Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz csako #58669 üzenetére

    "Nem fogjátok szeretni a 67-es FF-ot Nvidia + Win10 kombó mellett ;] "
    Nem tudom, nekem portable-ben fenn van a Nightly, be van kapcsolva rajta a webrender.
    Nvidia+Win10 van nekem is.
    Néha-néha ránézek, hogy mi is van benne, de nem látom, hogy olyan vacak lenne a megjelenítése.
    Kicsit hozzátartozik a témához, hogy a PH fórumnak az újabb változata, ami a fotótrend, vagy a mobilarénán van, az ebből a szempontból egy hangyányit rosszabb FF alatt is, de még határeset. Az a betűtípus, ami ezeken a fórumokon szerepel, nem olyan jó hagyományos asztali gép képernyőre, mint a régen használt Arial volt.
    Chrome, Opera, de főleg Vivaldi alatt 1-2 perc olvasgatás után szó szerint égni kezd a szemem attól, hogy szét vannak folyva a betűk.
    Nem olyan nagyon látványosan, hogy észrevennéd, de, ha belenagyítva ránézel, akkor látod, hogy nem olyan élesek a betűk kontúrjai, mint a Cleartype-s megjelenítéssel. Ráadásul, mivel Directwrite, ezért nem képpontra igazítva írja ki a szöveget, és mindegyik függőleges vonal más-más szélességű, ahogy az antialiasing kiadja. Ha valaki 4k monitoron 200%-ra nagytíva használja, az lehet, nem veszi észre, mert ott már csak negyed pixelnyit csúszik szét minden, de 23"-on, fullHD-ban ronda, és szar.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák