Új hozzászólás Aktív témák

  • nemdavid

    tag

    Üdv mindenkinek!

    Van valakinek a topicban említett mp3 lejátszója?!
    Ha van írna róla pár szót?! :F

    @ Mi hasznosra fordította az emberiség azt az időt, amit a számítógépekkel megspórolt? @

  • LeC

    addikt

    Bővebben: link
    itt írnak róla pár szót

    ◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

  • the_pimp

    senior tag

    én vettem nemrég egy ilyen lejátszót és egyenlőr csak annyi a negatívum hogy nem rendezi a könyvtárakat ABC sorrendbe.

  • leetykopetya

    csendes tag

    azt meg tudnátok mondani, h az európa-> 6 mW mit jelent? miért kevesebb, mint máshol?

  • Zozz

    tag

    válasz the_pimp #3 üzenetére

    Megtennéd, hogy feldobsz egy két képet róla? Valamihez viszonyítva (ne elemhez! pl:kézben, nyakban lógatva, mobil mellett).
    Kérdés: a hivatalos honlap meg a depo.hu leírások alapján az jött le, hogy 320 kbps-el tud hangot rögzíteni Line-In-ről, meg mikrofonról. Ebből mi igaz? A minőségi fülhallgató mit is takar? Kellemetlen rejtett hibái nincsenek? Kezelhetősége milyen? (Nekem pl kicsinek tűnik a kijelző, mi mindent lehet rajta megjeleníteni?) Könyvtárakat kezeli?
    És mégvalami, milyen a hangja? Mert ez a nem mindegy. Előre is köszönöm.

    ''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

  • leetykopetya

    csendes tag

    Hali! Nekem fg 100asom van. Hosszas válogatás eredménye. Azt leszámítva, h az első menüje graf hibás v, a másodiknak (1. cseregép) hibás volt a memója, tök okés a cucc. Vszeg a graf hiba nem v olyan veszedelmes, de meg se próbáltak szarozni vele, hanem szó nélkül adtak helyette egy újat (ami mellesleg memó hibás volt), de azt is szó nélkül kicserélték. Szóval igaz, h kétszer kellett kicserélni, de a mostani eléggé üt. Sztem a hangja teljesen ok. Főleg, ha minden equalizert felnyomsz maxra. Akkor max hangerőn már torzít, de kicsit lejjebb tekerve még mindig hangosabb, mint más eq beállítások maximumán. Egyébként meg állítólag, ha nem európai firmware töltesz le, akkor mág hangosabb lesz, bár ezt én nemtom, szóval ezt ne vedd tutira. A fülesről megoszlanak a vélemények... Az eladó szerint tök okés, mások szerint szar... Elvileg állítólag az mpionak a sennheiser csinálja a füleseket. Pesze a füles nem felel meg egy 10 rugós társának, de nekem a gyári is tök okés (meg sajna nincs feles 10k-m egy újra...:()
    Felvétel: Akkor tud 320szal felvenni, ha 32 kHz-et állítasz be. Ha 44,1 kHz-et állítasz be, akkor 128 a max. A kHz-ek között rohadtul nemtom mi a különbség, most keltetted fel az érdeklődésemet!!! A dikt és a linein minősége teljesen ok. Bár a diktafont, még csak beszélgetéseknél teszteltem, előadás szerű cuccokon még nem. Ja, szerintem a kijelző nem gáz, bár az engem picit idegesít, h tök hamar kikapcsol (energiatakarítás), és sztem ezt nem lehet beállítani... Hát nagyjából ennyi... Majd ha időm engedi teszek fel képeket, csak sajna mostanában igennagyon sokat kell tanulniom, de mihelyst tehetem nyomok fel párat.

    Rem ttam segíteni, ha van még kérdésed írj!

  • leetykopetya

    csendes tag

    Ja, korlátlan könyvtárkezelése van.

    DE!

    Csak olyan könyvtárnál tudsz könyvtári randomot beállítani, ahol vam egy szám, ha csak almappák vannak akkor nem tudod beállítani. Tehát, ha van egy mappád, és vannak benne számok, de almappák is, és beállítod a mappa randomot, akkor csak a mappában lévő számok között randomozik, és az almappákba nem mászik bele. Nemtom, más mp3 lejátszóknálm is így van-e... Szóval sztem ez egy kicsit gáz, és megkérdőjelezi a korlátlan ktárkezelés értelmét, de mindegy....

    Az is lehet, h csak én csináltam rosszul, és mégis tud, de szerintem nem.

  • Zozz

    tag

    Köszi, a képeket nagyon várom, a kHz őróltetre meg a nagy Mp3 fórumban már adtam magyarázatot azóta. :)

    ''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

  • Roy

    csendes tag

    Csákó!

    Engem is érdekel ez a kis nyavaja! Szerintem nagyon jól néz ki és én is várom az 'élő' képekt. Pontosan engem az érdekelne, h az az állítólagos 43órás lejátszás mennyire igaz!? Ugye AA v AAA elemmel működik, amit bármilyen boltba kapok, vagy esetleg tölthetős extrát adtak hozzá. Mennyi számot sikerült rárakni? Hol vetted és mennyiért? Most néztem a MM-ban egy philips lejátszót(33e), ami szintén tetszik csak sajna az 10órás lejátszással bír és nem cserélhető az aksija, ami 1 kiránduláson némi gondot okozhat, valamint nincs benne rádió, de az ára ezzel szemben, ami tudtom szerint olyan 45 kicsit előnyösebb. Milyen a rádiója szépen fogja az adást? Ja és ugye símán megy 'pendrive'-ként?

    Roy

  • leetykopetya

    csendes tag

    Zozz: köszi a khz-es infókat!! okkosabb lettem...:)

    Roy: AA-s elemmel megy, hogy bír-e 43 órát, azt nemtudom, mert én már picit elhasználódott újratöltős elemeket használok. Azokkal is elég jól bírja, de nemhiszem, h 43 óráig. szval sztem, ha a legduracellebb megaszupernagyon drága elemet veszed, akkor szerintem bírja. De ha nem is bírja, akkor is viszel magaddal vhova 3 db töltős elemet és azzal a világvégéig el vagy vele. Ha tudsz olyan töltőt szerezni, ami egy elemet is tud tölteni, akkor kettő is bőven elég. Nekem egyébként alapkövetelmény volt, hogy elemes legyen, éppen az ilyen kirándulós dolgok miatt. A rádió meg azért poén sztem, mert itthon ugyan minden rádió szar (sztem), de külföldön poén lehet helyi slágereket felvenni. És az mpio nem szarozik úgy, mint (állítólag) az iriver, amiről nem lehet a gépre másolni a rádióból felvett cuccott licensz miatt, vagy mi. Egyébként a vétel sztem jó. Hogy az antennája mennyire jó, azt nemtom, de ha fog vmit, akkor az jól szól.

    És igen, működik pendriveként, és sztem eléggyors.

    Ja, és még mellette szól a 2 év gari (atcomp), és az atcomposok korrekt kiszolgálása. Más lejátszónál mindenhol csak 1 év garit láttam...

    Képeket csináltam, de nemtom őket felnyomni, mert nincs rá lehetőségem, de ha akarjátok eldobom őket mailben.

  • leetykopetya

    csendes tag

    Ja! még egy apró negatívum: a cucc tokjának az övpántja kb a 10. övrerakás után elszakadt. ez még azért is szomorú, mer azzal lehetett a karszallagra is tenni, uh így már csak védőfunkciót tölt be. Pedig övre rakva elég jó volt...

  • leetykopetya

    csendes tag

    Roy: Most olvtam csak vissza. 46200 pénzért vettem atcompéknál

  • Roy

    csendes tag

    Köszi!
    Nagyon jó dolgokat mondtál, és a képeket +nézném.
    Lassan én is beruházok 1 ilyenre, csak kicsit sokallom az árát
    A philipsnek van rádiós változata ugyan ebben az árban, csak az 2gigás és kicsit kecsegtetőbb.
    Azt megtudnád mondani, h mennyit ment 1 elemmel!?

    [Szerkesztve]

    Roy

  • Sunyi Sanyi

    senior tag

    válasz leetykopetya #6 üzenetére

    Hy!A Diktafon részleg,hogy muzsikál???Felvétele milyen?Olyan mint a Dikatafonokké(bár ezt még kétlem)/Közel olyan jó mint a diktafonokké/Elmarad és csak bohóckodni jó vele közelről belebeszélni????
    Várom válaszod! Csáó!

  • leetykopetya

    csendes tag

    válasz Sunyi Sanyi #14 üzenetére

    Hogy miylen egy diktafon felvételi minősége, azt nem tudom, de gondolom a lejátszó nem versenyezhet vele...

    Közeli hangfelvételi dolgoknál nekem teljesen megfelel, előadásokon (és ilyesmik) nem próbáltam még ki...

    Most vettem fel távolabbi beszédet. annál már van a háttérzaj (rendesen).

    állítólag a felvételi minősége az ezavokkal egyenlő, bár én nemtom egy ezav hogy vesz fel...

    Szóval nemtok egyértelmű választ adni.

    Sztem tárgyalásokat, beszélgetéseket jól fel lehet vele venni, az előadás már kétséges.

    Előadáson pénteken tom tesztelni, ha esetleg még akkor is érdekel, akkor leírom.

  • xd

    csendes tag

    <a href=''http://www.google.co.hu/search?hl=hu&newwindow=1&rls=GGLD%2CGGLD%3A2005-12%2CGGLD%3Aen&q=Kiss+DP-1500&btnG=Keres%C3%A9s&meta= target=''_blank''>Ide a szoveget amire kattintani kell majd</a>

    [Szerkesztve]

  • Zozz

    tag

    válasz leetykopetya #15 üzenetére

    ''állítólag a felvételi minősége az ezavokkal egyenlő, bár én nemtom egy ezav hogy vesz fel...''

    Egy kereskedővel beszéltem aki tucatjával adott el EZ-AV-okat napi szinten, és a vásárlók dícsérték a diktafonját. Volt aki egyetemen előadáson is kipróbálta, és állítólag(!) nagy előadüknak középső és hátsó soraiból is rendesen érthető a tanár szövege.
    Ha ez érvényes az MPIO-ra is akkor azt hiszem pozitív.

    Egyébként sokáig úgy volta, ohgy kompromisszumot kötök és iAUDIO 4-et veszek mert kicsi tetszeteős, stb, stb, aztán rájöttem, hogy az AA elem jobb mint a AAA, ahogy az ebből származó 43 óra plaxback is 1 giga méretnél, és a külseje ennek fiatalos a másik túl ''komoly'' (persze tetszik az is). De a döntő az USB 2.0-volt a maga 40 Mpit/s átvitelével.
    Jövő héten asszem megrendelem. Ha így lesz és megjön írok róla egy pár sort.

    ''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

  • leetykopetya

    csendes tag

    Persze ma pont akkor merült le az elem, amikor tesztelhettem vna...

    Pár percet azért felvettem. kb 30-férőhelyes terem, leghátsó padsor. Ha nem lett vna iszonyat hangzavar, akkor sztem hallatszott vna a szöveg. Mjuk egy előadóterem uccsó sora az már sztem necces. Látatlanba, sztem azér az ezav mikje talán azért lehet, jobb, mert azt direkt arra kihegyrzve nyomják, hogy tanulásra tök jó. Sajna nemtom. egymás mellett ki kéne próbálni a kettőt...

    Egyébként a ceruzaelem szerintem is nagy fór. könnyebb szerezni, olcsóbb, több embertől tudsz adott esetben kölcsönkérni, stbstb

  • Zozz

    tag

    Ahogy ígértem egy kis rewiev az MPIO FG100-ról.
    Kicsit több mint egy hete nyúzom.

    A megjelenésére nem vesztegetnék sok szót. Egyedi és szokatlan. Akinek ez teteszik az eszi, akinek nem ...
    Méretre bár kisebb mint elsőre gondoltam, de ahhoz nagynak, meg elég vastagnak találtam, hoyg nyakban hordjam. Ehhez hozzátartozik még, hogy én telefont egyáltalán nem hordtam nyakban, és nem is fogok, tehát aki azt megszokta annak ez semmiség, mert könnyű, és egy telóhoz képest kicsi.
    Burkolat: az előlap a gyártó szerint fém, de nekem gyanús, hogy kiváló utánzat. Ezt nem elrettentésként akarom mondani. Teljesen rendben van és karc nem érte még. A ketyre oldalán ha jól érzem egy vékonyka gumibevonat van ez lenne a fekete része. Helyenként igen vékony, de gumi. Így nem csúszkál, jó megfogni, és kevésbé sérülékeny. :)
    Kezelőszervek: lévén ez is a külső. Jók. a Hangerőszabályzó elég szorosan jár, de szerintem nem olyan vészes, megaztán így majd lasabban lazul ki, és megy tönkre. :)
    A gombok nem fognak egyhamar meghalni. Kritikus pont, a joy:
    nem sok összehasonlítási alapom van, de a Muzzio valamelyik gyártmányának joya mérföldekkel szarabb, és a Samsung YP-T5?, YP-T6? és YP-T7? szériák joya is gyenge és szvsz hamarabb fog tönkremenni. De ne csak azt nézzük ki rosszab nála és mennyivel. Az iRiver joysticjai tartósabbnak tűntek, de nem sokkal, maga a joy csak egy kicsivel vastagabb, egyébként ugyanolyn könnyen, ugyanolyan rövid úton jár mint az fg100-é, szóval a joy szerintem simán kiváló és tartós. A joyra különösen kényes voltam, mert nem vagyok egy kis ember (majdnem 2 méter, és más tekintetben sem kicsi), így jól meggondoltam milyet is vegyek, de bátran ajánlom bárkinek!
    Kijelző: OLED kétszínű, kék sárga. Nekem kicsinek tűnt és féltem is tőle, de nagyon jól kezelhető. Elég sok infót meg tud jeleníteni. A Háború és békét nem ezen szeretném kiolvasni, de a szám infóinak megjelenítésére a menü használatára pont jó.
    Van egy LED a bal ''hangszóró'' körül. Ez hasznos, mivel a ketyere hamar kilövi a kijelzőt energiatakarékossági okokból és ez a LED jelzi, hogy a készülék még aktív és fogyaszt. Egy bajom van vele, hogy kb. 2 másodpercenként villog a zsebemben is. Ha kikapcsolom a menüben akor meg megeshet (és már egyszer meg is esett), hogy bekapcsolva hagytam a kütyüt, mert feledékeny és szórakozott ember vagyok. Illetve ezzel is jelzi az adatátvitelt (a kijelzőn megjelenő grafikán kívül) ha USB háttértárként használjuk. Szvsz. sokaknak ez inkább design elemnek jó, de azért inkább hagyom aktívan, nehogy megint elfelejtsem lekapcsolni... :D
    Akkor most nézzünk bele.
    Menü: Jó. Bővebben ku..@ jó. Próbáltam a Samsung T6? és T7? szériákat, ebből az elsőt magasan veri a második meg csak a kijelző mérete és az azon megjeleníthető okosságok miatt jobb egy hajszállal. Persze aki nem szereti az OLED-et, azt ez nem hatja most meg. Az iRiverrel felveszi a versenyt, pedig azoknak grafikus kijelzőjük van!
    De konkrétebban. A menü jól átgondolt, könnyen kezelhető. Én még nem is olvastam a kezelési útmutatót, és simán kezelem gond nélkül. Igaz infós vagyok, így új programok és új ketyerék kezelése nekem már szinte percek alatt autodidakta módon megy, de mindenki számára könnyen kezelhető, és átlátható. A versenytársakéhoz képest (iAUDIO, iRiver) kisebb kijelzőn ugyanolyan jól lehet kezelni a szerkentyűt, és nem zavaró a kis kijelző. Igaz helyenként nagyon kis betűtípust használ egy egy menüpontnál (három ilyen van), de szerintem nem vészes.
    Hang: Gondolom már nagyon vártátok ezt! :)
    Gyári szöveg: Phillips elektronika az audio-ra.
    Nagyon szépen szól, de még nem volt alkalmam kipróbálni haverom Sennheiserével (MX 450, ha jól emlékszem). De ettől függetlenül szépen szól, és a minőségi fülhallgató szöveggel lehet, hogy nem is hazudtak akkorát. Persze a mélyek azért szólhatnának jobban is, de jól belőtt EQ-val nam rossz ez. Fontos: A basszust nem lehet előcsalni ha EQ-val feltoljátok az alsó frekiket az égbe, akkor buhogni fog rondán, és torz lesz.
    Ha kipróbáltam jó fülessel még mondok véleményt.
    A hangzásoz még hozzátartozik az is, hogy én rock, metál, blues dolgokat hallgattam rajta és minimális lounge zenét, meg némi félig elektronikus félig élőt, pl. Vangelis, Balkan Fanatik.
    Hangzáshoz sorolom de ez már lejátszási probléma, hogy a számok közt hagy egy kis szünetet. Alig egy két tizedes rövidke szünet. Eleinte azt hittem zavarni fog. Aztán felraktam egy Mike Oldfield albumot ahol több mint 10 szám folyik össze. Hamar hozzászoktam és nem zavart. Igaz a sokadik alkalom után már előre tudom, hol lesz vége a tracknek. De Ha nem állandóan hallgattok ilyen zenét akkor nem olyan zavaró, de hozzá is lehet szokni.
    USB: Hivatalosan ez 2.0 40Mbps-el, de az letöltésre 40, feltöltésre már kérdéses. Haver gépén teszteltük, lefelé megvan a 40 Mbit (azaz 5Mbyte), felfelé ez szerintem alig 10 Mbit lehet, mert 800 kbyte-al ment a cucc ami erősen lezuhan 100 kbyte-ra ha már nincs 100 mega a szerkentyűn. Az 1.1-es USB-en kb másfél óra alatt tettem tele, úgy, hogy előre összeválogattam a zenéket és nem közben gondolkoztam mi menjen még fel. A feltöltésnél meg egy dologra tessék figyelni. A lejátszó szereti a file utolsó módosításának időpontja szerint sorbarendeznia számokat és a mapákat. Ha feltöltesz egy albumot sorrendben és egy filet átnevezel a lejátszón akkor a mappában az lesz a legelső, mégha addig az utsó track is volt. Lejátszásnál persze rendben játszik le, csak a menüben jeleníti meg hülyén!!! Erre figyeljetek oda, így adott mappákat előbb a gépen válogassatok össze és úgy hányjátok majd fel. De ha egy mappát neveztem át akkor a mappa is előre ugrott.
    Rádio: Na azt még nem próbáltam. Most gyorsan. Jéé tud ez auto keresés/mentést. :) Háát ez gyenge. Az országos sugárzású rádiók jönnek, de a helyi Fehérvár Rádió 94.5, meg Vörösmarty az nem, pedig a két antenna 2-3 kilométeres körzetemben van. Ehh... 20 állomást lehet tárolni most 9-et nyelt be, kézzel még kb. 2-3 bejönne viszonylag jól. OFF Hofi egy állat!!! :) :D :DD :)) :R OFF vége
    A rádióról még annyit, hogy volt szerencsém Iszkaszentgyörgyön is kipróbálni, ez egy falu hegyekkel körbevéve Fehérvár központjától 10 km-re. Hááát, ha két állomás bejött...!!!
    Szóval szerintem ez a készülék gyenge pontja városon kívül, de azon belül még ok (5 pontból 2,5-3). Egyébként is 1 gigás tárhellyel aki rádiót akar hallgatni az megérdemli. :)
    Felvétel, na ezt nem teszteltem, de még fogom.
    Egyenlőre ennyi. Remélem sikerült viszonylag átfogó képet adnom.
    Ja a táp!!! Majd elfelejtettem. Ha megyek valahová egyedül már a fülembe lóg, és a max 40-es hangerőből átlag 25-30-ason járattam eddig, többnyire VBR és 320kbps-el (csak kevés 128 / 192 kbps-es zene volt/van rajta), napi átlag 2 órát. És még bírja a AA Duracell. Szerintem aki AA-s aksit fog használni az sem fogja heti rendszerességgel töltögetni az aksikat ha agyon hallgatja is! EZ viszont nagyon pozitív és ebben szerintem tuti verhetetlen!!! :R
    Mit felejtettem még el?
    Majd rakok fel képet is ha lesz türelmem, és kéritek. Ha valakinek van bármi kérdése, nyugodtan keressen meg, ha sokáig nem válaszolnék rá a fórumon hányjon be nekem egy e-mail-t!
    Egyenlőre ennyi.


    [Szerkesztve]

    ''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

  • leetykopetya

    csendes tag

    válasz Zozz #20 üzenetére

    Hali!

    A line in felvételt próbáltad már? Én nemrég próbáltam ki és az van, hogy a jobb fülesben hangosabban szól a dolog, akárhonnan veszek is fel... mondjuk ezt az ''apróságot'' leszámítva a minősége jó. Atcompban aszondták vigyem vissza, megnézik mi van és max kicserélik. Sok kedvem nincs oan messzire menni, de asszem rászánom lassan magam! Elvégre a 2 év gariból még van kb 1,8 évem hátra...:)


    off: Egyébként milyen rockot hallgatsz?

    [Szerkesztve]

  • Zozz

    tag

    válasz leetykopetya #21 üzenetére

    A line-in-t még nem prószáltam, de lehet, egy két régi bakelitet átteszek (szülőknek :) ).
    Ja a táp. A duracellel, átlag 28-as hangerőn (a negyvenből) másfél hétig bírta többnyire csúcsminőségű mp3-al (értsd High-VBR, 192-320kbps), plussz sűrűn kapcsolagtok (értsd virít a kijelző), meg sűrűn használtam a Pure Studio effectet amivel kicsit hangosabban telítettebben szólt a ''muzsik''.
    Ja a füles. Téleg minőségi. Nagyon jól jönnek rajta a mélyek. Kipróbáltam a discmanemhez kapott fülessel és az ótvar szar volt. Nem is tudom azon hogy élvezhettem a zenét. Egy phillips házi fülessel is kipróbáltam. Szépen átviszi a ketyere a mélyet és nem marad el tőle a gyári sem. Szóval ha valaki nem vájtfülű, és hajlandó elbíbelődni egy kis időt a z Eq beállítások belövésével annak megfelelő lesz. Persze egy sennheiser még biztos ''többet is ki tud hozni' a kis aranyosból...

    Aki MPIO-t akar venni annak ajánlom bármelyiket (tudtommal a két húzó modelljük az FL100 - ez az a kis ''ékszer ugye?, meg a ''Boom box'' - FG100 ugyanazzal az elektronikával rendelkeznek és a fülesek is azonosak).
    Aki meg nem tudja mit vegyen de igényes lejátszóra vágyik higyjen nekem és vegye fel a jó, sőt, csúcslejátszók közé ezt is.
    Nem a levegőbe beszélek. Fél évig vadásztam és tájékozódtam mire ehhez kilyukadtam. És a hangzásra elég igényes vagyok, haverok szerint meg vájtfülű (ezügyben passz, csak szeretem ha jól szól amit hallgatok :D).

    Milyen rockot: Inkább sorolom az előadókat (mer hallgatok én alter.gépzenét is, világzenét, rapet, néger spirituálét bluest, meg sok más olyat ami igéybnes és teccik):
    HammerFall, Ronnie James Dio, Wisdom, Echos Of Dalriada, Dimmu Borgir, Anthrax, Yngwie J. Malmsteen, Edguy, Finntroll, Nightwisht (még néha néha), Children of Bodom, Sirenia, Therion, Rhapsody, Cadaveras De Tortugas, Ektomorf, Tankcspada, Depresszió, Bornholm Sentenced. Kóstolgatom Mayhemet, Burzumot. Kíváncsi vagyok még Obituary-ra (lesznek szigeten és ''fel kéne készülni'' :D)

    ''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

  • leetykopetya

    csendes tag

    válasz Zozz #20 üzenetére

    a line int léci próbáld már ki, mer nekem ugye a jobb fülembe hangosabban nyomta, mint a balba, uh kicseréltem, csakhogy az új cucc is uat produkálja....


    Szóval igen kiványcsi lennék, h a tied mit alkot...

    [Szerkesztve]

  • Zozz

    tag

    Line-t még nem prószáltam. Bocsi... :F:B
    Amit korábban írtam, hogy van gumibevonat a kütyün.
    Kövezzetek meg ha hülye vagyok!!! :Y
    Mer' nincs rajta semmi gumi, csak a tok, ha rárakod. A külseje az előlaptól eltekintve ''műnyanyag''.
    Egyébként továbbra is csak azt tudom mondani, hogy a hangzása KURV@ JÓ!!!
    Bármilyen zenei stílushoz bátran ajánlom, csak szánjatok időt az EQ-ra. És a megadott 43 óra lejátszás is stimmelni látszik!!!
    Ja, a kis bug ami a ketyerében van. Nekem legalábbis nem tudom másnál is előjött e.
    Bug: a fileokat utsó módosításuk szerint pakolja (bnagyjából) időrendbe, de néha keveri a dolgokat. Persze a lejátszás sorrendján nem változtat, csak a kijelzőn kusza.
    Megoldás: Tessék az eghész tartalmat egy új könytárba átmozgatni. :) Ba Bumm és máris névsorrendben van. :D

    ''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

  • gelbelex

    őstag

    Ha már a nagy Mp3-lejátszó topikba írtam, beírom ide is a tapasztalatokat...
    Hátha valakinek segít a döntésben...


    Én is MPIO FG100-at vettem, 1 gigásat, júniusban.
    Mindenképpen AA-elemeset akartam, USB 2.0-val. (Mindkettő bejött!!! :DD)

    Az Atcomp-ban nagyon segítőkészen lehetövé tették :R, hogy ugyanazon nótákkal összehasonlítsam az iAudio G3, az iRiver 79x és az FG100 hangját, ugyanazzal a fülessel (MPIO).

    Az iAudio-k nagyon tetszettek, de az áruk (+20%) mellett a hangjuk miatt választottam mást: Meghallgatva nekem úgy tűnt, mintha az iAudio-k hangja ''effektezve'' lenne, a BBE-Bass-t és a BBE MP-t kikapcsolva is! :F
    Bekapcsolva ezeket még inkább effektesnek éreztem a hangzást.
    Attól tartottam, hogy zavarna, ha a zenéim nem teljesen úgy szólnának rajta, mint eredetiben... (Hosszabb távon sajnos nem tudtam összehasonlítani más lejátszókkal.)

    (Hangsúlyozom: valószínűleg teljesen szubjektív a dolog, és nem akarom negatív fényben feltüntetni az iAudio lejátszóit. A két BBE tagadhatatlanul teltebbé/vastagabbá teszi a mélyeket, és csengőbbé a magasakat. Érdemes meghallgatni őket, mindenki eldöntheti, tetszik-e neki a hangzás...)

    Az iRiver pedig egyszerűen túl drága volt (+20%), ahhoz képest, hogy a hangját, a rendelkezésre álló fülessel és zenékkel próbálva, nem éreztem igazából jobbnak (nyilván ez is szubjektív!), mint az FG100-ét, pláne, hogy ''vagy UMS, vagy 320kb/s-es felvétel'' választási kényszer is van (firmware).

    (A CMTECH CA-F200 akkor még nem került képbe...)

    Így lett MPIO FG100...

    Zozz ''tesztje'' után az én észrevételeim, röviden:

    Pro:
    + nagyon szépen szól, természetes a hangja (nem ''effektes'')
    + nincs fehérzaj, nincs pattogás (csak az EQ tologatása közben néha, de az nem számít)
    + üzemidő :C. Már nem emlékszem, mikor cseréltem (1 hete?), napi két óra használat mellett.
    + USB 2.0-át azóta is nagyon értékelem (100 MB írása durván 45-50 mp) :C
    + 2*18mW !!!, azaz a 2*6mW-os teljesítmény valóban cserélhető firmware-frissítéssel (2*6: 1.53 és 1.58. 2*18: 1.43 és 1.48... Nekem 1.53 volt, most 1.48 van. Ld. alább!)
    + nem fagyott még le soha (oké, ez alap lenne, de vannak lejátszók, ahol előfordul ilyesmi)
    + a hozzá adott füles tényleg egész jó, nekem jobban bejön, mint a Sennheiser MX-450 (ugyan a 450-esnek szebb/több a magasa, de messze nem annyival, mint amennyivel gyengébb mélyben a gyárinál. Meglepő, de így van. Persze ez nekem is csak a 450-es megvásárlása után lett világos... :((( )
    + logikus menü, és gombkiosztás, nagyon jól kezelhető (ON/OFF/Pause, ugrás ingzseben keresztül is)
    + fade, sleep, auto pwr off
    + előre/hátra pörgetés közben “hallani” a zenét, merre jár
    + igényes ház, részletek (pl. nyakbaakasztó)
    + optikai line-in

    Kontra:
    - nem tud ogg-ot, és mivel az utolsó firmware-frissítés januárban volt, meglepne, ha előrukkolnának vele. (bezzeg a CMTECH CA-F200-hoz van utólag - igaz, koreai oldalon - ogg-os firmware.)
    - nem tud playlist-et kezelni. (Nekem nem nagyon hiányzik, teljes lemezeket vagy saját válogatásokat hallgatok.)
    - a menüből túl gyorsan (kb 5 mp) kilép. :F Nagy hiba, hogy ennek ideje nem állítható hosszabbra, így nincs idő tűnődni a menüben.
    - a kijelző is túl hamar kikapcsol (8 mp), telepet kímélendő
    - nem lapos
    - IDtag/file-név scrollozása nem elég gyors, a kijelző kikapcsolásához képest
    - rádió érzékenysége közepes
    - hangrögzítés csak 128 kb/s @ 44,1kHz


    Firmware:
    Az 1.48/1.58 fw-ben jobbára hibákat javítottak az 1.43/1.53-hoz képest.
    (Ezeket a legutolsó MPIO-Utility programmal sikerült hibátlanul felrakni, a korábbival (CD-n) bug-os volt a menü...)
    Meg belerakták a változtatható sebességű lejátszást a 22.05 kHz-es mintav. frek.nél gyengébb file-okhoz... De minek... ;)
    (http://www.mpio.com/support/index.html, itt meg lehet nézni a pontos listát.)

    Rádió: Alapvetően csak bp-i tapasztalatom van, itt autotuning-gal bejön az összes nagyteljesítményű adó, a kicsik csak manuálissal, de azok is tűrhetően szólnak.

    Felvétel: az FG100-zal, közepes minőségű, hallásra nem torz rádióadásból felvett zene a pc-n bármilyen kicsi EQ-beállítással már torz volt. Lehet, hogy csak a rádióadás volt gyenge, esetleg találhattam volna jobb adót.
    Line-in felvételt azóta sem próbáltam, de nem készülök nagy meglepetésre, az optikai line-in ellenére sem.
    Csodálkoznék, ha nem csak egy gyenge/közepes encoder lenne benne, minimális számításigényű algoritmussal (így lehet olcsó a hardver).
    Ha szempont lenne a felvétel minősége, arra valszeg nem lejátszót vennék, hanem mást. (Talán minidisc-et..)

    Összességében nem bántam meg, sőt, elégedett vagyok vele. Nagyon szépen szól, számomra nincs zavaró gyengesége. Igényes, jó minőségű készülék, szerintem nem okoz csalódást.

  • Zozz

    tag

    válasz gelbelex #25 üzenetére

    Ezután a szép rewiev után mit lehetne még mindani.
    Akinek nincs pénze iRiverre és nem akar egy Koreai-Japán-Kínai ízlés/divat-világot követő 1.1 USB-s (igaz szintén kiváló) lejátszót olcsón, annak X in one (X helyére tetszőlegesen nagy szám az igények függvényében behelyettesíthető) itt az MPIO fg100, az utódja az fg200 meg... (leszámítva az akksit... :D)

    Egyenlőre csak OFF (érdeklődés felkeltésére :) ):
    Hamarosan veszek a lejátszóhoz egy AKG K-26 P fejhallgatót. Aki nem ismerné az nézze meg az AKG siteján, de egyébként a Sennheiser PX 200-assal hajszálra (technikai adatok minőség tudás, és ár) azonos. Csak a designja jobb (szerintem). Egész kicsit retro féle, kicsit olyan High-tech (nem tudok job szót rá), de összességében mint egy High-end DJ füles.
    HA minden igaz 2-3 hét múlva már tudok róla írni. Ide is (mert a lejátszóhoz is sok köze lesz :DD ), meg a füles topicba.

    ''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

  • gelbelex

    őstag

    válasz Zozz #26 üzenetére

    FG200?? Nem hallottam róla... :F

    Kíváncsi vagyok a K-26-ra. Várom a híreket!

  • gelbelex

    őstag

    válasz Zozz #26 üzenetére

    Üdv Zozz!

    Ha itt nem olvasnád estig (pls. jelezz...), akkor írok mail-t is:
    Az 1.48-as firmware-t használom, melyet a legutolsó MPIO Utility-vel raktam rá (a cd-n lévő régebbi bugosan rakta fel).
    A #25-ös hsz.-ban ezeket írtam is, kivéve, hogy a Utility verziószáma 1.0.5.0.

    A fw elférne egy mail-ben (párszáz kB), de a utility túl nagy (~MB), ezért el kell hogy látogass a
    http://www.mpio.com/support/index.html oldalra. S ha már ott vagy, onnan leszedhető a fw is... :)
    Itt ki kell választani az FG100-at, majd a sorok végén a ''List'' link-et. Ezek alatt letölthető a kívánt file. (Én sokáig kerestem... :(( )

    (PX200-as tapasztalataim a fejhallgató- ill. a streetwear-topikban)

  • Zozz

    tag

    válasz gelbelex #28 üzenetére

    Üdv Gelbelex!

    Ezekben a percekben húzom le az Utility managert (Download status: 19%).
    Cserélem az említett firmware-re a gyárit. Remélem hangosabb lesz tőle valamivel.
    Egy SBC HP250-es Philips füólmelegítővel (és milyen szépen tud zenélni is! :D) próbáltam a lejátszót. Buszon 35-ös erősséggel néha nem volt élvezhetően erős a zene. Pedig a busz nem volt a megszokottnál zajosabb. Sima falujáró helyközi busz és nem az isten háta mögötti tanyavilágból.
    Utána este az utcán már süti volt, igaz itt is kellett járatnom. Szóval a 32 Ohmos impedancia házon belül még megfelelő neki de azon kívül ha nem zárja ki a zajokat 100%-osan (és még a legjobb Senn. sem süketít el teljes egészében a külvilágtól), akkor nem ajánlom.
    Mellékes megjegyzés. Egy 24 Ohmos (egyébként HD 201-es) Sennheiserrel egész jól szólt a Mediában ahol a válaszfalon túl éppen csúcsrajáratott két izomcsávó egy házimozit :D
    Download status 69%

    Az AKG K26-os is 32 ohmos. Itthon nincs agyonértékelve. Egy Amerikai website-on egyébként lenyomta a PX200-at. :D (Azért mer amcsi a site még nem rosálok be, de itthon szvsz. a Senn-t agyonistenítik) A Senn persze nem is rossz, de nem feltétlenül jó mindegyik fülesük, csak azért mert Rajta van a Senn logója és neve. Ok ok a PX 200 értékei alapján azért nem lehet olyan szar, mint ahogy értékelték.
    A K 26-ról csak egy dolgot. Én eddig két helyen találtam az országban (netes kereséssel!)
    Egyik a Syncopa Zalaegerszegen, másik a Satsystem Budapesten (nem kell rohanni a füles már le van stoppolva a nevemre :DD). Ebből is látszik, hogy elég nehezen elérhető. Szóval félek is tőle de akarom is. Szóval egyenlőre hezitálok. Félek, hogy ha ennyire nincs itthon ilyen füles akkor a gari (ha mégsem olyan csúcs mint gondolom) necces lehet.

    AKG K 26 P Bővebben: link

    Sennheiser PX 200 Bővebben: link

    Sennheiser HD 201 Bővebben: link

    Érdemes elolvasni!

    Download Finished idle! :DD

    No én el installni és amint tudok valamit máris behányom ide.
    És Gelbelex: Köszi az infókat!!! Tényleg! :R

    [Szerkesztve]

    ''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

  • Zozz

    tag

    válasz gelbelex #28 üzenetére

    SOS SOS
    Az 1.48-as firmware van rajta az 1.0.5.0 Utilityvel és totál gáz lett a menü. a Joy parancsait nem követi öntevékenyen lépked jobbra balra. Egyedül az EQ működik normálisan.
    Ok lejátsza, jól teker (azt hisztem, mert meg sem néztem), de azért ez érthetetlen.
    Asszem régi vissza és új megint föl.
    Egyébként erősebben szól a muzsik! :D A már említett Philips fejhallgatóval (ami 32 Ohmos).
    Nagyjából ok, de a menü megbolondulását nem említetted. :D
    Debug indul!

    ''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

  • Zozz

    tag

    válasz gelbelex #28 üzenetére

    Gelbelex! Ember. Én nem érzem a különbséget, 1.48-al és 1.58-al is ugyanolyan hangosnak tűnik.
    Az előbb az upgrade után hangosabbnak tűnt., de akkor a menü is megbolondult.

    Most komolyan neked hangosabb lett valamivel???
    Mer' azért ez erősen döntő abban, hogy milyen fülest vennék. 12k-t nem adnék azért ha utcán használhatatlan lenne a hangerő hiánya miatt.

    ''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

  • gelbelex

    őstag

    válasz Zozz #31 üzenetére

    Hi Zozz!

    Az 1.5x firmware-ek a halkabb, európai verziók.
    Az 1.48-as a hangosabb változata az 1.58-nak.
    1.43-ast nem láttam még, de nyilván ebből lett az 1.53 az EU-ba.

    Hangerő-érzetről most csak két konkrétumot tudok mondani:
    1. Nekem az 1.48-cal egyértelműen hangosabb lett a kütyü, a (saját gyári fülesével) korábban (1.53-nál) kb. 28-30-nál érzékelt hangerő már kb. 20-nál ''megjött''.
    Ez már akkor így volt, amikor még a cd-n lévő utility-val raktam fel, azaz a menü-bug ellenére is lejátszott, és hangosabban!
    2. A (zárt!) PX200-zal a metrón már kb. 25-ös hangerővel élvezhető a zene, de még behallatszik az alagút zaja, 30-35-nél pedig már olyan hangos, hogy inkább leveszem. Utcán, buszon bőven elég. (Nemtom, a K26-os zárt-e, és hasonlóan szigetel-e...)

    További ''hangerő-adatokhoz'' még tesztelnem kellene (esetleg visszarakni az 1.53-ast, majd újra az 1.48-at), írok még...


    Én két rendellenességet tapasztaltam a kütyüvel, a menübolondulást említettem már (#25, a ''review''-ban), pontosabban azt írtam, hogy bug-os lett a menü néhány pontja, ha nem a 1050-es utility-val raktam fel a firmware-t. A bug pl. az eq pontnál jelentkezett, nem tudtam tologatni, mert eltűnt a kurzor. De lejátszott..! :F

    A másik nem fw-művelet közben történt, hanem már előtte is megvolt: lejátszás közben egy nóta közben átugrott egy másik nóta közepébe. :Y Először azt hittem, hogy memóriahiba (ilyet írt is valaki a nagy mp3 fórumban). Aztán ráengedtem egy formázást (ami után persze újra fw-t kellett telepíteni). De azóta jó, nem ugrik... :D

    Úgy emlékszem, hogy a formázást a utility-csere (tehát már 1.48-assal is jó menü mellett) után csináltam. Lehet, hogy a firmware-be is ez szólt bele, de ezt ki kellene próbálnom (régi utility-t újra fel, majd ezzel 1.48-at telepíteni... ehh... :(( )

    Elképzelhetőnek tartom (nem tudom kizárni), hogy nálad esetleg azért nem jó az új fw (akár a hangerő, akár a ''menübolondulás''), mert a tiédet is újra kellhet formázni. Utána fw újra...
    Én kipróbálnám.

    Sok sikert!! Kíváncsi vagyok a tapasztalatokra!!

    (K26: Nekem a PX200 jobban tetszik külsőre, de lehet, hogy a K26 még nála is jobban szól. Én nem találtam fellelhetőségét, bár nem kerestem nagyon...
    A Satsystemhez pedig már nem megyek el, lehet, hogy mérges lennék magamra, miért nem a K26-ot vettem. ;]
    De, tényleg, elégedett vagyok a PX200-zal. :C )

  • Zozz

    tag

    válasz gelbelex #32 üzenetére

    Na a kétségbeesés csak kezdeti volt, aztán sikerült kezelnem a ''probllémát''.
    Azt elfelejtetted közölni, hogy nem árt formázni. A bugos fw után kínomban formáztam. És láss csodát minden helyre jött. (Egyébként ha formázol az épp aktuális fw-t húzza újra. Ez ügyes, meet formázás után nem kell még upgradelni is, télleg egyre jobban imádom ezt a kis kütyüt. :D)

    Na akkor a saját tapasztalatom.
    Nem tudom már melyik fw volt rajta gyárilag, de volt fent úgy 700 megányi muzsik, egyénileg bekonfigolt EQ. Erre szabadítottam rá az FW-t. Na utána már 25-nél megjött az a hangerő ami ált 30 körül szokott és nagyon örültem. Aztán menü bug, format fw újrahúzás (sőt vagy 10x újrahúztam mindkét fw-t hogy tesztlejem a fülemmel melyik is tűnik hangosabbank a gyári meg az említett philips fülessel is) és ezek után már nem tűnt olyan erősnek a zene. Lehet, hogy a fülem ''fáradt'' el és nem éreztem már a különbséget, nem tudom. Most egy nappal később friss füllel lehet, hogy hangosabb, de valahogy nem elég meggyőző. Úgy értem nem ég és föld a különbség, csak olyan ''mintha...'' érzésem van. Lehet, hogy placebo.
    Most 1.48-as fw-m van (még megnézem ez mit is jelen, mennyivel lett gyengébb, vagy épp okosabb a ketyere).

    A K26-ról annyit, hogy az is zárt, bőrrel borított circum-aurális, az adatai megegyeznek a PX 200-al (leszámítva a THD-t, de az is kisebb mint 1% a PX 200-nál meg a megadott kisebb mint 0,1% nem mindegy milyen frekinél milyen dB-re értendő, magyarul talán nem lesz hallható torzulás - ennyi pénzért ajánlom is :D). Csak tartok tőle, mert kurva ritka és ki tudja hoyg hogy alakul a gari. Na ez utóbbi most nagyon OFF volt, amint meglesz (jövő hét hétfő!), kipróbálom és írok róla a gyrái füleshez képest hasonlítva.

    ''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

  • gelbelex

    őstag

    válasz Zozz #33 üzenetére

    Örülök, hogy sikerült kezelni... :C

    Persze, hogy elfelejtettem a formázást, mert egyrészt nálam az nem okozott egyáltalán gondot a firmware-rel, másrészt a utility-csere nálam megoldotta a bugzást is, harmadrészt azt hinném, hogy ha egy program hibás (pl. lemezhiba miatt), akkor egyáltalán nem fut, nálam viszont futott (működött a kütyü, legalábbis lejátszott rendesen).

    Hangerő: én nagyobb különbségre emlékszem, lehet, hogy a hétvégén újra megpróbálom az 1.53-at, összehasonlításképpen.


    K26: garanciaidőn belül - gondolom - adnak ill. (ha nincs) rendelnek egy másikat neked.
    Majd mesélj!
    (Lehet, h. mégiscsak megnézem a satsystemet és (ha van) meghallgatok egy K26-ot... ;] )

  • Zozz

    tag

    válasz gelbelex #34 üzenetére

    Egy jóbarátom holnap megy satsystembe meghallgatni. (adok a véleményére) És lehet, hogy holnap meg is veszi nekem. Aztán Hétfőn meg továbbítja és estére vagy kedden írom a véleményt a füles topicba.
    A te véleményed a PX 200-ról bíztató, ez az AKG meg szinte hajszálra ugyanaz a füles. Szóval asszem nem lesz gázos.

    ''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

  • gelbelex

    őstag

    válasz Zozz #35 üzenetére

    Esetleg össze is tudja hasonlítani a kettőt...? :R Tanulságos lenne...

    Sejtésem szerint a K26 szól jobban, adok a headphone.com véleményére, nem véletlenül szerepel az a headphone.com Top10-jében, és nem a PX200... :C

    Mindegy, nekem már PX200 van, nem tudok felróni neki semmit... :D

  • InviciblE

    csendes tag

    Hali, most filózok egy ilyen készülék vásárlásán. Egészen pontosan egy 256-os kivitelben gondolkodom, de ennek is azért eléggé húzós 30k körüli ára van. Nem tudtok ATCOMP-on kívül más olcsó üzletet. Jah és mielőtt valaki azt tanácsolná, hogy 512-t vagy 1GB-t vegyek már ezt a 30k-t sem találom túl olcsónak, de hiába a minőséget meg kell fizetni és általában a notebook-om nálam van így a hely nem probléma! ;)

    Egy ideig gondolkodtam FL350-ben is, az még árban is jobb csak ugye a beépített aksi eléggé gyengének tűnt a maga 10 órás lejátszási idejéve és úgye menet közben könnyebb elemte cserélni, mint aksit tölteni. Amúgy az eddigi kommentjeitek alapján eléggé jó cuccnak tűnik nekem ez az FG100.

  • Zsanett

    csendes tag

    Sziasztok.

    Most sikerült vennem FG-100-at, engem teljesen lenyűgözött !

    Nem tudom,hogy kell beállítani rajta a magyar nyelvet, kérlek segítsetek, semmilyen nyelvre nem tudok átválltani, lehet, hogy rossz gombokkal próbálom ?

    Kérlek írjatok, nem merek mindent össze-vissza nyomogatni :U

    Előre is köszönöm válaszaitokat ! :R:R:R:R:R

  • gelbelex

    őstag

    válasz Zsanett #38 üzenetére

    Szia Zsanett!

    Üdv az FG100-at hallgatók között!!

    A készülék (a menü) nyelve csak az angol.
    A ''nyelvtudása'' csak annyi, hogy az id3-tag ill. a wma-file informácóit a beállított nyelven (''Language'' a menüben) helyesen jeleníthetetd meg... :O

    Milyen fülessel hallgatod?


  • Akos_4

    csendes tag

    Helló !

    Többször szóbakerült a diktafon minősége, de nem érkrzett rá egyértelmű válasz.
    Arra gondolok, hogy egy előadást a pl. 10 sorból fel lehet e venni úgy nem pofázik mindenki körülöttem és az előadő nem halkan beszél.

    Köszönöm.

  • Zozz

    tag

    Hű de régen voltam már itt.
    Ígértem egy review-t a fülesről a lejátszóval. Hát egy kicsit elhanyagoltam a fórumot, de remélem ez bocsánatos bűn lesz.

    Akkor az alany: AKG K26 P
    Bővebben: link
    Itt megtalálható a technikai paraméter, kép, stb stb.
    No akkor lássuk, elejétől.

    Mikor megkaptam (haver hozta petről - áladdés a neve nekijje!!! :D), majd szíjje téptem a dobozt, hogy végre hallhassam.
    Kiveszem tenném a fejemre... és, valahogy kezdtek kétségeim lenni, hoyg jól választottam e. Felrakni a fejre újonnan nem egyszeű, kis túlzással meg kell tanulni kezelni. Fejméretet előre beállít füles hirtelen kinyit, hoyg ne legyen esélye újra összecsuklani, és fejre rak, majd méretre igazít. Első alkalom után érdemes éjszakára valamire rárakni, hogy egy kicsit szokja a nyitott állapotot is.
    Na kezdeti nehézséfgek után felraktam és hirtelen csönd lett. Állítom, hogy a kültéri zajok 70%-nak útját a fülembe elvágta. Egyből csönd lett. Na itt kezdett újra megtetszeni.



    Aztán bekapcsolatam a lejátszót. A lejátszón akkor az 1.48-as firmware volt rajta (ez még fontos lesz). Bekapcsoltam és 25-ös hangerőn próbáltam ki (Addiug a gyárival is ott hallgattam meg 30-on. NA ez akkora kilengést okozott a dobhártyámon, hogy egyből lekaptam 15-re a hangot. És haverból akkor már semmit nem hallottam. Tiszta némafilm effektus. (Komolyan!) Figyelem utcán életveszélyes, gyalogosan tessék körülnézni, biciklizni városban és közúton ezzel szigorúan TILOS!
    Miért is volt fontos a firmware. Tanult fórumos kollégám (Gelblex) tanácsára felraktam, mondván, hogy így 18 mW lesz a kimenő teljesítmény. Na a Philips SBC-HP 250-es füles papírforma szerint 32 ohmos és az 1.58-as firmwarrel halék volt. az 1.48-assal talán kicsit hangodsabb. Miért fonotos ez? Az AKG gyárilag 32 ohmosnak van írva, de erősebben szólt mint a gyári fólhallgató ami cikra 24 v. 16 ohmos lehet (mint a többi is általában). Olyat rúgott a fülembe, hogy fal adta a másikat.


    Azóta hordtam eleget majd két hónapot. a Papucsok kicsit összeestek. Nem megijedni nem szar a szívacsa bőr alatt, de azért az ilyesmi idomul. Most a hangok 40-50%-át garantáltan kiszűri, és tovább már nem romlott. Az állandó (napi átlag 3 órányi) használattól a szivacsok beálltak és most jó. 20-as helyett buszon most 25-ös erőn hallgatom, és csak nagyon(!) zajos szar busz motorzaja légzaja nyekergése jön be (de ez ritka). Szóval folyamatos hordás mellett a papucsok egy kicsit idomulnak de ettől nem szabad megijedni.


    Hang. Gondolom erremár mindenki kíváncsi. Gyárilag 14Hz-től 23-28kHz-ig hozza le (nem emlékszem pontosan és lusta vagyok megnézni). Ez igaz, de ehhez egy kicsit segíteni kell neki. Ez persze csak a lejátszó esetében igaz, egy spanyol no-name Discmanen, pl a mély elég erős, de nem vágjunk a dolgok közepébe.
    Középtartományban erős, jó tiszta, szép. Mély. HA túlhajtjuk hajlamos buhogni. Nem a rossz értelemben. Mély dobokhoz pl van aki pont ezt szereti. Van ahol pont ez kell, de heavy metálnál hogy a basszgitár szépen dallamosan szóljon ez nem a legnagyobb előny. És tudja és tudja és tudja. Volt szerencsém basszgitár szólót hallgatni rajta dobkísérettel. És hallom a hangok közti különbséget akármilyen mélyek is. (Na jó, addig a pontig ahol már nem infra hang van. :D)
    Magas. Nem hazudtak a technikai paraméterekkel. A cinek csilingelősen tisztán, pengeélesen hasítanak. Isteni! :C Teret ad a hangokank. Az én fülem számára legalábbis így írható le a hatás. Egy kis rásegítés a magasokra elkezd szépen sóciripelni és máris színesebb gazdagabb lett mind az énekhang, mind a zene és kellően, nem bántja a fület (ha csak túl nem hajtjuk, mert túl lehet, van ebben a kicsikében annyi! :D)

    Ja a füles és az fg100 házasítása ahogy azt a gyári füles esetében is elmondtam igényel némi utómunkát. Be kell lőni az összes hangszínt az adott stílushoz a saját ízlésünknek. Én megtettem 1 órán áthegyeztem a fülemet és pötyögtem, de msot a metál a rock dögösen szól, letépi az arcomat és földbetapos, a pop szép énekhanggal operál a rap,dobjai basszusai kemények, lazák, és még sorolhanám. Mindenki lője be az általa hallgatott zenékre a hangszíneket és a füles leadja amit tud és úgy ahogy azt mi szeretnénk. (Komolyan mondom, minden túlzás nélkül.)
    Ja a hangszínekkel óvatosan. Negatív tapasztalat, hogy ha nagyon jól belőjük a hangszínt jó minőségű mp3-ra akkor egy gyengébb tömörítésnél kihozza a zajokat. Mind a lejátszó, mind a füles (vagy csak a füles? :D ) De minősgégi füleshez minősgéi zene való és fordítva! (Elvégre ezért költöttünk annyit rá nem?)



    Csúcs hifivel még nem házasítottam így nem tudom mit tud, ha nem kell sehol rásegíteni, de gyanítom. De ezt utcára vettük, és egyébként is egy kis segítség nem szégyenletes, ha cserébe úgy szól az a muzsika, hogy a hideg kiráz az élménytől, nem?



    Akkor egy kis anyagmustra: alumínium fejpánt, műanyag hangszóró, bőr papucsok. A papucsok könnyen levehetőek és cserélhetőek(!), a jack aranybevonatú, a kábel burkolata (bevonata, nem tom' hogy kell nevezni, láma vagyok tudom és még én merem itt osztani az igét :F ), jóféle műanyag. Nem merev. Még hidegben sem. Nem egyhamar fog megtröni. :C A fülhallgató műanyag része kicsit olcsóbb, nyekergős ropogós recsegős féle, de ilyen zajok alap esetben nincsenek, csak ha gyűrjük, ha meg volnaának is nem engedi a fülbe a papucs. :D

    Dugó, ezt majd elfelejtettem. L alakú jack. Nekem nem a legjobb, egyenes kellett volna a lejátszó nadrág zsebben való hordásához, de nem vészes, ingzsebbe pl pont ez a jó. :D Ezzel csak én szőrözök. :)

    Hűűű, még a designról sem szóltam. De nem s tudok. Ez valamiféle retró, high-tech, audiophil, design. Nem tudom. Nekem bejön. részben ez is döntő ok volt ha őszinte akarok lenni. A Senn. PX 200-hoz képest nekem ez a szebb, de ízlések és pofonok mint tudjuk erősen különböznek és kinek a pap, kinek a papné, kinek meg a sekrestyésfiú.

    Mi maradt még. Ja a bugyi. Adnak hozzá egy jóféle bugyit. Az anyagát meg ne kérdezzétek. Kicsit emlékeztet az úszósapkák anyagára, de annál finomabb, puhább könnyebb. De lehet, hogy az érzés nem véletlen és némileg vízálló lehet?

    a doboz ezen kívül nem tartalmazott mást. Az ár pedig 12 ezer, azaz 12 000 Ft. Az EU-ban ez bárhol forintra számítva már 8 000 Ft-ért elérhető, de mint tudjuk kis hazánkban a légyfingást is megvámolják!, szóval ne tessék csodálkozni.


    És végül, egy kis lehangoló info. Ezt a fülest tudtommal három helyen forgalmazzák.
    1. Zalaegerszeg mellett Syncopa hangszer és zenebolt (asszem ez a pontos nevük)
    2. Pesten a Satsystemben.
    3. Nem tudom van e raktáron, de haver tud pesten egy hivatalos AKG márkakereskedést is, rajtuk keresztül szerintem biztosan beszerezhető.
    Ezen kívül nem tudom hol lehetne még kapni így pestiek és pest környékiek előnyben. De megéri a cucc a macerát.

    Ja, de volt még valami a dobozban. A garancialevél ami 2 év garit ad! Hoppá!!! Azért ez nem lényegtelen. Tartós a cucc, de a papucsok elfáradhatnak a műanyagok egy egy leejtéssel szinén fáradhatnak így jó tudni hogy 2 évig van kihez fordulni. De ahogy fent említetem csak más témeában ebben a fülesben több van.

    Akinek van 12 ezre annak bátran ajánlom. Egy amcsi vagy angol fülesekkel foglalkozó honlapon istenítik (ez persze csak egy vélemény), ugyanott a PX 200-at lenyomta. Szerintem nincs köztük különbség, dettó ugyanaz moind a kettő. Mindkettő egy neves audio-cég nem olcsó szériás gyártmánya, és a paramétereik hajszálra stimmelnek. Szóval a design talán amibármelyik irányba is elmozdíthatja az embert.
    Magam részéről bátran ajánlom mindenkinek aki tud és hajlandó is ennyit áldozni a minőségi fülesre a minőségi zenéért. Megéri!


    [Szerkesztve]

    ''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

  • Jared

    aktív tag

    válasz Zozz #41 üzenetére

    Üdv Zozz,
    Akkor most tiszta basszusa van, vagy sem?:FBasszusgitárosként fontos lenne.
    Ez a ''duhogás'' picit megíjesztett.Jó lenne már leváltani a mostani vacak bogyófülesemet.:U

    U..I
    Korrekt egy teszt.

    [Szerkesztve]

    Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

  • gelbelex

    őstag

    válasz Zozz #41 üzenetére

    Üdv újra itt, Zozz!!

    Korrekt a teszt!
    Kíváncsi vagyok, milyen lenne egy közvetlen összehasonlítás a Sennh. PX200-zal.
    Lehet, hogy egyszer betérek a satsystem-be, bár a honlapjukon most a K26 nem szerepel :F

    Annál is inkább, mert hasonlóan fogalmazható élményeim vannak a PX-szel.
    (''Teret ad a hangoknak.'', Bár buhogást én nem tapasztaltam.)

    Sőt. A PX200 olyan hangminőséget hozott ki az FG100-ból, amit nem is vártam mp3-tól.


    [Szerkesztve]

  • Zozz

    tag

    válasz Jared #42 üzenetére

    Nagyon szép tisztán áthozza, de ez ketyere függő.
    PL: Egy Spanyol (itthon ismeretlen egyébként meg kicsi) elektronikai és akksi gyártó cégtől van egy Discmanem. Ezzel több a basszus, mint a magas, és nem utsó sorban baromi hangosan szól, 1-es hangerős már jó, 2-3 elég utcán, afölött már sok (15-ig növelhető, gyárival 7-8 lenne a jó).
    Az FG100-asommal középen erős és kell egy kicsit tolni a basszuson (meg a magason), hogy szépen szóljon, de tisztán jön át.
    Nem értem miért fontos, hogy basszgittyós vagy? Esetleg gykorláshoz, vagy próbához használnád, vagy csak szereted lefülelni a basszkíséretet a számok alól? Vagy eggyszerűen csak basszgittyósként szereted hallani hogy a basszgitáros is játszik?
    Ha ez utóbbi, akkor jó lesz, ha az előbbi akkor azt tudom mondani, hogy próba! Mindenkinek a saját füléhez.
    Van egy ötletem, ''vio'lá'' :D
    Adok egy két Előadó - Számcím -et, példaként csak úgy amivel szerintem tisztán szépen szól (ezalatt azt értem, hogy odafigyeléssel füleléssel le is lehet kottázni a dallamot).

    Stratovarius - 030366
    Magnus Rosén - Bassz szóló (HammerFall koncert ''One Crimson Night'' Gotheborg 2003)
    Spin Doctors - Two Princes (na itt kell fülelni, meg a középet lehúzni, de ok)
    Sirenia - Lithium and Lover
    Nightwis - Over The Hills and Far Away
    Nightwish - Devil And The Deep Dark Ocean


    Na ezekbe csak belehallgattam és állítom ezekkel érezhető a basszgitár jelenléte.

    A buhogsáról annyit, hogy tud buhogni a kicsike, azaz a nagyon durva mély dobokat is legyen az élő hangszer, vagy elektronikusan genberált sub-bass jel, képes áthozni (számomra érthetetlen módon :D). De a basszus tiszta nem erőszakos nem tolakodó, élvezhető. De nem árt ha van a ketyerén valami kézzel configható EQ, mert ahány ember annyi hallás. Persze azt nem állítom, hogy egy Ektomorf zúzdából kihallod, hogy mit is játszik a gityós, de nem azért ott van és nem magáéban fog reszelni a gitár, hanem kitölti a maradék teret.

    Egy személyes megjegyzés.
    Van egy aiwa NS X vagy Z 50-51? nem tudom a pontos típusát, és nem tudom megnézni, mert nem itt van. Na van egy ilyen hifim, és eddig szépnek hittem a hangját. Jó is, mert elég mélyeket is lehoz, de korántsem olyan tisztán mint a fejhallgatóm. A hifi basszusa erős, búg, kicsit sok amióta a fejhallgatóm megvan, és nem véletlenül érzem soknak. Tehát egy nem csúcskategóriás de a maga idejében egy közepesen olcsó, de viszonylagosan jó minőségű hifiit, azaz a hangszóróját számomra lenyomta a fejhallgató.

    Persze ha teheted mindenképpen próbáld ki. Ha nem tudod kipróbálni akkor ajánlom a Senn PX 200-asát, mert a THD-n kívül mindenben megegyeznek a paramétereik!
    A Senn THD-je < 0,1% az AKG-nek < 1%. Megjegyezném egy hifiben jártas ismerősöm mondotta volt, hog a 0,1% aslatti már a hifi szabvány és itt a hifi szó alatt a csúcsminőség értendő ami magyarra fordítva azt jelenti, hogy a fül számára már érzékelhetetlen. De a képhez hozzátartozik, hogy az 1% is olyan jelentéktelen, hogy nagyon sarkított helyzetben lesz érzékelhető, pl magas közép vagy basszus túlvezérlése, vagy túl erős hangerő,, stb stb.Ilyenkor okozhat hallható jeltorzulást, de én eddig nem hallottam, amihez hozzátartozik, hogy ismerőseim szerint elég vájtfülű vagyok. (Ja, hallom a főtéren a qva galambriasztó magasfrekis hangjának pulzáló nyikorgását, amit eddig egy ismerősöm hallott csak. Mély tartományban nem tudom milyen a fülem, de mintha ott is elég érzékeny lenne még! Azt hiszem.)

    ''Sőt. A PX200 olyan hangminőséget hozott ki az FG100-ból, amit nem is vártam mp3-tól.''
    Ez az élmény nálam is megvolt az AKG-ra! :D Szerintem nem véletlenül.

    Mégvalami amit már az értékelésben is elmondtam, hogy qva nehezen beszerezhető pesten kívül ez a fejhallgató (azon belül sem épp népünnepély tudtommal). Szóval ha valakinek tényleg teljesen tök mindegy, hogy hogy néz ki a fejhallgatója akkor Senn. PX 200! Az pont ugyanez, csak a fejpánt összecsukása és formája nem tetszik egyébként még elviselném a fejemen (ha nem a hangját nézzük). De ez utóbbi már az én véleményem, és ízlésem.

    [Szerkesztve]

    ''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

  • Jared

    aktív tag

    válasz Zozz #44 üzenetére

    Hú thanx!!! :R :R
    Korrekt válasz!!!!Ez igen.
    Jó lesz az a px200 nekem. :DD

    Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

  • Zozz

    tag

    válasz Jared #45 üzenetére

    Szerintem is, ráadásul sok jhelyen kapható és még a THD-je is jobb. :D
    Én miért nem azt vettem??? :D :D :D :D :D :D :D :D :C :C :C :DD

    ''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

  • Zozz

    tag

    válasz Zozz #46 üzenetére

    :)) Fórum! UP! :B
    :C Vegyen mindenki MPIO FG100-at! :DD :D

    [Szerkesztve]

    ''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

  • wenerb

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nem tudjátok véletlenül, hogy az ATCOMP-nál lehet-e még kapni 512 Mb-os FG100-at? Az oldalukon nem látom.

  • leetykopetya

    csendes tag

    hali!!!

    a lejátszó télleg ott van, amikor jó, de sokszor nem az.

    Szóval, án már 5.jére viszem majd vissza a cuccot és úgy döntöttem, most megpróbálok vmi mást kérni. szerintem lehet, h azért nem lehet már kapni, mert sokan viszik vissza. a mostani problémám: vannak rajta számok, de nem ismeri fel őket. nemtok felvenni sehogy, mert azt írja ki, h tele a memó. csak rádiót tok vele hallgatni...
    a line innél pedig a jobb fülesben hangosabb v a felvétel. ez több dbnál is volt. szóval jövő héten viszem vissza 5ödjére...

    szóval ezt is számítsátok bele!!!

    egyébként télleg szuper jó lenne a cucc, ha hozná, amit kell.

  • gelbelex

    őstag

    válasz leetykopetya #50 üzenetére

    Én ilyesmit nem tapasztaltam, sem felvétel-, sem lejátszásproblémám nem volt, igaz, line-ról nem próbáltam. :F
    Nekem eddig csak egy memóriaprobléma jelentkezett. Egyszer előjött, egy formázás után hónapokra megszűnt, majd most újra előjött:
    A memória egyik helyén lévő nótából kb. 5 mp-re átugrik egy másik nótába, majd visszatér és folytatja, mint ha mi se történt volna. Gondolom valami memóriacímzési hibája lehet...
    A garanciaidőn belül még tesztelem, kap egy újabb formázást.
    (Ha csak egy helyen jön elő, tkpen még együtt is lehetne vele élni; odamásolok arra a helyre egy érdektelen file-t, és azt - az egyébként kiürített - könyvtárat nem használom.)

    Létezik pendrive-ra is valamiféle disk-tool?? Azzal meg lehetne nézni?

    És amúgy tényleg szuper a cucc... :D

  • Windex

    tag

    Hello!
    Már kb. 1 hete megvan ez a lejátszó. Eddig nagyon bejön, bár a hangerőtekerő gomb már kezd 1 picit lazulni. Ezen kívül nagyon szuper.
    Ha valaki akar képeket róla az írjon és csinálok.

  • bonovox

    csendes tag

    válasz nemdavid #1 üzenetére

    Sziasztok!
    Eladó egy 1Gb-os Mpio fl300, teljesen korrekt állapotban, 25 ezer pénzért.
    Akit érdekel:
    bonovox@freemail.hu

  • Mosómedve

    tag

    Hello,
    Az én kérdésem az lenne, hogy akik már frissítették az fg100-as firmware-ét, azok biztosan észrevették, hogy a hangerő növekedés mellett 2 új opció is bejött: a dalszöveg megjelenítése (ezzel nincs semmi gondom, simán megy), illetve van egy ''speed'' nevű skála, ahol 1 és 200 közötti értéket tudunk választani...hiába tologattam akárhova nem vettem észre különbséget :O . Ez a ''speed'' min változtat?

  • Mosómedve

    tag

    Egy MPIO FG100-as eladó. 1 GB-os, minden gyári tartozékot adok hozzá (kivéve fülest...mert az már azóta nincs meg): MP3 lejátszó, tok, karpánt, ''nyakbaakasztó izé'', CD.
    MÉG MÁRCIUSIG GARANCIÁLIS !!!!!!! A legújabb firmware van rajta (hangosabb és dalszöveget is tud megjeleníteni... :)) ).
    Én 49 000 FT-ért vettem, de 30 000-ért már vihető is...az eredeti ár 40%-áért...pedig semmi baja!!! :C és még garanciális is.... :R

  • alansmithee

    tag

    hello mindneki!! kéne nekem egy kis segítség... arról lenne szó hogy van egy nokia 5300-s telom és szeretnék hozzá egy kicsit nagyobb fejhallgatót mint a gyári.. pontosan egy akg k26 p-re vagy egy panasonic dj600-ra gondoltam! tud valaki valamit hogy mire számíthatok ezzel a fülessel mit fog művelni a telom? vagy nem is érdemes megvennem mert annyira gyenge vagy nem tom... minden tanácsnak örülök mert teljes tanácstalanság honol fejemben... előrre is köszi!!!

Új hozzászólás Aktív témák