Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    Sziasztok,

    szülők szeretnének vezetékes (T, UPC, Digi) illetve DVB-T (Mindig TV) helyett parabolát venni. Mert állítólag (!!) minden magyar adás ingyenesen vehető. Szerintme rohadtul nem, kell egy Conax a tv-be vagy az STB-be vagy nem tudom, szóval túl azon, hogy tv-nként kell 1 vevő egység + forgatható motyó a tetőre, mi előnye/hátránya van a műholdas vételnek ?

    hogy néztem pár műholdas cég oldalát (Betacom és társai), a legtöbb műholdon elég kevés a magyar klasszikus M1-M5, Duna, RTL, TV2, Spektrum, NatGeo stb.. -k közül az, ami free vehető. Konkrétan 2 maximum.. :F

    Dekóder: Conax a tv-be, a műholdvevő egységbe, vagy hogyan is megy ez ma ? A TV egy modern LG, DVB-S2-t tud.

    A kódolt adások havidíjasak, ha mondjuk egy komplett SAT egységgel előfizet mondjuk UPC Direct-nél ? Vagy egyszeri költség és kész ?

    Van uyganazon hardveres rendszer esetén különbség a szolgáltatók sugárzott minősége között ? Jó lenne minél több HD-t fogni, 4K a tv és 55 colos .

    Köszi a felvilágosítást.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Gyurka6

    őstag

    válasz Dißnäëß #1 üzenetére

    Hali!

    A műholdakon szinte csak fizetős csatornák vannak továbbítva (talán egy pár közszolg) digi, upc, t-home.
    Ebbe a projektbe így nem szabad belekezdeni, Néhány ingyenes a mindigtv (földfelszíni) szolgáltatásba nézhető. Mindegyiknek van itt topikja.

    Gyurka

  • kabelmania27

    félisten

    válasz Dißnäëß #1 üzenetére

    Üdv!
    Földi antennával kb 13 csatornát tudsz nézni ingyen ez a mindigtv (dvb-t), amihez kell egy megfelelő antenna és egy dvb-t tuneres box vagy tévé, bővebben ITT választ fogsz kapni a kérdésre.
    Műholdvételről azt kell tudni, hogy a magyar kódolt csatornák többségére egyénileg nem tudsz előfizetni, m1 és m3 csatornákhoz kérhetsz kártyát..
    Műholdvételnek akkor van előnye ha az ember tud valamilyen idegennyelvet, mert sok kódolatlan (fta) csatornát lehet fogni akár hd-ban (pl duplafejes módszerrel astra és hotbird műholdokról több 100csatornát lehet nézni fix antennával, vagy forgatómotorral több mint 500csatorna érhető el, hátránya hogy ha a kedvenc csatorna műholdat vagy transpondert vált át kell állítani a vevőkészüléket.

    [ Szerkesztve ]

  • Dißnäëß

    veterán

    Értem. Köszönöm mindkettőtöknek, a lényegi kérdésre választ kaptam. :) A többit is érdekes volt olvasni, szóval akkor csak FTA-k jönnek szóba - lehet magamnak belövök valami főleg zömében németet adó műholdat, éltem kint, hiányzik a nyelv (+ kis szinten tartásra elég). A nagyobb kereskedelmiket, pl. Pro7, Sat1, ZDF ők is kódolják igencsak, vagy miért látom azt, hogy ennyi FTA van külföldön ? Irdatlan sok csatorna.. csak kishazánk ilyen szűkmarkú az ingyenesekkel ? Hiszen reklámból így is hülyére keresik magukat ..

    Nekem amúgy most MindigTV-m van a saját LG-mhez egy kisebb , erkélyre tett antennával és erősítővel egyből mögötte, kártya a tv-ben, tehát semmi set top box és tökéletes, csatornainfók, műsorinfók, minden jön szépen. Nekem spec ez is elég.

    Szóval .. havidíjas minden nagy kommersz magyar csatorna.

    Köszönöm Urak. :) Ez gyors kör volt. :R

    Szerk.: Écsanya nemsokára építkezik új helyre, telek már megvan, szépen jön a Mindig TV. Szerintem felteszünk egy pillangót valahova tető alá, erősítjük, szétdobjuk coax-on a pár helyiségbe egy splitterrel és majd ahány tv, annyi Conax kari, na bumm. (Darabja egy 1000-es a fő előfizu után).

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • kabelmania27

    félisten

    válasz Dißnäëß #4 üzenetére

    Korábban valahol olvastam, hogy a műsorterjesztők kérik a kódolást.
    Német csatornáknál egyes sporteseményeket szoktak kódolni, mert a közvetítési jog csak az adott országra érvényes.

    [ Szerkesztve ]

  • #51970304

    törölt tag

    Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy megy még C sorral valakinek a magyar adók vétele ? Jelenleg TV szolgáltató nélkül vagyok :)

  • kabelmania27

    félisten

    válasz #51970304 #6 üzenetére

    Üdv!
    Kódolt adások nem legális módon történő vételéhez nem lehet segítséget adni alapelvek értelmében, ezért erre itt valószínűleg nem fogsz választ kapni.
    Megfelelő szolgáltató kiválasztásával kapcsolatban ITT tudsz segítséget kérni.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák