei és anyagi értéke is van :)

    andorra: ha hiszed, ha nem, én is nagyon sokáig nagyon elégedett voltam a hasonló árú (nem emlékszem mennyibe került, már legalább 6-7 éve vettük) ütőmmel. De kinőttem, már jobban játszottam, mint amit az ütő tudott.
    szerk.: és ha nincs tapasztalat, értem én, hogy zsákbamacska, de egy sz.r ütőnél egy jobb ütő akkor is jobb, ha lehetne jobb is.. :D teljesen megértem, hogy nem tudsz tanácsot adni egy ilyen kérdésre, hogy mit vegyek 10 ezerig.. de lehet, hogy nem is lehet, nem is kell, mert bármelyik ütő "elmegy"... szerintem. És mindezt úgy mondom, hogy két ütővel van tapasztalatom, tehát nem kell hinni nekem, akárki is olvassa :D
    nagyjából olyan kérdés, hogy milyen használt autót vegyek 200.000-ig. Hát, semilyet, de ha már nagyon akarsz, akkor próbáld ki, nézd meg jól. (jólvan, szar a hasonlat, de értitek :) )

    [ Szerkesztve ]

    "... and I hope you have a great day!"

Új hozzászólás Aktív témák