Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz vicze #22 üzenetére

    "Csodás urban legend, de semmi más. a '70-es évek óta ez volt a cél, és 90-es évek elején megvoltak a prototípusok, amik pénz miatt nem lettek továbbvíve. Szerencséten DreamCatcher ami talán idén szintén feljut, 80-as évek végéről származik...."

    Lehet az én ismereteim korlátosak (szinte biztos), de mutatnál néhány prototípust a 70-es vagy a 80-as (vagy akár a 90-es) évekből?

    "Musk hazugságaira értelmetlen építeni. 5milliárd van hazudva a HLS szerződésben, most tart a fejlesztés költsége ~4-nél.. Én 10-re saccoltam 3éve, lehet több lesz... "

    Nem a fejlesztés, hanem a teher űrbe juttatásának kilogrammonkénti költsége lesz nagyon alacsony. A NASA jelenleg 2 milliárd dollárért tud építeni egy egyszer használatos rakétát, ami képes eljutni a holdig.

    "Az egész Starshipnek a valósában 0 köze van ehhez, a Starship valós célja a Starlink V2 kiépítése, hogy nyereségbe fordítsa SpaceX-et és tőzsdére vigye, hogy pénzt csináljon belőle, ez a masterplan..."

    Az Artemis programnak is része a Starship, ez lesz ugyanis a következő holdra szálláshoz használatos űrhajó.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák