Új hozzászólás Aktív témák

  • sgeza

    veterán

    Sziasztok! Segítséget kérnék, hátha csak én nem tudok valamit jól!

    Régen nagyon szerettem a Firefoxot, de már jó ideje áttértem a Chrome-ra az alábbi probléma miatt:

    Menteném a jelszavaimat a jelszókezelővel, de egy kicsit zavar, hogy mindenféle ellenőrzés nélkül simán megtekinthetők utólag. Tudom, hogy tudok beállítani elsődleges jelszót (korábbi mesterjelszó), de akkor azt a Firefox megnyitásakor minden esetben be kell írnom, amennyiben szinkronizálom az adataimat Firefox fiókkal. Ez elég béna, és nem értem, hogy miért nincs még megoldva értelmesen (ha nincsen). Nyilván tudjátok, de a Chrome ilyenkor kéri az aktuális Windows felhasználó jelszavát. Telefonon is ujjlenyomat azonosítást kér a Chrome alkalmazás (a telefonos Firefox, vagyis inkább Lockwise esetén nem tudom, hogy van, mert azokat ott már nem is igazán használtam).

    Tehát a kérdéseim:
    - Csak én érzem problémásnak, hogy a mentett jelszavak minden további nélkül megtekinthetők utólag? Nincs ennek biztonsági kockázata?
    - Amennyiben mesterjelszóval védeném, van arra valami mód, hogy induláskor ne kelljen minden alkalommal beírni Firefox Sync használata esetén?

    Előre is köszi!

Új hozzászólás Aktív témák