Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ran#

    csendes tag

    válasz Rellind #12312 üzenetére

    Nekem GX610PX-059HU-m van már úgy három hónapja, írok pár tapasztalatot.

    AMD Turion X2, 2000 MHz (TL-60)
    Ati Mobility Radeon HD 2600
    RAM: Transcend 2 GB DDR2-667 (TS256MSQ64V6U)
    WD 320 GB, 5400 RPM, SATA-II (WD3200BEVT-22ZCT0)
    Északi híd: AMD RS690C
    Déli híd: ATI/AMD SB600
    Atheros WiFi (AR5006X)
    Realtek gigabites LAN
    Képernyő: 15,4'', 1280x800 (Chi Mei N154I2-L05)
    XP SP3-mat használok

    Billentyűzet:
    Elég silány, a kurzorbillentyűk körül nyomkodva szépen besüllyed. Ez gépelésnél nem zavar, az a szekció nagyjából rendben van horpadás-szempontból. Maga a gépelés viszont nehéz dolog vele, a numerikus billentyűzetért cserébe az ékezetes betűk össze vannak nyomorgatva. Ehhez most már teljesen hozzászoktam, mint ahogy az AltGr+j-s hosszú i-hez (kurzorbillentyűktől jobbra van igazából, elérhetetlen), az egysoros enterhez, az afölötti ű-höz meg a sima gomb nagyságú jobb oldali shifthez is.

    Melegedés:
    A processzor frekvenciáját vissza lehet venni 800 MHz-re, így 50°C alatt van terhelés nélkül, terhelve 55°C körül. Alapórajelén (2000 MHz) maximumra terhelve 80°C fölé is melegszik. Videokártya Everest szerint nem melegszik nagyon, most épp 32°C visszavett órajellel, egyszer figyeltem játék közben, nem emlékszem a pontos értékre, csak arra, hogy meglepően alacsony volt ott is a CPU 80 fokaihoz képest. Winchester most 40°C-os, ez átlagos (ebben a melegben), ha terhelem, 45 körül van. (Ubuntunak valahogy mindig sikerül 50°C-ra feltornászni, swap partíciót nem használok.)
    Sok hőt ad le felfelé még idle állapotban, 800 MHz-en is (billentyűzet, palmrest, touchpad), ez nagyon zavaró, főleg most, nyáron. Baloldalt nem annyira melegszik, ott csak ODD, HDD van.

    Driverek, utility-k:
    XP-hez megvan minden, Vista 32 bit-hez is láttam a gyártó honlapján, 64 bitesek viszont csak elvétve fordulnak elő. És nem frissítik a drivereket. Ubuntuval még nem sikerült működésbe hoznom a WiFi-kártyát, de állítólag megvan a módja annak is.
    Van egy System Control Manager nevű util, ez egyrészt azért felelős, hogy kirajzolja a képernyőre az Fn+(Funkcióbillentyű) eredményét (fényerő, touchpad ki-be, ilyenek), másrészt azért lenne, hogy tudjam programozni a P1 gombomat. Utóbbit máig sem sikerült elérni. A program lehetne egy kicsit bővebb, olyan egyszerű dolgokra gondolok, mint a 3 külön gomb (Levelezés, Böngésző, P1) újraprogramozhatósága, vagy hogy a program ikonja ne virítson a trayen, amikor semmi haszna nincs. Más MSI utility-t nem találtam. Meg úgy általában, online támogatottság, fórumok -> 0 :(((

    Eddig csak negatívumokat írtam, de általában meg vagyok vele elégedve, alkalmazkodtam a gyengeségeihez. :) Játékteljesítmény is jó az árhoz és a laptopsághoz képest. Persze ha majd megtehetem, ThinkPad-et fogok venni. :P

    Végezetül a két teszt, amit találtam róla:
    czehcomputer.cz (cseh, Google Translatorral angolra ;))
    notebookcheck.com (német)

Új hozzászólás Aktív témák