Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • etnies

    senior tag

    válasz #14787072 #124934 üzenetére

    1. zebránál állva nekem jött egy autó hátulról (gyalogost engedtem át)
    2. suv takarásából futva útra kiszaladó fiatal hölgy (szaladt a buszhoz, másik irányba nézett)

    A többi az olyan volt, amit ma már nem követnék el.

    3. álló kocsisor mellett elhaladtam kb. 40-50-el, egyik autó kiakarta előzni a sort, indexelés nélkül kivágott és fellökött. Ilyet nem csinálok, álló sor mellett max 10-15-el megyek. Nyílhat ajtó, kéz nyúlhat ki, fordulhatnak keresztbe, stb.
    4. Hasonló szituáció, több sávos út, egyik sáv araszol, másik halad. Araszoló sávból kivág egy autó, fellök. Ugyanez, mint a hármas esetben, figyelni kell, hogy ne legyen nagy a sebességkülönbség. Ökölszabálynak azt mondanám, hogy soha ne legyél gyorsabb motorral, mint a környezeted + 10%.
    5. Előztem kereszteződésben, lassan haladt a sor. Már túl a normális fordulási ponton egy autós úgy döntött, hogy inkább mégis fordul balra, befordult elém, vészfékeztem, első kerék blokkolt, csúsztam. Megoldás: kereszteződésben akkor sem előzünk, ha a kresz megengedi. Akkor sem, ha az út több sávos (ez jogilag nem előzés ugyan, de simán fordulhatnak a külsőből keresztbe, volt már rá példa). Akkor sem, ha. SOHA :)

    [ Szerkesztve ]

    "önmagam hite vagyok magamban"

Új hozzászólás Aktív témák